Reklamı kapat

Reklamı kapat
Taşıma Postası
Reklam

ÇANAKKALE MÜZESİ VE FOTOĞRAFLARI SERGİSİ OPTİMUM’DA

1472283462_3d_maketler

Birlik ve beraberliğin sembolü Çanakkale Savaşı’nı her yaştan insana anlatmak ve öğretmek üzere hazırlanan “Çanakkale Müzesi ve Fotoğraf Sergisi”, 3-11 Eylül tarihleri arasında Adana Optimum Alışveriş Merkezi’nde ziyarete açılacak.

Ajans 2023 ve Dünya Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından oluşturulan müzede, Çanakkale Savaşı’nda kullanılan gerçek malzemeler, döneme ait üniformalarla giydirilmiş askerler, Çanakkale’yi yansıtan yapılarla ilgili maketler ve o döneme ait fotoğraflar, Çanakkale müzikleri eşliğinde sergilenecek.

Optimum’da tarihe yolculuk

Sergilendiği her yerde büyük ilgi gören müze, uzman rehberlerin anlatımıyla Çanakkale mücadelesini adeta yeniden yaşatacak. Ziyaretçiler, savaşta kullanılmış silahlar, süngüler, mataralar, kıyafetler ve kişisel eşyalar ve gerçek fotoğraflar ile tarihe yolculuk yapacak.

Müzede her yaştan insanın ilgisini çekecek bir bölüm mutlaka bulunuyor. Yetişkinler gerçek malzemelerin sessiz çığlığına kulak verirken, çocuklar ve gençler, özellikle dönemi yansıtan maketlere, oyunlara ve çizgi romanlara ilgi gösteriyorlar.

Müzede ilgi çeken en önemli bölümlerden biri de, birebir olarak hazırlanmış döneme ait sahra topu, keşif uçağı ve gemi maketleri. Dönemin kahramanlarını yansıtan üç boyutlu askerler ise ziyaretçilerin en çok fotoğraf çektirdikleri müze parçaları arasında yer alıyor.

Tarihimizin en önemli dönemlerinden biri olan Çanakkale mücadelesini günümüz insanlarıyla buluşturan “Çanakkale Müzesi ve Fotoğraf Sergisi”, 3-11 Eylül tarihleri arasında Adana Optimum’da ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

28 Ağustos 2016 - 22:21 'de eklendi ve 465 kez görüntülendi.
Etiketler :
Mercedes-Benz Türk’ün 2. El ticaret hacmi büyümeye devam ediyor Mercedes-Benz Türk’ün 2. El ticaret hacmi büyümeye devam ediyor
Thermo King Yetkili Servislerinde  Fırsatlar Devam Ediyor Thermo King Yetkili Servislerinde Fırsatlar Devam Ediyor
“Kumartaşlı Gıda yumurtalarını 10 (On) adet Schmitz ile taşıyacak.” “Kumartaşlı Gıda yumurtalarını 10 (On) adet Schmitz ile taşıyacak.”
Mercedes-Benz Türk, İstanbul’daki    yıldız kızlarıyla buluştu Mercedes-Benz Türk, İstanbul’daki yıldız kızlarıyla buluştu
Mercedes-Benz Türk Startup projesine ödül Mercedes-Benz Türk Startup projesine ödül
Mercedes-Benz Türk’ün MobileKids Trafik Eğitim Projesi,  İstanbul Akbatı AVYM’de çocuklarla buluştu Mercedes-Benz Türk’ün MobileKids Trafik Eğitim Projesi, İstanbul Akbatı AVYM’de çocuklarla buluştu
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA