Reklamı kapat

Reklamı kapat
Taşıma Postası
Reklam

STAR RAFİNERİ BİLGİLENDİRME

olarak son dönemde bazı yayın organlarında şirketimizle ilgili yer alan haberler üzerine ve kamuoyunun doğru bilgilendirmek adına açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur. Konu, STAR kadrosunda bulunan ancak işe girdikleri ilk günden itibaren Petkim sahasında Petkim adına çalışan arkadaşlarımızın durumlarıyla ilgilidir. Bu durumda bulunan 132 arkadaşımızdan 11’i halen Şirketimizin devam eden rafineri projesi inşaatında çalışmaktadır. 121 arkadaşımız […]

STAR RAFİNERİ BİLGİLENDİRME
13 Nisan 2017 - 10:45 'de eklendi.

star_rafineri_logo_thumbNDU3MzU5MD-aliagada-rafineri-yapiminin-suresi-uzatildiolarak son dönemde bazı yayın organlarında şirketimizle ilgili yer alan haberler üzerine ve kamuoyunun doğru bilgilendirmek adına açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur. Konu, STAR kadrosunda bulunan ancak işe girdikleri ilk günden itibaren Petkim sahasında Petkim adına çalışan arkadaşlarımızın durumlarıyla ilgilidir.
Bu durumda bulunan 132 arkadaşımızdan 11’i halen Şirketimizin devam eden rafineri projesi inşaatında çalışmaktadır. 121 arkadaşımız ise belirttiğimiz üzere, kaydi olarak şirketimiz bordrosunda görünmekle birlikte işe girdikleri ilk günden bugüne kadar fiili olarak Petkim sahasında Petkim için çalıştı ve halen de çalışmaya devam etmektedir.
Bu kapsamda, yıllarca Petkim’de çalışarak önemli deneyimler elde eden 121 çalışanımızın kadrolarının Petkim’e devir süreci planlanmıştır. Durum, fiilen Petkim çalışanı olan 121 kişinin kadrosunun resmi kayıtlarda da düzeltilmesinden ibarettir. Bir diğer ifade ile aynı görevde ve aynı koşullarda hiçbir hak kaybına uğramadan ve hatta Petkim Toplu İş Sözleşmesindeki daha iyi haklara sahip olarak sadece ilgili çalışanların SGK kaydının Petkim olarak düzeltilmesidir.
Bu ihtiyaç nedeniyle, 12 Nisan 2017 itibarıyla 121 arkadaşımızın başından itibaren fiilen çalıştıkları şirket olan Petkim’e devir işlemlerini tamamlamış bulunmaktayız. İşlemler gerçekleştirilirken, tüm süreç ve detaylar her aşamasında arkadaşlarımızla eksiksiz bir şekilde paylaşılmıştır.
Kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına özellikle belirtmek isteriz ki, bu süreçle ilgili olarak hiçbir Petkim ve STAR Rafineri çalışanı işini kaybetmemiştir. Petkim bordrosuna geçirilen çalışma arkadaşlarımız STAR Rafineri Toplu İş Sözleşme şartlarından çok daha iyi şartlara sahip olarak ve geçmiş yıllardan doğan kıdem haklarını da korumak suretiyle SOCAR grubu bünyesinde iş hayatlarına devam edeceklerdir.
Yine belirtmek isteriz ki, STAR Rafineri’de bir sendikasızlaştırma operasyonu asla söz konusu değildir. Ülkemizin en büyük değerlerinden olan STAR Rafineri devreye alınma ve işletme süreçlerinde Sendika ile birlikte yürümek ve birlikte büyümek konusunda kararlıdır. Şirketimizin bu süreçte yanında görmek istediği gerçek bir sendikacılık pratiğidir. Hiçbir çalışanımızın Anayasa’dan doğan sendika hakkını, bir parçası olduğu işletmeye zarar vermek amacıyla kullanamayacağı çok açıktır. Şirketimizin de sendikanın da asıl amacı Türkiye’nin en önemli değerlerinden olan Petkim ve STAR Rafineri işletmelerini korumaktır. STAR Rafineri olarak Petrol-İş Sendikasının da bu anlayışa sahip olduğuna inanıyoruz. Bu konuyla ilgili olarak son günlerde ortaya çıkan kötü uygulamalar Petrol-İş’in her zaman işletmenin korunmasını gözeten sendikacılık anlayışına zarar vermemelidir. Her zaman olduğu gibi bugün de diyalog ile aynı yolda yürümeye devam edeceğiz.
STAR Rafineri A.Ş.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Seo Eğitim ve Kursları
SON DAKİKA
Seo Eğitim ve Kursları
İLGİLİ HABERLER