Reklamı kapat

Reklamı kapat
Taşıma Postası
Reklam

EKOL,“GÖNÜLLÜLÜK GÜNÜ” İLE ALTIN PUSULA’YI ALDI

Avrupa’nın önde gelen lojistik sağlayıcıları arasında yer alan Ekol, geçtiğimiz yılhayata geçirdiği Ekol Gönüllülük Günü Projesi ileAltın Pusula’ya layık görüldü. Ekol çalışanlarının gönüllü katılımıyla 14 ülkede, 40 proje ile gerçekleştirilenEkol Gönüllülük Günü, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu yıl 16.’sı düzenlenen Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’nde; Uluslararası Proje/Kampanya kategorisinde ödülün sahibi oldu. Ocak […]

EKOL,“GÖNÜLLÜLÜK GÜNÜ” İLE ALTIN PUSULA’YI ALDI
26 Mayıs 2017 - 13:13 'de eklendi.

ekol_volunteers_2

Avrupa’nın önde gelen lojistik sağlayıcıları arasında yer alan Ekol, geçtiğimiz yılhayata geçirdiği Ekol Gönüllülük Günü Projesi ileAltın Pusula’ya layık görüldü. Ekol çalışanlarının gönüllü katılımıyla 14 ülkede, 40 proje ile gerçekleştirilenEkol Gönüllülük Günü, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu yıl 16.’sı düzenlenen Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’nde; Uluslararası Proje/Kampanya kategorisinde ödülün sahibi oldu.

Ocak 2016’da “Toplumun geleceğine olumlu katkı sağlamak” ilkesiyle kurumsal sosyal sorumluluk politikasını güncelleyen Ekol, 5 Aralık Dünya Gönüllülük Günü’nden ilham alarak yola çıktı. Ekol’ün bulunduğu 14ülkede çalışan farklı kültürlerdeki toplam 6 bin 500’ü aşkın kişi Ekol Volunteers ortak paydasında birleşti. Çalışanların yüzde 70’inin gönüllü olarak yer aldığı Ekol Gönüllülük GünüileEkol tesislerinin bulunduğu ülkelerde iki ay gibi kısa bir sürede yaklaşık 5 milyon kişiye ulaşıldı. Sürdürülebilirlik odaklı hareket edilen Ekol Gönüllülük Günü kapsamında; “Eğitim, Okul ve Çocuk”, “Yardıma Muhtaç Bireyler, Mülteciler ve Kimsesizler”, “Sağlık”, “Çevre”, “Spor”, “Sokak Hayvanları ve Barınaklara Yardım” başlıklarındaki projeler Ekol Gönüllüleri’nin gayretleri ile gerçekleştirildi.

Ekol Gönüllülük Günü’nün ilk yılında, iletişim sektörünün en saygın ödüllerinden biri olarak kabul edilen Altın Pusula’yı almasından duydukları memnuniyeti ifade eden Kurumsal İletişim Direktörü Arzu Tan, yaptığı açıklamada; Ekol’ün sadece maddi destek verilen projelerle yardımlar sağlamayı değiltüm dünya üzerindeki çalışanlarıyla sosyal yardımlaşma ve gönüllülük alanında farkındalığı artırmayı hedeflediğini söyledi.

Dokundukları her bir kişinin hayatında etki yarattıklarında onların da başkalarının hayatında etki yaratacağı anlayışı ile Ekol Gönüllülük Günü projelerini sürdürdüklerini belirten Tan, “Bunun domino etkisine inanıyor ve faaliyette bulunduğumuz tüm ülkelerdeki insanların, toplumların geleceğine katkı sağlayabileceğimizi düşünüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Ekol’ün, 2017 başında eklenen Slovakya ile birlikte bugün 15 ülkede kendi tesisleriyle hizmet veren çok uluslu büyük ve güçlü bir şirket olduğuna dikkat çeken Tan, “Hepimiz farklı kültürlerden geliyor, bambaşka diller konuşuyoruz. İçinde bulunduğumuz toplumların ve bölgelerin ihtiyaçları birbirinden çok farklı ve biz bu ihtiyaçların ucundan tutarak ‘iyiliklere öncülük etmek için’ yola çıktık. Tek bir Ekol ruhu ile dünyanın her bir noktasına dokunmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Ekol Hakkında:
Ekol, 1990 yılında kurulan; taşımacılık, kontrat lojistiği, dış ticaret, gümrük ve tedarik zinciri yönetimi alanında 15 ülkede kusursuz hizmet anlayışıyla faaliyet gösteren entegre bir lojistik şirketidir.
Aklı, duyguyu ve bilinci birleştiren iş yapış modelini teknolojiden aldığı ilhamla destekleyen Ekol, her zaman müşterilerine entegre, esnek ve en etkin çözümleri sunuyor. Ekol’ün hep bir adım ileride oluşu, yeterince iyiyle yetinmemesi müşterilerinin başarılarına hizmet ederken aynı zamanda çevresel, finansal, sosyal faydalar da sağlar.
Türkiye, Almanya, İtalya, Yunanistan, Fransa, Ukrayna, Bosna Hersek, Romanya, Macaristan, İspanya, Polonya, Çekya, Bulgaristan, İran ve Slovenya’da olmak üzere, kapalı alanı 750.000 m²’nin üzerindeki dağıtım merkezinin yanı sıra Intermodal taşımacılığa fırsat veren 6 Ro-Ro gemisi, haftalık 48 sefer yapan blok trenleri ve 5.500 aracıyla da Ekol, Avrupa’nın önde gelen lojistik sağlayıcıları arasındadır.
Dağıtım alanındaki gücünün yanı sıra Ekol’ün vaatlerini gerçekleştirmedeki en önemli gücü, sahip olduğu insan kaynağı. Kusursuz müşteri memnuniyeti için bitmeyen bir enerjiyle hizmet veren 6.500’ün üzerinde çok uluslu çalışanı, Ekol’ü başarıya taşıyan yolda çok önemli bir rol oynar.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Seo Eğitim ve Kursları
SON DAKİKA
Seo Eğitim ve Kursları
İLGİLİ HABERLER