Reklamı kapat

Reklamı kapat
Taşıma Postası
Reklam

POLİSAN HOLDİNG KARBON ZİRVESİ’NE İLK GÜNDEN BU YANA VERDİĞİ DESTEĞİBU YIL DA SÜRDÜRDÜ

POLİSAN HOLDİNG KARBON ZİRVESİ’NE İLK GÜNDEN BU YANA VERDİĞİ DESTEĞİBU YIL DA SÜRDÜRDÜ Türkiye’de kimya sektörünün öncü isimlerinden Polisan Holding, Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından İTÜ ev sahipliğinde, Uluslararası Emisyon Ticareti Derneği desteğinde 26 Nisan 2017 tarihinde düzenlenen 4. İstanbul Karbon Zirvesi’ne gümüş sponsor olarak katıldı. Sürdürülebilir bir dünya için Türkiye’nin İklim Değişikliği […]

POLİSAN HOLDİNG KARBON ZİRVESİ’NE İLK GÜNDEN BU YANA VERDİĞİ DESTEĞİBU YIL DA SÜRDÜRDÜ
03 Mayıs 2017 - 7:59 'de eklendi.

POLİSAN HOLDİNG KARBON ZİRVESİ’NE İLK GÜNDEN BU YANA VERDİĞİ DESTEĞİBU YIL DA SÜRDÜRDÜ
Türkiye’de kimya sektörünün öncü isimlerinden Polisan Holding, Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından İTÜ ev sahipliğinde, Uluslararası Emisyon Ticareti Derneği desteğinde 26 Nisan 2017 tarihinde düzenlenen 4. İstanbul Karbon Zirvesi’ne gümüş sponsor olarak katıldı.
Sürdürülebilir bir dünya için Türkiye’nin İklim Değişikliği Uyum Stratejileri doğrultusunda üzerine düşen görevleri yerine getiren Polisan, 2012 yılından bu yana Holding iştirakleriPolisan Kansai Boya, Polisan Kimya ve Poliport Kimya şirketlerinde CO2 emisyonunu hesaplıyor ve ISO 14064 kapsamında onaylatıyor.
Türkiye’de kimya sektörünün öncü isimlerinden PolisanHolding,Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından İTÜ ev sahipliğinde, Uluslararası Emisyon Ticareti Derneği desteğinde 26 Nisan 2017 tarihinde düzenlenen 4. İstanbul Karbon Zirvesi’ne gümüş sponsor olarak katılarak bu yıl da desteğini sürdürdü. Zirvede, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi Taraflar Konferansları olan Paris ve Marakeş Konferanslarının çıktıları ve düşük karbon ekonomisi stratejileri paylaşıldı.

İklim Değişikliğinde Tehlike Çanları Çalıyor

Bilim dünyası, Mart 2017’de CO2 emisyon konsantrasyonunun407 ppm’e yükseldiğini, hiçbir önlem almadan devam ediliyor olsa, bu konsantrasyonun içinde bulunduğumuz yüzyıl sonunda 540-970 ppm’lere çıkacağını öngörüyor. Tehlikenin büyüklüğünün farkında olarak 2010 yılında Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (BMİDÇS) tarafları emisyon artışını yüzyıl sonuna kadar 20C ile sınırlandırmak konusunda (gönül hedefi 1,5 0C) karara vardı ve küresel ölçekte iklim değişikliği ile mücadelede başlangıç noktası etkili ve kapsayıcı yeni uluslararası Paris Anlaşması imzalandı. Anlaşma ile birlikte 2020 sonrası için iklim rejimi ve düşük karbon ekonomisi stratejilerine yönelik çalışmalara başlandı. Türkiye, Paris Anlaşmasını 22 Nisan 2016 yılında imzaladı.
Türkiye’nin Enerji Yoğunluğu Yüksek
Zirvede söz alan yetkililer, ülke olarak 1.000 $’lık bir milli hasıla üretmek için yaklaşık 300 litre eşdeğeri petrol enerji tüketildiğini, aynı hizmet veya ürünü üretmek için OECD ülkelerinin iki katı, Japonya ve Danimarka’nın üç katı daha fazla enerji tükettiğimizi, 1 TL katma değer başına 1,34 kg CO2-eşdeğer salınımı yapıldığını, bunun enerji yoğunluğumuzun yüksek olduğu anlamına geldiğini belirttiler. Yetkililer, ülkemizin enerji yoğunluğu düşük ülkeler arasına girebilmesi için enerji verimliliğini ve tasarrufunu bir yaşam biçimi, kültür haline getirilmesinin önemini vurguladılar.

Polisan, Sera Gazı Emisyonlarını Azaltmak Üzere Projeler Geliştiriyor
Polisan,sürdürülebilir bir dünya için Türkiye’nin İklim Değişikliği Uyum Stratejileri doğrultusunda üzerine düşen görevleri yerine getiriyor. 2012‘den bu yana Holding iştiraklerimiz olan Polisan Kansai Boya,Polisan Kimya ve Poliport Kimya şirketlerinde CO2 emisyonunu hesaplıyor ve ISO 14064 kapsamında onaylatıyor. Sürdürülebilirlik stratejisine uygun olarak enerji verimliliği ve tasarrufu çalışmaları başta olmak üzere sera gazı emisyonlarını azaltmak üzere projeler geliştiriyor.
Polisan Yönetim Sistemleri ve Sürdürülebilirlik Müdürü Dilek Sarıaslan da, “2014 yılı itibariyle Enerji Yönetim Sistemleri dahilinde enerji yoğunluğumuzu daha sistematik bir yaklaşımla ölçmeye, izlemeye ve yönetmeye başladık. Yanı sıra, makine ekipman dahil tüm kaynakların verimliliği, atıklarımızın enerji kaynağı olarak kullanılmak üzere geri kazanıma yönlendirilmesi, binalarda enerji performansı sağlayan ürünler üretilmesi gibi bir çok alanda sera gazı emisyonlarını azaltıcı alanlarda çalışmakta, Türkiye’de yeşil bina uyumluluğu EPD belgesi ile belgelenmiş sektörümüzdeki ilk ürünleri müşterilerimize sunmaktayız.” diye konuştu.
Sürdürülebilirlik kültürünü kendine ilke edinen Polisan Holding,yarım asrı aşkın geçmişini gerek çevresel anlamda gerçekleştirdiği çalışmaları, gerekse sosyal sorumluluk projelerinin yer aldığı GRI G4 raporlaması ile 2016 yılında uluslararası seviyeye de taşıyarak, paydaşları ile paylaşıyor.

POLİSAN HOLDİNG HAKKINDA:
Temelleri 50 yıl önce atılan Polisan Holding, Boya, Kimya, Liman İşletmeciliği, Gayrimenkul ve Tarım alanlarında faaliyet göstermektedir. 2013 yılında Yunanistan’da aldığı bir kimya tesisi ile yurt dışındaki konumunu daha da güçlendiren Polisan Holding, karlı, yeni iş kollarında büyüme fırsatlarını değerlendirmektedir. Kansai Paint ile kurulan ortaklığın yanı sıra, dünyanın ileri gelen kimya devlerinden Dow Chemical ile de bir ortaklığı bulunan Polisan Holding, sektörlerinde dünyanın en büyükleri konumunda olan şirketler ile ortaklık ve işbirliği yaparak faaliyette bulunduğu alanlarda ülkemizin lider kuruluşları arasındaki yerini giderek güçlendirmeyi hedeflemektedir. Polisan Holding şirketleri, hem dünyada, hem Türkiye’de ilklere imza atan üstün hizmet ve ürünleri ile Türk toplum ve ekonomisinin gelişiminde pay sahibi olurken, çevresine ve faaliyette bulunduğu sektörlere yüksek katma değer yaratmaktadır. 2015 yılında 1.337 çalışanı ile 906,4 milyon TL gelir ve 128,3 milyon TL FAVÖK (%14,2 FAVÖK marjı) yaratan Polisan Holding Borsa İstanbul (BIST)‘de “POLHO” kodu ile işlem görmektedir.
Daha fazla bilgi için www.polisanholding.com sitesini ziyaret ediniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Seo Eğitim ve Kursları
SON DAKİKA
Seo Eğitim ve Kursları
İLGİLİ HABERLER