Reklamı kapat

Reklamı kapat
Taşıma Postası
Reklam

Mercedes AMG Petronas Rusya’da bir kez daha zirveyi kovalıyor

Mercedes AMG Petronas Rusya’da bir kez daha zirveyi kovalıyor • 2017 Formula 1 sezonunun dördüncü yarışı olan Rusya Grand Prix’i bugünkü (Cuma) antrenman turları ile başladı. • Rusya’da son 3 sezonda ikisi duble olmak üzere 3 yarış zaferi elde eden Mercedes AMG Petronas pilotları bu üstünlüğünü devam ettirmek istiyor. Sochi’de 2 yarış zaferi elde eden […]

Mercedes AMG Petronas Rusya’da bir kez daha zirveyi kovalıyor
29 Nisan 2017 - 10:33 'de eklendi.

Mercedes AMG Petronas Rusya’da bir kez daha zirveyi kovalıyor
• 2017 Formula 1 sezonunun dördüncü yarışı olan Rusya Grand Prix’i bugünkü (Cuma) antrenman turları ile başladı.
• Rusya’da son 3 sezonda ikisi duble olmak üzere 3 yarış zaferi elde eden Mercedes AMG Petronas pilotları bu üstünlüğünü devam ettirmek istiyor. Sochi’de 2 yarış zaferi elde eden Lewis Hamilton, bir sene aradan sonra yine podyumun en üst basamağına çıkmak istiyor. ValteriBottas ise kariyerinin ilk Formula 1 zaferine Rusya’da ulaşmak niyetinde.
Formula 1’de 2017’nin dördüncü yarışı Rusya Grand Prix’i heyecanı bugün (Cuma) başladı. Toplam 53 turdan oluşan, 309.745 km’lik yarışa Mercedes AMG Petronas üstünlüğünü korumak için geliyor.
SochiAutodrom’da bugünkü antrenman turlarıyla başlayan hafta sonu yine büyük bir heyecana sahne olacak. Son 3 sezonda ikisi duble olmak üzere 3 kez yarışı zaferle noktalayan Mercedes AMG Petronas pilotları, Rusya’daki bu başarıyı sürdürmek için mücadele edecek. 2014 ve 2015’te Sochi’de zirvede yer alan Lewis Hamilton, bir senenin ardından yeniden Rusya’da kazanmak için çalışacak. Bahreyn’de kariyerinin ilk pole pozisyonu kazanan ValtteriBottas ise ilk zaferine Rusya’da erişmek istiyor.
Zorlu geçen hafta sonlarının üstünü çizmek gerektiğini belirten Mercedes-Benz Motorsporları Başkanı Toto Wolff “Bahreyn’deki gibi bir yarışı kaybetmek gerçekten acı verici. Ama geçmişte olanları düşünmek için çok fazla zaman harcamamaya dikkat etmeliyiz. Önemli olan yaşanan sorunların nedenlerini bulup, gelecek için çözümler üretmek. Podyumun ikinci ve üçüncü basamağı tabii ki felaket değil. Ama eğer bizimki gibi bir aracınız ve tüm yarışları kazanma kapasitesine sahip iki pilotunuz varsa, bu sonuç acı verici hale dönüşüyor. Eksiklerimizi biliyoruz. Gelecek yarışlarda kazanmak için hangi noktalarda daha dikkatli olmamız gerektiğinin de farkındayız. İnsanların Mercedes-Ferrari çekişmesi dolayısıyla Formula 1 hakkında olumlu görüşler açıklamaları gerçekten çok güzel. Bu yakın çekişme insanların da ilgisini çekiyor. Bu hafta sonu Sochi’de yarışacağımız pist, farklı türden bir pist. Geçmişte burada kazandığımız yarışlar, bir kez daha podyumun en üstünde çıkmamız için bize bir garanti vermiyor. Rusya’daki yarıştan iyi bir sonuçla buradan ayrılmak istiyoruz” dedi.
Rusya Grand Prix’inin Türkiye saati ile ayrıntılı programı;
28 Nisan 2017 Cuma;
• 15.00- 16.30 2. Antrenman Turu
29 Nisan 2017 Cumartesi;
• 12:00- 13:00 3. Antrenman Turu
• 15:00- 16:00 Sıralama Turları
30 Nisan 2017 Pazar;
• 15:00 Rusya Grand Prix

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Seo Eğitim ve Kursları
SON DAKİKA
Seo Eğitim ve Kursları
İLGİLİ HABERLER