Reklamı kapat

Reklamı kapat
Taşıma Postası
Reklam

15 TEMMUZ GECESİ, TİYATROYLA ANLATILACAK…

15 TEMMUZ GECESİ, TİYATROYLA ANLATILACAK… TürkSilahlıKuvvetleri’niniçinesızanFettullahçıTerörÖrgütümensuplarınıngeçenyıl 15 Temmuz’dakalkıştığıhaindarbegirişimitiyatrooyunuhalinegetirildi.15 TemmuzDemokrasiZaferiDerneği’ningirişimiveİstanbul BüyükşehirBelediyesi’ninhimayisendesahneyetaşınan “15 Temmuz: Diriliş” adlıoyunungalası 24 MayısÇarşambagünügerçekleşecek. İstanbul- 15 Temmuzhaindarbegirişimindeyaşananlar, tiyatrooyunuhalinegetirilereksahneyetaşınıyor. Hainkalkışmanıngerçekleştiğigecedemeydanagelenolaylarıfarklıbirperspektiftenelealan “15 Temmuz: Diriliş”isimlioyunungalası 24 Mayıs’tagerçekleşecek. 15 TemmuzDemokrasiZaferiDerneği’ninkoordinasyonundaveİstanbul BüyükşehirBelediyesi’ninhimayesindesahnelenecekoyunungala gecesi,Esenler’debulunanİBB Prof. Dr. AdemBaştürkKültürMerkezi’ndesaat20.00’da yapılacak. Oyunda, 15 Temmuzgecesi,asker kılığınagirmişteröristlerinvebunlaracanınıortayakoyarakdirenenlerinhikayesininanlatıldığınıbelirten15 TemmuzDemokrasiZaferiDerneğiBaşkanıNecmiHatipoğlu, haindarbegirişimininhafızalardatazetutulmasıiçinherkesegörevdüştüğünüsöyledi. Hatipoğlu, derneklerininkuruluşamacının“demokrasiyesahipçıkmak”olduğununaltınıçizerek, haindarbegirişimindedemokrasimizecanıpahasınasahipçıkanmilletimizintümdünyayademokrasidersiverdiğinikaydettiveşunlarısöyledi: “İnsanhafızasımaalesefunutuyor. Biz de bugerçektenhareketle, özelliklegençnesillerin,demokrasimizedahaçoksahipçıkmasıgerektiğiinancıylahareketegeçtikvederneğimizikurduk. Sanatçevresindekidostlarımızıhareketegeçirdikve o geceyi en yalınhaliyleanlatanbirsenaryoyuhepberaberoluşturduk.Arkadaşlarımızkonununhassasiyetinedeniyle son derecetitizçalıştı.BüyükşehirBelediyemiz […]

15 TEMMUZ GECESİ, TİYATROYLA ANLATILACAK…
23 Mayıs 2017 - 15:59 'de eklendi.

15 TEMMUZ GECESİ, TİYATROYLA ANLATILACAK…

TürkSilahlıKuvvetleri’niniçinesızanFettullahçıTerörÖrgütümensuplarınıngeçenyıl 15 Temmuz’dakalkıştığıhaindarbegirişimitiyatrooyunuhalinegetirildi.15 TemmuzDemokrasiZaferiDerneği’ningirişimiveİstanbul BüyükşehirBelediyesi’ninhimayisendesahneyetaşınan “15 Temmuz: Diriliş” adlıoyunungalası 24 MayısÇarşambagünügerçekleşecek.

İstanbul- 15 Temmuzhaindarbegirişimindeyaşananlar, tiyatrooyunuhalinegetirilereksahneyetaşınıyor. Hainkalkışmanıngerçekleştiğigecedemeydanagelenolaylarıfarklıbirperspektiftenelealan “15 Temmuz: Diriliş”isimlioyunungalası 24 Mayıs’tagerçekleşecek.

15 TemmuzDemokrasiZaferiDerneği’ninkoordinasyonundaveİstanbul BüyükşehirBelediyesi’ninhimayesindesahnelenecekoyunungala gecesi,Esenler’debulunanİBB Prof. Dr. AdemBaştürkKültürMerkezi’ndesaat20.00’da yapılacak.

Oyunda, 15 Temmuzgecesi,asker kılığınagirmişteröristlerinvebunlaracanınıortayakoyarakdirenenlerinhikayesininanlatıldığınıbelirten15 TemmuzDemokrasiZaferiDerneğiBaşkanıNecmiHatipoğlu, haindarbegirişimininhafızalardatazetutulmasıiçinherkesegörevdüştüğünüsöyledi. Hatipoğlu, derneklerininkuruluşamacının“demokrasiyesahipçıkmak”olduğununaltınıçizerek, haindarbegirişimindedemokrasimizecanıpahasınasahipçıkanmilletimizintümdünyayademokrasidersiverdiğinikaydettiveşunlarısöyledi:

“İnsanhafızasımaalesefunutuyor. Biz de bugerçektenhareketle, özelliklegençnesillerin,demokrasimizedahaçoksahipçıkmasıgerektiğiinancıylahareketegeçtikvederneğimizikurduk. Sanatçevresindekidostlarımızıhareketegeçirdikve o geceyi en yalınhaliyleanlatanbirsenaryoyuhepberaberoluşturduk.Arkadaşlarımızkonununhassasiyetinedeniyle son derecetitizçalıştı.BüyükşehirBelediyemiz de salonlarınıveimkanlarınıbizlereaçarakdestekoldu.Cumhurbaşkanımız da geçenlerdeülkemizinsanatçevresineseslenerek, 15 Temmuz’untiyatro, sinemagibisanatsalfaaliyetlerleanlatılmasıgerektiğiniancakbukonudayeterincehassasiyetgösterilmediğinisöylemişti.Umuyorumvediliyorumkiortayadoğruveamacınahizmetedecekbiroyunçıkmıştır.Bütünhalkımızıoyunumuzungalasınabekliyoruz.”

SenaryosunuOrhanYılmazErtuğrul’unkalemealdığı, FatihYemez’inyönetmenliğiniüstlendiğitekperdelik “15 Temmuz: Diriliş”isimlioyununoyuncukadrosundaiseFatihYemez, SezerYıldırım, OğuzTabak, SedatErdiş, FatihKorkmaz, DamlaErgin, AslıYavaş, AtakanKısa, SametÖzcanveNigarBahadırgısıyeralıyor
image4image1 (3)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Seo Eğitim ve Kursları
SON DAKİKA
Seo Eğitim ve Kursları
İLGİLİ HABERLER