Reklamı kapat

Reklamı kapat
Taşıma Postası
Reklam

Dubai’deki mobil cüzdanlar Cardtek’e emanet

Cardtek, Birleşik Arap Emirlikleri’nin İlk Ulusal Mobil Cüzdan Çözümünü geliştirdi Birleşik Arap Emirlikleri’nde ödeme sistemlerinde yeni bir dönem başlıyor.Yenilikçi ve güvenli mobil ödeme platformu empayile ülkede yaşayan yaklaşık 8 milyon kişi elektrik, su, gaz abonelikleri, iletişim faturaları, okul ücretleri, restoran zincirleri, taksiler ve daha bir çok alandaki ödemeleri mobil cihazlar üzerinden yapabilecekler. Uluslararası çapta sunduğu […]

Dubai’deki mobil cüzdanlar Cardtek’e emanet
03 Nisan 2017 - 15:32 'de eklendi.

Cardtek Emcredit Gorsel (2)
Cardtek
Cardtek, Birleşik Arap Emirlikleri’nin
İlk Ulusal Mobil Cüzdan Çözümünü geliştirdi

Birleşik Arap Emirlikleri’nde ödeme sistemlerinde yeni bir dönem başlıyor.Yenilikçi ve güvenli mobil ödeme platformu empayile ülkede yaşayan yaklaşık 8 milyon kişi
elektrik, su, gaz abonelikleri, iletişim faturaları, okul ücretleri, restoran zincirleri, taksiler ve daha bir çok alandaki ödemeleri mobil cihazlar üzerinden yapabilecekler.

Uluslararası çapta sunduğu yenilikçi ödeme sistemleri çözümleriyle tanınan Cardtek, Dubai Ekonomi Departmanı’nın (DED) iştiraki Emcredit ile gerçekleştirdiği iş birliğiyle Birleşik Arap Emirlikleri’nin(BAE) ulusal mobil cüzdan çözümü empay’i hayata geçirdi.

Güvenli mobil ödeme platformuempay,Dubai’nin Akıllı Devlet Girişimi’nin bir parçası olarakdevlet daireleri, ticari bankalar, döviz büroları, perakendeciler, eğitim kurumları ve ulaşım şirketleri de dahil olmak üzere birçok hizmet sağlayıcıyı, tüketicilerin geniş bir yelpazedeki pek çok hizmete kolayca erişebileceği ve tek bir mobil cüzdan platformu üzerinden ödeme yapabileceği ortak bir platformda bir araya getirecek.Bu işbirliğiyle, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki tüketiciler, pek çok diğer seçeneğin yanı sıra perakende ödemelerini (mağaza içindeki ve uzaktan ödemelerde) ve para transferlerini yapabilecekler, devletin sunduğu altyapı (elektrik, su, gaz…) hizmetlerini, iletişim faturalarını ve okul ücretlerini tek bir mobil cüzdandan ödeyebilecekler.

Bu ortaklığın Birleşik Arap Emirlikleri’ndeödeme sistemleri açısından hayatı oldukça kolaylaştıracağına ve ülkenin ekonomik gelişimi için yeni fırsatlar ve faydalar sağlayacağına değinen Cardtek CEO’su Ayşe Nil Sarigöllü,“Finansal teknolojiler sektöründeki hızlı değişime liderlik eden çözümlerimizidünyanın dört bir yanına sunuyoruz. Emcreditile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği de uluslararası çapta en başarılı uygulamalar arasında şimdiden yerini aldı. empay ile Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşayan yaklaşık 8 milyon kişinin yaşam kalitesi artacak; ödeme işlemleri ve resmî işlemler çok daha kolay ve güvenilir bir şekilde yapılabilecek. Bu projemizin uluslararası çapta pek çok ülke için de bir model teşkil edeceğine inanıyoruz” dedi.

Emcredit Limited CEO’suMuna Al Qassabise “Cardtek ile kurduğumuz bu ortaklıktan dolayı son derece mutluyuz. Dubai Ekonomi Departmanı’nın bu özgün girişimini hayata geçirmeye yönelik gerçekleştirdiğimiz işbirliğimiz, herkes için daha iyi, daha güvenli ve daha hızlı bir ödeme ekosistemi oluşturmak suretiyle, hem tüketicilerin, hem de kurumların hayatlarını kolaylaştıracak. empayile Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşayan insanlara finansal ve finansal olmayan işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için akıllı ama basit yollar sunacak yenilikler yaratacağız” şeklinde konuştu.

Tüm ödemelerin yüzde 17’si empay üzerinden yapılacak
Akıllı bileklikler üzerinde özel bir NFC modülüyle çalışan empay projesi sayesinde her türlü akılı telefondan rahatça mobil ödeme yapılabilecek. Projede TSM (güvenilir servis sağlayıcı) altyapısı ve dijital cüzdan platformu da Cardtek tarafından sağlanıyor. Bu sayede mobil ödeme işlemleri, kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabiliyor. Projenin buluttaki yönetimi de Cardtek tarafından gerçekleştirilecek.

Cardtek, bu ortaklık çerçevesinde, Emcredit’e ödeme altyapısıyla birlikte mobil sektör bilgisini, işletimsel hizmetleri ve gelecekteki gereksinimleri destekleyecek ürün iyileştirmelerini de sağlayacak. NFC teknolojisinden yararlanan bu çözüm, mobil cihazların yanı sıra giyilebilir cihazlarda dakullanılabilecek.

Cardtek ve Emcredit iş birliğiyle kurulan bu yenilikçi ödeme sistemi platformundan 3 yıl içerisinde Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşayan yaklaşık 8 milyon kişinin yararlanması planlanıyor. NFC modülü yüklü mikro SD kartların dağıtılmasını takibenBirleşik Arap Emirlikleri bünyesindeki tüm ödemelerin %17’sinin empayile yapılacağıöngörülüyor.

Emcredit Hakkında
Emcredit, Dubai Ekonomi Departmanı (DED) tarafından kurulmuş olan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) alanındaki öncü şirketidir. Bu kurum, kamu ve tüzel kişilere girişim ve kredi bilgi çözümleri, kredi bilgi raporları, veri doğrulama, veri zenginleştirme ve karar destek analizlerinin yanı sıra müşteri edinimini, değerlendirmesini, müşteriye hizmet sunumunu, borç tahsilatını ve portföy yönetimini iyileştirebilmek için gereken diğer araçları sağlamak üzere kurulmuştur. Kendi bilgi çözümlerini desteklemek üzere Emcredit’in birkaç devlet kurumu ile de veri paylaşım anlaşması bulunmaktadır. Söz konusu devlet kurumları, Dubai e-Devlet İdaresini, Dubai Polis teşkilatını, Dubai Ekonomi Departmanı’nı (DED), Dubai Toprak Departmanı ile iştiraklerini ve Emlak Düzenleme Kurulu’nu içermektedir.

Cardtek Hakkında
2001 yılında kurulan Cardtek finans kurumları, ödeme servisi sağlayıcıları, telekom operatörleri, kişiselleştirme büroları, perakendeciler, terminal ve kart satıcıları ile toplu taşıma işletmeleri de dahil olmak üzere 25 ülkede 150’yi aşkın müşterisine yenilikçi ve uçtan uca ödeme sistemleri çözümleri sunmaktadır. Cardtek, müşterilerine kendilerine özel, mevcut sistemlere kolaylıkla adapte olabilen ve birden fazla platformda sorunsuz şekilde çalışabilen sağlam ve güvenilir ödeme sistemleri çözümleri sağlamaktadır.

EMV alanındaki 15 yılı aşan tecrübesi ve Kart Yönetimi, Sahtecilik ve Risk Yönetimi, Ödeme Sistemleri Operasyon Hizmetleri ve Donanım çözümleri ile Cardtek müşterilerine güvenle çalışma fırsatı sunmaktadır. Cardtek aynı zamanda günümüzün büyüyen sektörleri olan mobil ödeme ve giyilebilir ödeme teknolojileri alanında da sektöründe lider konumdadır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Seo Eğitim ve Kursları
SON DAKİKA
Seo Eğitim ve Kursları
İLGİLİ HABERLER