Reklamı kapat

Reklamı kapat
Taşıma Postası
Reklam

ABank’tan, Türkiye’nin geleceğine kredi!

Burdur GES,ABank ve Tekno Ray Solar İş Birliği ile İşletmeye Alındı Sektör ve müşteri odaklı stratejisiylehedeflerine emin adımlarla ilerleyen ABank ile Türkiye’de güneş enerjisi sektörünün en büyük projelerine imza atan Tekno Ray Solar’dan örnek proje işbirliği. Odaklandığı alanlar arasına “yenilenebilir enerji” sektörünü de ekleyen ABank,fotovoltaik güneş enerjisi sektör lideriTekno Ray Solar tarafından,Burdur Çallıca’da, kurulan güneş […]

ABank’tan, Türkiye’nin geleceğine kredi!
16 Şubat 2017 - 22:18 'de eklendi.

1487231253_Mete_Hakan_Guner_Altay_Coskunoglu1487231321_TeknoSolar_GES_Gorsel
Burdur GES,ABank ve Tekno Ray Solar
İş Birliği ile İşletmeye Alındı
Sektör ve müşteri odaklı stratejisiylehedeflerine emin adımlarla ilerleyen ABank ile Türkiye’de güneş enerjisi sektörünün en büyük projelerine imza atan Tekno Ray Solar’dan örnek proje işbirliği.
Odaklandığı alanlar arasına “yenilenebilir enerji” sektörünü de ekleyen ABank,fotovoltaik güneş enerjisi sektör lideriTekno Ray Solar tarafından,Burdur Çallıca’da, kurulan güneş enerjisi santrali için;96 ay vadeli,6 milyon dolarlık finansman desteği sağladı.
29 Aralık 2016 itibariyle geçici kabulü yapılarak işletmeye alınan Burdur Çallıca GES’in, yıllık toplam 10.7 milyon kWh elektrik üretimi gerçekleştireceği belirtildi. Konya-Kızören’de üretime geçirdiği GES ile Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santraline sahipolanTekno Ray Solar’ın,7.4 milyon dolarlık yatırım ilekurduğu bu yeni santralinin; 1,2 MW gücünde 5.5 üniteden oluşan6,6 MW’lık güce sahipolduğu ifade edildi. Ayrıca proje sayesinde, 20 bine yakın ağacın kurtarılması ve 10 bin tona yakınkarbondioksit salınımının önüne geçileceği vurgulandı.
Toplamda 125 bin m2’lik alan üzerine kurulu olan yeni santral, Tekno Ray Solar’ın Türkiye’nin şebeke alt yapısına uygun olarak geliştirdiği, konusunda ilk ve tek olan “GES Uzaktan İzleme Sistemi” ile takip ediliyor.
Düzenlenenaçılış töreninde konuşan ABank Ticari Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mete Hakan Güner,yenilenebilir enerji kaynaklarının,sürdürülebilir bir ekonomi ve ülkemizin ve dünyanın geleceği için hayati bir önemi olduğunu vurgulayarakşunları söyledi: “Bu finansman desteği, sektör ve müşteri odaklı bankacılık stratejimizin önemli bir örneğidir. Bu konuda, bir sektör lideriyle işbirliği yapmaktan ve en önemli projelerinden birine finansal destek sağlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.Tekno Şirketler Grubu’nun bundan sonraki projelerinde de birlikte çalışmayı ümit ediyoruz.”
Tekno Şirketler GrubuCEO’su Altay Coşkunoğlu ise, Türkiye olarak enerjide dışa bağımlı bir ülke olduğumuzu ve enerjinin, ülkemizdeki cari açığın en temel kaynağını oluşturduğunu vurgulayarak; “Türkiye olarak enerji stratejimizi doğru planlayabilir ve her sene enerji ithalatı için ödediğimiz tutarı GES yatırımlarında kullanabilirsek, enerji ithalatımızı %75 oranında azaltabilir ve yaptığımız yatırımın karşılığını 3 sene içerisinde geri alabiliriz. Güneşi olmayan Almanya 44 GW kurulu GES gücüne sahip.Çin’in toplam yatırımları 50 GW’yi aştı ve ABD, sadece 2016 yılında 20 GW yatırım yaptı.”dedi.
Tekno Şirketler Grubu CFO’suBerna Meriç ise,“ABank yenilenebilir enerji kaynaklarına gösterdiği hassasiyeti, bu projemize sağladığı finansman desteğiyle ispatladı. Bu tür proje finansmanlarına, ülkemizdeki finans sektörünün bakış açısı ABank gibi devam ettiği sürece, hem kendi kendini ödeyen yatırımlar giderek büyüyecek hem de çevreci enerji desteklenmiş olacak. Bu bilinçle sektör lideri firmamız Tekno Ray Solar’a vermiş oldukları destekten dolayı ABank’a teşekkür eder, daha birçok projeye birlikte imza atmayı dileriz.” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Seo Eğitim ve Kursları
SON DAKİKA
Seo Eğitim ve Kursları
İLGİLİ HABERLER