Reklamı kapat

Reklamı kapat
Taşıma Postası
Reklam

İspanya’da Lewis Hamilton Zirvede

İspanya’da Lewis Hamilton Zirvede 2017 Formula 1 sezonun beşinci yarışında Mercedes AMG Petronas’ınBritanyalı pilotu Lewis Hamilton kazandı. İspanya Grand Prix’ineilk cepten başlayan Lewis Hamilton, zorlu mücadelede damalı bayrağın altından geçen ilk isim oldu. ValtteriBottas ise yarışı tamamlayamadı. 2017 Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda sezonun beşinci yarışı olan İspanya Grand Prix’ini Mercedes AMG Petronas’ınBritanyalı pilotu Lewis Hamilton […]

İspanya’da Lewis Hamilton Zirvede
14 Mayıs 2017 - 21:36 'de eklendi.

İspanya’da Lewis Hamilton Zirvede
2017 Formula 1 sezonun beşinci yarışında Mercedes AMG Petronas’ınBritanyalı pilotu Lewis Hamilton kazandı. İspanya Grand Prix’ineilk cepten başlayan Lewis Hamilton, zorlu mücadelede damalı bayrağın altından geçen ilk isim oldu. ValtteriBottas ise yarışı tamamlayamadı.
2017 Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda sezonun beşinci yarışı olan İspanya Grand Prix’ini Mercedes AMG Petronas’ınBritanyalı pilotu Lewis Hamilton kazandı. Başarılı sürücü böylece bu sezon ikinci zaferine erişmiş oldu. Hamilton’un takım arkadaşı ValtteriBottas ise üçüncü cepten başladığı yarışı tamamlayamadı.
Yarışa 1. cepten başlayan Hamilton, ilk virajla birlikte liderliği Ferrari pilotu SebastianVettel’e kaptırdı. Ancak doğru pit-stop stratejisi ve doğru lastik seçimi avantajını kullanan Hamilton bitimine 22 tur kala yeniden zirveye çıktı. Bu andan sonra liderliği bırakmayan Britanyalı pilot bu sezonun kendisi adına ikinci zaferine erişti. Mercedes AMG Petronas’ın Fin pilotu ValtteriBottas ise yaşadığı sıkıntı nedeniyle 3. sırada götürdüğü yarışı yarıda bırakmak zorunda kaldı.
Bu sonuçla Lewis Hamilton 98 puanla şampiyona ikinciliğini korurken, İspanya’dan puan çıkaramayan ValtteriBottasda 63 puanla üçüncülüğünü sürdürdü. Takımlar sıralamasında ise Mercedes AMG Petronaspuanını 161’e yükseltti.
Formula 1’de 2017 altıncı yarışı 28 Mayıs 2017 tarihinde Monaco’da gerçekleştirilecek. Monaco’da son 4 sezonda da Mercedes AMG Petronas pilotları kazanmayı başarmıştı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Seo Eğitim ve Kursları
SON DAKİKA
Seo Eğitim ve Kursları
İLGİLİ HABERLER