Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Taşıma Postası
Reklam

ÇANAKKALE MÜZESİ VE FOTOĞRAFLARI SERGİSİ OPTİMUM’DA

1472283462_3d_maketler

Birlik ve beraberliğin sembolü Çanakkale Savaşı’nı her yaştan insana anlatmak ve öğretmek üzere hazırlanan “Çanakkale Müzesi ve Fotoğraf Sergisi”, 3-11 Eylül tarihleri arasında Adana Optimum Alışveriş Merkezi’nde ziyarete açılacak.

Ajans 2023 ve Dünya Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından oluşturulan müzede, Çanakkale Savaşı’nda kullanılan gerçek malzemeler, döneme ait üniformalarla giydirilmiş askerler, Çanakkale’yi yansıtan yapılarla ilgili maketler ve o döneme ait fotoğraflar, Çanakkale müzikleri eşliğinde sergilenecek.

Optimum’da tarihe yolculuk

Sergilendiği her yerde büyük ilgi gören müze, uzman rehberlerin anlatımıyla Çanakkale mücadelesini adeta yeniden yaşatacak. Ziyaretçiler, savaşta kullanılmış silahlar, süngüler, mataralar, kıyafetler ve kişisel eşyalar ve gerçek fotoğraflar ile tarihe yolculuk yapacak.

Müzede her yaştan insanın ilgisini çekecek bir bölüm mutlaka bulunuyor. Yetişkinler gerçek malzemelerin sessiz çığlığına kulak verirken, çocuklar ve gençler, özellikle dönemi yansıtan maketlere, oyunlara ve çizgi romanlara ilgi gösteriyorlar.

Müzede ilgi çeken en önemli bölümlerden biri de, birebir olarak hazırlanmış döneme ait sahra topu, keşif uçağı ve gemi maketleri. Dönemin kahramanlarını yansıtan üç boyutlu askerler ise ziyaretçilerin en çok fotoğraf çektirdikleri müze parçaları arasında yer alıyor.

Tarihimizin en önemli dönemlerinden biri olan Çanakkale mücadelesini günümüz insanlarıyla buluşturan “Çanakkale Müzesi ve Fotoğraf Sergisi”, 3-11 Eylül tarihleri arasında Adana Optimum’da ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

28 Ağustos 2016 - 22:21 'de eklendi ve 422 kez görüntülendi.
Etiketler :
Galata sarayda Mustafa Cengiz Dönemi Galata sarayda Mustafa Cengiz Dönemi
ASIRLIK KÖŞKÜN SON TANIĞI ASIRLIK KÖŞKÜN SON TANIĞI
Toplu Ulaşımda Turnike Sistemi Tarihe Karışıyor Toplu Ulaşımda Turnike Sistemi Tarihe Karışıyor
UEDAŞ BİN ÖĞRENCİNİN İÇİNİ ISITTI UEDAŞ BİN ÖĞRENCİNİN İÇİNİ ISITTI
Kordsa, geleceği güçlendirmeye devam ediyor Kordsa, geleceği güçlendirmeye devam ediyor
Büyük Türk halk bilgesi Yunus Emre ‘Yunus Dilinden’ projesiyle dünyaya açılıyor Büyük Türk halk bilgesi Yunus Emre ‘Yunus Dilinden’ projesiyle dünyaya açılıyor
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA