Reklamı kapat

Reklamı kapat
Taşıma Postası
Reklam

TÜRKTRAKTÖR DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ’NÜ ANKARA FABRİKASI’NDA KUTLADI

TürkTraktör’lü çalışanlar, Tokatlı çiftçileri Dünya Çiftçiler Günü kapsamında Ankara fabrikasında ağırladı. 15 Mayıs 2017 – Türk otomotiv sektörünün halen faaliyetteki en köklü üreticisi ve tarım sektörünün lider firması TürkTraktör, Ankara’daki fabrikasında Tokat’tan gelen 45 çiftçiyi konuk etti. Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu’nun (IFAP) kuruluş tarihi olan 14 Mayıs 1984 tarihinden beri her yıl kutlanan Dünya Çiftçiler […]

TÜRKTRAKTÖR DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ’NÜ ANKARA FABRİKASI’NDA KUTLADI
15 Mayıs 2017 - 23:09 'de eklendi.

1494844584_Ciftciler_Gunu_Gorsel_21494844585_Ciftciler_Gunu_Gorsel_11494844584_Ciftciler_Gunu_Gorsel_5
TürkTraktör’lü çalışanlar, Tokatlı çiftçileri Dünya Çiftçiler Günü kapsamında
Ankara fabrikasında ağırladı.

15 Mayıs 2017 – Türk otomotiv sektörünün halen faaliyetteki en köklü üreticisi ve tarım sektörünün lider firması TürkTraktör, Ankara’daki fabrikasında Tokat’tan gelen 45 çiftçiyi konuk etti.

Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu’nun (IFAP) kuruluş tarihi olan 14 Mayıs 1984 tarihinden beri her yıl kutlanan Dünya Çiftçiler Günü’nde bu yıl TürkTraktör, tarım ve üretim sektöründe çalışanları bir araya getirdi.

TürkTraktör Ankara Fabrikası’nda Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nebi Doğan Özdöngül’ün ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte traktörü üreten çalışanlar ve tarım hayvancılığın her kademesinde çalışan emektar çiftçiler bilgi paylaşımında bulunarak güzel bir gün geçirdiler.
TürkTraktör Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nebi Doğan Özdöngül yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ben de çiftçi bir aileden geliyorum ve çiftçiliğin güçlü ve zahmetli yönlerini, en az sizler kadar biliyorum. Aynı zamanda; çiftçiliğin dünyanın en saygın mesleklerinden biri olduğunu da… Yaşam için en temel unsur olan beslenmede, tarım ve sizler olmazsa olmaz bir yere sahipsiniz.”
Bugün artık çiftçilerin üretimi arttırmak ve uygulamaları iyileştirmek için tarlalarını günün teknolojileriyle tanıştırmak zorunda olduklarını da sözlerine ekleyen Özdöngül; “Tıpkı kuruluşumuzdan bu yana geçen 63 yılda olduğu gibi, önümüzdeki yıllarda da çiftçilerimizin hem tarladaki çalışmalarını kolaylaştırmak hem de değişen ihtiyaçlarını karşılama tarafında en büyük destekçileri olmayı sürdüreceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Traktörlerin üretim süreçlerine tanıklık ettiler
Konuşmaların ardından önce TürkTraktör’ün faaliyet alanları konusunda bilgilendirilen konuk çiftçiler, TürkTraktör’de üretimde çalışan mühendis ve saha çalışanlarının anlatımlarıyla fabrika turuna katıldılar ve süreçler hakkında bilgi aldılar.

Etkinlik sırasında üstün teknoloji ve motora sahip traktör modellerini birebir inceleyen çiftçiler; yakıt tüketimi başta olmak üzere traktörü kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar, verimi arttırmaya yönelik çalışmalar gibi en çok merak edilen konularda uzmanlara danışma fırsatı da buldular.

TürkTraktör Hakkında
Türkiye otomotiv sanayinin halen faaliyette olan ilk üreticisi olarak 1954 yılında faaliyete geçen TürkTraktör, bugün Avrupa’nın en büyük traktör üreticileri arasında yer almaktadır. TürkTraktör’ün 1955 yılında 815 adet olan yıllık üretim adedi, 2016 yılı sonunda 46.000 adettir. Türkiye’de kesintisiz 10 yıldır pazar lideri olan TürkTraktör, bugüne kadar toplam 130’un üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştirmiştir. Koç Topluluğu ile dünyanın en büyük traktör üreticilerinden CNHI’in ortak olduğu şirketin hisselerinin yüzde 25’i BIST’de işlem görmektedir. Şirketin ikinci üretim tesisi TürkTraktör Erenler fabrikası, Haziran 2014 itibariyle üretime başlamıştır. TürkTraktör; Case IH, New Holland ve Steyr marka traktör üretimi, ziraat ekipmanları ve iş makineleri distribütörlüğünün yanı sıra; New Holland TD serisi ve Case IH JX seri traktörlerin dünyadaki tek tasarım ve ana üretim merkezi, Utility Light seri traktör ve transmisyonların dünyadaki tek üretim merkezi, TD serisi transmisyonlar için dünyadaki tek mühendislik ve üretim merkezi S8000 seri motorların ana üretim merkezidir. Ankara ve Erenler’de bulunan Türk Traktör tesislerinde 3 bine yakın kişi çalışmaktadır. “Bugün ve gelecekte modern tarıma yön veren şirket olmak” ilkesiyle hareket eden TürkTraktör, ülkemizin tarım ekonomisinde verimliliğin en büyük destekçisi ve 60 yılı aşkın deneyimiyle, kırsal nüfusumuzun refahını artıran gerçek bir dosttur. www.turktraktor.com.tr

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Seo Eğitim ve Kursları
SON DAKİKA
Seo Eğitim ve Kursları
İLGİLİ HABERLER