SON DAKİKA

Taşıma Postası

“Dikkat Enerji Var”

“Dikkat Enerji Var”
Bu haber 23 Mayıs 2017 - 22:13 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.
Seo Eğitim ve Kursları

1495488289_6_LOGO__Fibrobetonavanssloganı ile Fibrobeton Yapı Fuarı’nda ses getirecek…

Fibrobeton ‘Güneş Enerjisinden Elektrik Üreten’

Avancis Solar Panelleri ile Yapı Fuarı’nda…

Avancis ile gerçekleştirdikleri işbirliğinin dünya çapında projeleri kapsadığını belirten Fibrobeton Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Yetişener, “İşbirliğimiz her iki firmanın birbirini tamamlayan sistem çözüm ortaklığıdır” dedi.

Dünya GRC (Glass Fiber Reinforced Concrete) lideri Fibrobeton, Almanya merkezli Avancis şirketinin cephe uygulamalarındaki çözüm ortağı oldu. İşbirliği kapsamında geçtiğimiz yıl Eylül ayında dünya pazarına sunulan Avancis güneş cephe panellerini Türkiye’de ilk kez Yapı Fuarı’nda sergileyecek olan Fibrobeton, bu inovatif ürün ile dış cephe kaplamasında mimarlara yeni bir standart ve tasarım alternatifi, yatırımcılara maliyet avantajı ve hızlı geri ödeme, son kullanıcılara da düşük kullanım bedeli sunuyor.

Fibrobeton Avancis güneş panellerini 23 – 27 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Yapı Fuarı’nda, 7 nolu salon ve 121 nolu standında sergileyecek. Alman Avancis bünyesinde yer alan CIGS fabrikasında, cam üzerine kaplanan dünyanın en ince film teknolojisiyle üretilen paneller, güneş ısısı ile elektrik üreterek, yatırımın geri dönüş süresini kısaltıyor. İnce film teknolojisi sayesinde paneller, güneşte aktif bir hal alarak, binanın tüketimine denk gelecek elektriği üretiyor.

Yetişener: “İşbirliği dünya çapında projeleri kapsayacak”
Avancis ile gerçekleştirdikleri işbirliğinin dünya çapında projeleri kapsadığını belirten Fibrobeton Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Yetişener, “İşbirliğimiz, iki firmanın birbirini tamamlayan sistem çözüm ortaklığıdır” dedi. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de enerji verimli ve yeşil bina konseptinin artan önemine işaret eden Yetişener, “Enerji üreterek binaların enerji tüketimini karşılayan cephe ürünleri sadece ülkemizde değil, dünyada kıt ve pahalı olan enerji üretimini destekleyecek ve inovatif bir sistem olarak geleceğe yapılmış önemli bir yatırım olacaktır. Bu devrimsel özellikli ürünü ilk kez Yapı Fuarı’nda sektörün beğenisine sunmaktan son derece gururluyuz” dedi.

Oliver Just: “Dünyada bir ilk”
İşbirliği kapsamında şirket olarak Fibrobeton’un Avrupa’ya açılmasını destekleyeceklerini, Fibrobeton’un da Avancis’in Türkiye, Ortadoğu ve Afrika pazarlarına daha kolay açılımını sağlayacağına inandıklarını söyleyen Avancis CEO’su Oliver Just da, “Türkiye konut üretimi potansiyeli yüksek bir ülke. Bu açıdan çerçevesiz ince film şeklindeki PV panellerimiz mimarlara, dış cephe kaplamasında alternatif bir çözüm sunmaktadır. Dünyada çatı ve yer sistemine dayanan güneş enerjisi panelleri üretilmesine rağmen, çerçevesiz düz cam güneş paneli üreten alanında ilk ve tek şirket Avancis’tir” dedi. Oliver Just, sözlerine şöyle devam etti:

“Avancis güneş panelleri, ince film teknolojisi sayesinde sisli havalar ya da bulutlu günler de dahil kötü hava şartlarında verimleri yüksek seyretmektedir. Üretilen bu elektrik, binanın enerji hattına bağlanmakta ve ihtiyaca şebekeden ya da merkezi sistem üzerinden elektrik enerjisi sağlamaktadır.”

Ürün 2016 Eylül ayında pazara çıktı
Ürünü geçtiğimiz yıl Eylül ayında Almanya’da pazara sunduklarını, ardından İsviçre, Hollanda, İspanya, İsveç, Danimarka, İtalya, Katar, BAE, İsrail ve İran gibi birçok ülkeye ihraç ettiklerini ifade eden Avancis CEO’su Oliver Just, “Şu anda üretimimizin yüzde 90’ını ihraç ediyoruz. Almanya merkezli tesislerimizde 600 bin m2 olan üretim kapasitesini yakın bir gelecekte 6 milyon m2’ye çıkarmayı hedefliyoruz. Çünkü ürünümüz, dış cephe kaplamasında yükselen bir trend ve gelecek vadeden bir ürün konumundadır” şeklinde konuştu.

İnce film teknolojisi ile üretildi
Oliver Just’un verdiği bilgiye göre, en sert iklimlere, hava koşullarına ve rüzgar yükü gerilimlerine dayanımlı olarak üretilen Avancis güneş panelleri, projeye özel renk ve boyutta, dikey veya yatay olarak üretilebiliyor. Paneller, cepheye özel kelepçeleri ile monte ediliyor. Bu özel kelepçe, sağlam bir sabitlemeyi garanti ediyor.

Paneller, standart olarak 1.587 mm X 664 mm formatında üretilmekle birlikte, tekil olarak ve farklı renklerde özelleştirilebiliyor. Yapı cephesine kaplanan ön camlar, görünen ışık tayfının sadece dar bir kısmını yansıtmak suretiyle renk üretiyor ve ışık tayfının kalan kısmı panele transfer olarak enerjiye dönüşüyor. Siyah, yeşil, gri, altın, yeşil sarı, bronz, açık gri ve mavi renkleriyle panel, güneş ışığının yansımasına göre renk değiştirebiliyor. Ürün tasarımda mimarlara özgür ve sınırsız olanaklar sağlıyor.

Fibrobeton Hakkında:
1987 yılında kurulan Fibrobeton, GRC (Glass Fiber Reinforced Concrete-Fiber Katkılı Beton) teknolojisini güçlendirerek dış cephe uygulamasında kullanan Türkiye’deki ilk firmalardan biridir. Fibrobeton, 30 yıl boyunca 5 kıtada ve 20’yi aşkın ülkede yaklaşık 5.000 yapının dış cephesine ürünleriyle; sağlamlık, ısı yalıtımı, depreme dayanıklılık ve estetik kazandıran %100 Türk sermayeli bir kuruluştur.

2011’in sonlarında dünyanın en büyük GRC tesisi olan Fibrobeton,Düzce tesisini tamamlayarak, üretime geçirmiştir. Düzce GRC Üretim Tesisleri’nde son teknolojik ekipmanla donatılmış laboratuvarlarında uzmanların çalıştığı AR-GE merkezi, dünya GRC lideri Fibrobeton’un vazgeçilmez kalitesinin ve inovatif ürünlerinin mutfağıdır. 18 Ocak 2017 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, ‘Türkiye’nin 2017 yılında 1.000 şirket hedefi doğrultusunda, 350’nci Ar-Ge Merkezi Belgesi Fibrobeton’a verilmiştir.

Fibrobeton’un en önemli özelliklerinden biri de gerçek çözüm ortağı olmasıdır. Fibrobeton sadece ürün satıp, montaj yapan bir zihniyetle çalışmamakta, inşaat firmalarına kendi teknik ekipleriyle; tasarımdan, projeye ve son montaja kadar her aşamada destek hizmeti vermektedir. GRC sektörünün 4 yılda bir buluştuğu Dünya Kongresi’nde uluslararası arenanın en prestijli ödülünü 2000 yılında Metrocity projesi ile alan Fibrobeton “En Başarılı Proje Ödülü”nü ilk kez Türkiye’ye getirmiştir. 2011 Kongresi’nde yine bir ilke imza atarak sektör tarihinde dünya rekoru kırmış ve “En Başarılı Firma, Kişi ve Proje” olmak üzere üç ayrı dalda verilen üç ödülü birden alan dünyadaki İlk ve tek firma olmuştur. Böylece Fibrobeton’un bu alandaki dünya liderliği tescillenmiştir. Son olarak 2015 yılında Dubai’de gerçekleştirilen Kongre’de Fibrobeton “En Başarılı Proje” ödülü ile alanında liderliğini perçinlemiştir. www.fibrobeton.com.tr

AVANCIS Hakkında:
AVANCIS, Bakır İndiyum Galyum diselenid bileşiklerine (CIGS modülleri) dayanan birinci sınıf ince filmli PV modülleri geliştirmekte ve üretmektedir. Yenilik yaratan bu süreç, şirketin Münih’teki kendi Ar-Ge merkezlerinde geliştirilmekte olup, Torgau’daki (Almanya) üretim ve tesislerde uygulanmaktadır. AVANCIS’in teknolojisi, günümüzün lideri CIGS ince film teknolojisine evrilerek gelen, 80’li yılların Arco Solar’daki öncü çalışmalarına dayanmaktadır. AVANCIS’in ana markası PowerMax® serisi güneş parkları ve çatı üstü çözümleri icin (PowerMax® 3.5) PV modullerine ve yapı endüstrisi için de mimari modüllere (PowerMax® SKALA) ayrılmis bulunmaktadir. 2014’ten beri AVANCIS CNBM Grup şirketidir.

Etiketler :
Seo Eğitim ve Kursları
Seo Eğitim ve Kursları
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
Seo Eğitim ve Kursları
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA