Reklamı kapat

Reklamı kapat
Taşıma Postası
Reklam

BridgestoneExamationTeknolojisi,Lastik Üretiminde Yılın İnovasyonuSeçildi

BridgestoneExamationTeknolojisi,Lastik Üretiminde Yılın İnovasyonuSeçildi Dünya lastik devi Bridgestone, 2016 yılında endüstriye sunduğu yapay zeka üretim teknolojisi EXAMATION ile lastik üretiminde dünyanın en yenilikçi çözümlerinden birine imza attı. Şirketin uluslararası çapta 3 üretim tesisinde kullanmaya başladığı bu teknoloji Hannover, Almanya’da düzenlenen 2017 Yenilik ve Mükemmellik İçin Uluslararası Lastik Teknolojisi Ödülleri’nde “Lastik Üretiminde Yılın İnovasyonu” seçildi. Ar-Ge […]

BridgestoneExamationTeknolojisi,Lastik Üretiminde Yılın İnovasyonuSeçildi
27 Mart 2017 - 17:01 'de eklendi.

BridgestoneExamationTeknolojisi,Lastik Üretiminde Yılın İnovasyonuSeçildi

Dünya lastik devi Bridgestone, 2016 yılında endüstriye sunduğu yapay zeka üretim teknolojisi EXAMATION ile lastik üretiminde dünyanın en yenilikçi çözümlerinden birine imza attı. Şirketin uluslararası çapta 3 üretim tesisinde kullanmaya başladığı bu teknoloji Hannover, Almanya’da düzenlenen 2017 Yenilik ve Mükemmellik İçin Uluslararası Lastik Teknolojisi Ödülleri’nde “Lastik Üretiminde Yılın İnovasyonu” seçildi.

Ar-Ge ve inovasyona yaptığı yatırımlarla üretimde mükemmelliği hedefleyen Bridgestone, 2016 yılında önemli bir yeniliğe daha imza atarak lastik üretiminde yapay zekadan yararlanmaya başladı. EXAMATION adını verdiği teknoloji ile geleneksel yöntemlere göre % 15 iyileştirilmiş bir üretim sağlayan Bridgestone, 2017 Yenilik ve Mükemmellik İçin Uluslararası Lastik Teknolojisi Ödülleri’nde “Yılın Lastik Üretim Yeniliği” ödülüne layık görüldü.

Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen Lastik Teknolojileri Fuarı (Tire Technology Expo) kapsamında, sektörün önde gelen 27 lastik endüstrisi uzmanından oluşan bağımsız bir jüri tarafından ödül programı yürütüldü. Jüri üyeleri Bridgestone’unlastik üretim tesisinde yapay zeka kullanımındaki başarısını ödüllendirdi. 2016 yılında Japonya’daki Hikone tesisinde yapılan ilk uygulamanınbaşarısı doğrultusunda EXAMATION, Bridgestone’un Macaristan,Tatabanya’daki üretim tesisive Rusya’daki yeni fabrikasında kullanılmaya başlandı.

Yenilikçi teknolojilerle 360 derece değer üretmenin Bridgestone ile Brisa’nın ortak stratejisi ve tutkusu olduğunu belirten Brisa Teknoloji Direktörü Bahadır Olkun; “Yapay zekanın kullanımı ve çok yönlü Büyük Veri analizi, önümüzdeki on yılda pek çok üretim sanayisine yön verecek. Bu doğrultuda ortağımız Bridgestone’un yenilikçi EXAMATION teknolojisi, lastik endüstrisinin üretim yöntemlerini en ileriseviyeye taşıdığı gibi global ölçekte endüstriye de ışık tutuyor. Brisa olarak biz de ortağımızın sunduğu teknoloji ve deneyimlerden de yararlanarak üretimde verimlilik ve kalite için çalışmalar yürütüyoruz. Bridgestone ile ortak hedefimiz, sektörümüze teknolojimizle liderlik ederken hem müşterilerimize hem de toplumumuza ve çevreye katma değer sunmaktır” dedi.

BridgestoneEXAMATION teknolojisi, insan hatalarını önlüyor, verimliliği ve üretim kalitesini artırıyor. Sensörler tarafından en az 480 noktada kalite verisini ölçen sistem, bir lastiğin optimum koşullarda monte edilebilmesi için yapay zeka ile gerçek zamanlı olarak otomatik kontrol gerçekleştiriyor. Bu akıllı teknolojinin tüm üretim sanayisinde çığır açan bir sistem haline gelmesi bekleniyor.

Bu ödül ile Bridgestone,2008 yılında başlayan Yenilik ve Mükemmellik İçin Uluslararası Lastik Teknolojisi Ödülleri’nden6.kez ödülle dönmüş oldu. Bridgestone, 2008’de ve 2016’da Yılın Lastik Üreticisi Ödülü’nü, 2012’de iletişim alanı bilgisi algılama teknolojisi (CAIS) ve 2013’te ologic azaltılmış yuvarlanma direnci teknolojisi ile Teknoloji Ödülü’nü; ABD’deki yeni Amerika Teknik Merkezi ile de2013 yılında Yılın Çevresel Başarı Ödülü’nü kazandı.

Brisa hakkında:
Dünyanın en büyük lastik üreticisi Bridgestone ile Sabancı Holding’in ortak kuruluşu olan Brisa, Türkiye lastik endüstrisinin lideridir. Brisa’nın kökleri, Sabancı Holding ve ortaklarının girişimiyle 1974 yılında kurulan Lassa ile atılmıştır. Lastik sektöründe dünyada yaşanan gelişmelere paralel olarak; 1988 yılında Sabancı Topluluğu ile Bridgestone Corporation arasında gerçekleşen ortaklık sonucunda, Brisa bugünkü adını almıştır ve 25 yılı geride bırakmıştır.

1993 yılında ilk Ulusal Kalite Ödülü’nü kazanan Brisa, 1996 yılında da iş mükemmelliği konusunda gösterdiği üstün performans sonucu Avrupa Kalite Büyük Ödülü’nü kazanan ilk Türk şirketi olmuştur. Brisa Kocaeli Üretim tesisleri, 361.000 metrekareye ulaşan kapalı alanıyla, dünyanın tek çatı altındaki en büyük lastik fabrikalarından biridir. Bu tesis, aynı zamanda, Bridgestone’un dünya üzerindeki en önemli üretim üslerinden biri olma özelliğini de taşımaktadır. Brisa, Aksaray Organize Sanayi Bölgesi’nde kuracağı 4,2 milyon adet lastik üretim kapasitesine sahip yeni üretim tesisini 2018 yılında devreye almayı planlamaktadır.

Türk ekonomisine olduğu kadar ülkenin toplumsal gelişimine de önem veren Brisa, sürdürülebilirlik faaliyetlerini çevresel, ekonomik ve toplumsal açıdan ele almaktadır. Biyoçeşitliliğe katkıda bulunduğu “Turnalar Hep Uçsun”, eğitime katkısını ortaya koyduğu “Brisa Mensupları Öğrenimi Destekleme Derneği”, trafikte emniyetli sürüşe katkı sağladığı “Lassa Yola Sağlam Çık” ve kültürel bir değer olan “Brisa Müze” bu anlamda ön plana çıkan projeler arasında yer almaktadır.

“Yolculuğunuzun Geleceğini Tasarlıyoruz” vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Brisa, bir sanayi şirketinden inovasyon şirketine dönüşümünü hızla devam ettirmektedir. Brisa, sürdürülebilirlik vizyonundan aldığı ilham ve inovasyon anlayışıyla, fosil yakıt kullanmadan yalnızca güneş enerjisiyle çalışan “Solar Impulse”ın dünya çevresinde yaptığı yolculuğun Türkiye Resmi Partneri olmuştur.

2016 yılında “Türkiye’nin lastik markası” Lassa’nın 42’inci yılını kutlayan Brisa, Bridgestone, Lassa, Dayton, Kinesis, Firestone lastik markaları, Bandag kaplama markası, Energizer akü markası, OtoPratik, Propratik, Lastiğim, Lastik Vs ve Speedy satış noktaları, Lastik.com.tr adreste lastik değişimi ve bakımı internet sitesi, Mobilfix ticari araç filolarına yerinde bakım sağlayan mobil bakım servisi, Probox ve Bridgestone Box mobil satış ve hizmet noktası ve Lastik Oteli lastik saklama hizmetiyle Türkiye’ye değer kazandırma kararlılığındadır.
www.brisa.com.tr

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Seo Eğitim ve Kursları
SON DAKİKA
Seo Eğitim ve Kursları
İLGİLİ HABERLER