Reklamı kapat

Reklamı kapat
Taşıma Postası
Reklam

Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliğine,Gündoğdu

Başkan Yardımcısı Feyzullah Gündoğdu oldu Ulaşımın zirvesine Türk yönetici Toplu taşımacılık sektöründe dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşu Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği’nin (UITP) yeni başkan yardımcısı Feyzullah Gündoğdu oldu. Gündoğdu ayrıca UITP Raylı Sistemler Bölüm Başkanlığı görevini de yerine getirecek. Kayseri Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Gündoğdu, “Kayseri’deki başarılı çalışmalarımızı ve deneyimimizi dünyayla paylaşacağız” dedi. 90 […]

Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliğine,Gündoğdu
19 Mayıs 2017 - 21:28 'de eklendi.

f3 Başkan Yardımcısı Feyzullah Gündoğdu oldu

Ulaşımın zirvesine Türk yönetici

Toplu taşımacılık sektöründe dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşu Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği’nin (UITP) yeni başkan yardımcısı Feyzullah Gündoğdu oldu. Gündoğdu ayrıca UITP Raylı Sistemler Bölüm Başkanlığı görevini de yerine getirecek. Kayseri Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Gündoğdu, “Kayseri’deki başarılı çalışmalarımızı ve deneyimimizi dünyayla paylaşacağız” dedi.

90 ülkede 3 bin 100’den fazla üyesiyle toplu taşımacılık sektöründe dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşu olan UITP’nin yeni yönetiminde Kayseri Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu da yer alacak.

Raylı Sistemler Bölüm Başkanı seçildi
UITP’nin iki yılda bir düzenlediği Küresel Toplu Taşıma Zirvesi’ne bu yıl 15-17 Mayıs tarihleri arasında Kanada’nın Montreal kenti ev sahipliği yaptı. Montreal’deki zirve öncesinde gerçekleştirilen UITP Genel Kurulu’nda Kayseri Büyükşehir Belediyesi iştiraki Kayseri Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu, UITP Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Gündoğdu ayrıca UITP Raylı Sistemler Bölüm Başkanı oldu. 2015 yılında UITP Politika Kurulu Üyesi olan Gündoğdu’nun başkan yardımcılığıyla birlikte Türkiye’den ilk kez bir toplu ulaşım uzmanı bu görevi üstlendi.

Çelik: Deneyimlerimizi dünyayla paylaşacağız
Kayseri’de 2017’yi ‘ulaşım yılı’ ilan eden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, “Günümüzde şehirlerin yaşam kalitesini belirleyen en önemli ölçütlerden biri de ulaşım ağının sürdürülebilir gelişimi. Kayseri’de bunu sağlamanın gururunu yaşıyoruz. Şimdi de Kayseri’deki başarılarımızı dünyaya anlatma fırsatı yakaladık” dedi. Yeni görevinde Gündoğdu’ya başarılar dileyen Çelik UITP’de Türkiye’den bir yöneticinin bölüm başkanlığına getirilmesinin Türkiye için son derece gurur verici olduğunu belirtti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in liderliği ve vizyonuyla başarılı projelere imza atan Feyzullah Gündoğdu, 2014 yılından bu yana Kayseri Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yapıyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile birlikte başarılı bir çalışma ortamı yakaladıklarının altını çizen Feyzullah Gündoğdu, “Kayseri halkına hizmet vermeye devam ederken aynı zamanda deneyimlerimizi dünyanın diğer ülkeleriyle de paylaşacağız. UITP, 1885 yılından bu yana hizmet veren dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşu. Bu kuruluşun bir parçası olarak, toplu taşımada gelişmiş ülkelerle Türkiye arasında köprü görevi göreceğiz, yeni uygulamaları ülke şartlarına göre uyarlayıp gelişen müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için ülkemizde de hayata geçireceğiz. Böylesine köklü bir oluşumun içerisinde yer alıp hem Türkiye’nin adını duyuracağımıza hem de yeni bilgilerle halkımıza daha kaliteli hizmet sağlayacağımıza inanıyoruz” dedi.

Toplu taşımacılığın zirvesi bir araya geldi
Kanada’nın Montreal kentinde düzenlenen Küresel Toplu Taşımacılar Zirvesi 3 binden fazla katılımcı ile gerçekleşti. Dünyanın dört yanından gelip, zirveyi takip eden üyelerin de katılımıyla sektörün gündemi ve geleceğin değerlendirildiği 100 farklı oturum düzenlendi. Zirvenin yanı sıra sektör firmalarının ürünlerinin ve çözümlerinin sergilendiği bir fuar da gerçekleştirildi.

Kayseri Ulaşım A.Ş.hakkında
Kayseri Ulaşım A.Ş., şehrin ‘Hafif Raylı Sistem Hattı’nın işletmesini yapmak amacıyla, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Haziran 2008’de kuruldu. Kayseri Hafif Raylı Sistemi’nin devreye alınmasıyla beraber, 1 Ağustos 2009 yılında fiili olarak faaliyetlerine başladı. Bugün Kayseri’de 34 km’ lik raylı sistemde, doğu-batı ve kuzey-güney hatlarıyla her yöne ulaşım sağlanıyor. Kayseri Hafif Raylı Sistemi’nin diğer büyükşehirler tarafından da örnek alınan en önemli özelliği büyük bir kısmının ‘Yeşil Hat’ olması. Güzergahta yaklaşık 200 bin metrekare yeşil alan, 6 bin adet süs bitkisi ve bin 500 adet ağaç bulunuyor. Kayseri’de 30’u yerli olmak üzere toplam 68 raylı sistem aracı hizmet veriyor. Kent içinde 619 otobüsle, 381 hatta hizmet veren Otobüs İşletmesi de Kayseri Ulaşım A.Ş. tarafından yönetiliyor. Otobüs İşletmesi, ayrıca ilçe ve mahallelere hizmet veren 480 özel işletmeci aracın da yönetimini entegre bir şekilde gerçekleştiriyor.

UITP (Uluslar arası Toplu Taşımacılar Birliği) hakkında:
1885’te kurulan ve merkezi Brüksel’de bulunan Uluslar arası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP), organize ettiği eğitim, seminer, kongre ve konferanslarla toplu ulaşım alanında güncel bilgi birikiminin paylaşıldığı, sektörde yeni teknolojilerin sergilediği platformlara erişim imkanı sağlıyor. Toplu taşımacılık sektörünün dünyadaki en büyük sivil toplum kuruluşu olan UITP’nin İstanbul’da da bir ofisi bulunuyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Seo Eğitim ve Kursları
SON DAKİKA
Seo Eğitim ve Kursları
İLGİLİ HABERLER