Reklamı kapat

Reklamı kapat
Taşıma Postası
Reklam

“DÖNÜŞÜM”Ü ÖNCE KENDİM TECRÜBE ETTİM!

Uzun yıllardır yazıları ile Marininevi’nden takipçilerine yol arkadaşlığı yapan Mari Camgöz Pektezol, 2005 yılından bugüne çıktığı bu dönüşüm yolculuğunda, Reiki Eğitmenliği, NLP Practitioner, E.F.T Uygulayıcısı, Yaşam ve Kurumsal Koçluk, Eğiticinin Eğitimi, Yönetici ve Üst Düzey Lider Koçluğunda Ustalık, Optimum Denge Modeli I ve II Basamak Eğitimleri, Zihin Haritaları Eğitmenliği eğitimlerini ve deneyimlerini 3dDönüşüm çatısı altında […]

“DÖNÜŞÜM”Ü ÖNCE KENDİM TECRÜBE ETTİM!
20 Nisan 2017 - 23:21 'de eklendi.

1492626881_Mari100_3

Uzun yıllardır yazıları ile Marininevi’nden takipçilerine yol arkadaşlığı yapan Mari Camgöz Pektezol, 2005 yılından bugüne çıktığı bu dönüşüm yolculuğunda, Reiki Eğitmenliği, NLP Practitioner, E.F.T Uygulayıcısı, Yaşam ve Kurumsal Koçluk, Eğiticinin Eğitimi, Yönetici ve Üst Düzey Lider Koçluğunda Ustalık, Optimum Denge Modeli I ve II Basamak Eğitimleri, Zihin Haritaları Eğitmenliği eğitimlerini ve deneyimlerini 3dDönüşüm çatısı altında topladı.

Bireylerin kendi var olan özgün potansiyellerini önce kendilerinin doğru algılayabilmesinin yarattığı muhteşem etkiyi, sonrasında ise bireyin çevresinin bu değişimi, dönüşümü deneyimlemesine birçok kez şahit olmasına danışmanlık eden Dönüşüm Ustası Mari Camgöz Pektezol, 3dDönüşüm’ün hikayesini anlatıyor;

“Bundan yaklaşık 4 yıl önce bir kişisel blog olarak açıldım dış dünyaya. Adına marininevi.net dedim.. Bir evdi, çünkü hepimiz önce evimizde olmak isteriz diye düşündüm, hissettim. Evimizin her odası ayrı bir işlev görür, küçük büyük fark etmez o ev seni yansıtır. Sen evinin her odasında başka bir duygu, düşünce, davranış içindesindir. Mesela mutfakta yemek yapar, en yakın sohbetlerini burada yaparsın, üretirsin, dinlenirsin, mesela salon burası şık olmalıdır, düzenli olmalıdır, misafirlerini burada ağırlarsın, burada sen “algılanmak istediğin” haldesindir, bahçende veya küçük balkonunda huzur istersin, doğayla bir olmak, doğanın sesi ile kendi iç sesini buluşturmak istersin ya hani işte bunun gibi…Sen de bilirsin evimiz en rahat ettiğimiz alanımızdır. Bu rahatlık bazen “rahatlık alanımız” ile karışabilir, bu ev ise rahat bir ev olmakla birlikte çalışmaların yoğun olduğu, dönüşümün doğal bir şekilde olduğu, ev olarak inşa edildi.

Yıllar birbirini takip etti, uzun yıllar süren kurumsal alandaki yoğun çalışmalarım ile bireysel dönüşüm çalışmalarım da hız kazandı. Aldığım eğitimler, verdiğim eğitimler, bireysel koçluk çalışmaları, kazandığım ve kazandırdığım yepyeni yetkinlikler, bakış açıları, yeni tanışmalar derken artık burada yapılan işler bu eve sığmaz oldu.

“Önce benim yaşamım dönüştü!”
Özünde dönüşüm olan tüm bu çalışmalar tabii ki önce kurucusunun, yani benim yaşamımı dönüştürdü. Yaşam tesadüfen yaşanamaz. Amacın olmalıdır; bu amaç nefes almak kadar hayati olunca seni yepyeni kapıları açmaya, gerekirse olmazları oldurmaya, hayallerini yaşamaya olanca gücüyle iter.

Dönüşüm sancılıdır, sabırlı olmak gerekir. Sabır denen süreci oflaya puflaya, niye olmuyor, yapamıyorum gibi gereksiz enerji tüketiciler ile geçirmek ise büyük bir hatadır. Sabır bir hazırlık sürecidir, doğru yönetmek gerekir.

İşte “sabırın sonu selamettir” diyen atasözümüz misali, dönüşümün sınırsız olasılıklara açılan kapıları ardına kadar açıldı.

Neden 3d?
3d çünkü, insan bütünseldir.
3d çünkü, insan duygudur, düşüncedir, davranıştır.
Tüm bunların harmanlandığı eşsiz bir ruhtur insan.
Enerjidir, tanımlanamaz, durdurulamaz.
Pozitif Psikolojiyi temel alan çalışmalarda, kişinin iyi olma halini ve önce kendini keşfetmesini esas almak, yola çıkış noktamızdır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Seo Eğitim ve Kursları
SON DAKİKA
Seo Eğitim ve Kursları
İLGİLİ HABERLER