Reklamı kapat

Reklamı kapat
Taşıma Postası
Reklam

Bosch, Türkiye’nin dijital dönüşümünde öncü rol oynamak istiyor

Bosch Türkiye Yıllık Basın Toplantısı Yapıldı Bosch Türkiye, 2017 yılına satışlarını artırarak‘pozitif’başladı z. Bu, şirketler için geçerli olduğu kadar Türkiye için de geçerli…” diye konuştu. Türkiye’nin Sanayi 4.0 için yol haritası hazırlaması gerektiğini kaydeden Steven Young, “Türkiye’nin yol haritası herkes için yol gösterici bir kılavuz ol-malı ve akıllı yatırımı teşvik etmeli. Yol haritası hazırlandıktan sonra […]

Bosch, Türkiye’nin dijital dönüşümünde öncü rol oynamak istiyor
27 Mayıs 2017 - 22:39 'de eklendi.

Bosch Türkiye Yıllık Basın Toplantısı Yapıldı
Bosch Türkiye, 2017 yılına
satışlarını artırarak‘pozitif’başladı
Bosch FabrikaBosch Gorsel (7)Bosch Mobilite (2)Bosch Gorsel (8)z. Bu, şirketler için geçerli olduğu kadar Türkiye için de geçerli…” diye konuştu.

Türkiye’nin Sanayi 4.0 için yol haritası hazırlaması gerektiğini kaydeden Steven Young, “Türkiye’nin yol haritası herkes için yol gösterici bir kılavuz ol-malı ve akıllı yatırımı teşvik etmeli. Yol haritası hazırlandıktan sonra devlet ta-rafından sağlanacak teşviklerle akıllı yatırım yapmaya hevesli firmalar destek-lenmeli” dedi.

Türkiye’de Bosch fabrikalarında Sanayi 4.0 ile ilgili organizasyon çalışmalarını 2014 yılında başlattıklarını belirten Steven Young, bu alanda kazandıkları tec-rübe ve bilgi birikimini Türk sanayicileriyle paylaşmaya hazır olduklarını söyle-di. Young, “Sanayi 4.0 Ekibimiz, bu dönüşümün bir parçası olmak isteyen sa-nayicilerle görüşmeye ve saha analizleri yapmaya başladı” dedi.

Bosch, öğrencileri geleceğe hazırlıyor

Öğrencileri dijital dönüşüm hakkında bilgilendirerek geleceğe hazırlamak için lise ve üniversite düzeyinde de çalışmalar yürüttüklerini belirten Steven Young, uluslararası bir robotik yarışması olan FIRST RoboticsCompetition’a katılan 3 liseye maddi ve manevi destek verdiklerini, 2018 yılında bu alanda iş birliği yapılan lise sayısını artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Young ayrıca, Sanayi 4.0 alanında üniversite-sanayi iş birliğinin güzel bir ör-neği olarak, Boğaziçi Üniversitesi ile ‘Değişimi Şekillendirin-Dijital Üretim ve Sanayi 4.0 Programı’nı geliştirdiklerini açıkladı. Proje kapsamında 40 üniversi-te öğrencisi, Bosch Manisa Termoteknik fabrikasının desteğiyle hazırlayacak-ları projelerini Eylül ayında sonlandıracaklar. Projenin diğer Bosch fabrikala-rında da devam etmesi planlanıyor.

İş kollarında 2016’da öne çıkan gelişmeler

Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young, yıllık basın toplantısında iş kollarında 2016 yılındaki gelişmeler hakkında da bilgi verdi. Buna göre; Bosch’undünyada en çok sayıda kombi ürettiği BoschTermoteknik Manisa Fabrikasında2016 yılında 700 bin adet kombi üretilerek, önemli bir kilometre taşı geride bırakıldı. BoschRexroth Bursa FabrikasındaA6 yeni nesil motor ile A4 yeni nesil BR40 pompanın üretimine başlandı. Kapasitesi artırılan ve üretim hattı yenilenen BoschFren Sistemleri Fabrikası, geçen yılki üretimiyle iç pazarda ticari araç dahil ekipman ihtiyacının yarısından fazlasını karşıladı. Elektrikli El Aletleri bir yılda 100’den fazla ürün pazara sürerken, Avrasya Tüneli’nde Bosch Güvenlik Sistemleri’nin teknolojisi kullanıldı.

Bosch’tan Türkiye’de bir ilk daha: Motosiklet bakım onarım servisi açıldı

BoschOtomotiv Yedek Parça iş birimi hem müşteriler hem de ticari araçlar için çözümler sağlarken, şirket şimdi de iki ve üç tekerlekli motorlu taşıtlar pa-zarına da giriş yaptı. Bosch’un Türkiye’de bir ilk olan motosikletbakım onarım servisi ‘Express Bike Service’ adıyla hizmet vermeye başladı. Dünya çapında 500’den fazla servis noktasında hizmet veren Bosch, Türkiye’de ‘Express Bike Service’ sayısını üç yılda 30’a çıkarmayı hedefliyor.

Bosch teknolojisi şimdi de çilek üreticisinin hizmetinde!

Her geçen gün şehirleşme artıyor, tarım alanları azalıyor. Bu da tarım alanla-rını ve suyu daha verimli kullanmanın şart olduğunu gösteriyor. Bosch, üretici-lerin ağ bağlantılı teknolojilerden yararlanması için geliştirdiği sensörlerle çilek üreticilerinin hayatını kolaylaştırıyor. Bu sensörler sayesinde çiftçiler dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar don, aşırı sıcaklık, sulama ve hastalıklara karşı önlem almaları için gerekli bilgilere kolaylıkla ulaşabiliyorlar.

Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young basın toplantısında cep telefonundan ‘deepfield’ uygulamasına bağlanarak Almanya’da çilekleri kontrol etti, Bosch benzer bir teknolojiyi arı kovanlarında kullanmak üzere çalışıyor.

Bosch Türkiye hakkında

Bosch Türkiye, ‘Mobilite Çözümleri’, ‘Enerji ve Bina Teknolojileri’, ‘Sanayi Teknolojileri” ile ‘Dayanıklı Tüketim Malları’ alanlarında 5 ayrı şirketle Bursa, Kocaeli, Manisa ve Tekir-dağ’da faaliyetlerini sürdürmektedir. Bosch Grubu, Türkiye’de ilk kez 1910 yılında kurulan bir temsilcilikle faaliyetlerine başlamış olup, ilk fabrikasını ise 1972 yılında Bursa’da kur-muştur. Bosch Türkiye, 17.000 çalışanı, 12 milyar Türk Lirası cirosu ve 7 milyar Türk Liralık ihracatıyla teknoloji ve hizmetler alanında önde gelen tedarikçilerden biri olarak faaliyet göstermektedir. Bosch Grubu’nun ürün ve hizmetleri, yenilikçi, fayda sağlayan ve sıra dışı çözümler aracılığıyla yaşam kalitesini artırmak için tasarlanmaktadır. Böylelikle Bosch, dünya çapında ‘Yaşam için teknoloji’ sağlamaktadır. Bosch Türkiye’nin Bursa, Manisa ve Tekirdağ’da 4 Ar-Ge Merkezi bulunmaktadır.

Bosch Grubu, dünyanın önde gelen teknoloji ve servis tedarikçilerinden biridir. Dünya ge-nelinde yaklaşık 390.000 çalışana sahiptir. 2016 yılında 73,1 milyar Avro’luk satış gerçek-leştirmiştir. Faaliyetleri dört sektöre ayrılmaktadır: Mobilite Çözümleri, Sanayi Teknolojileri, Dayanıklı Tüketim Malları ve Enerji ve Bina Teknolojileri. Dünyanın önde gelen IoT şirketi olarak Bosch; akıllı evler, akıllı şehirler, ağa bağlı mobilite ve endüstri için yenilikçi çözümler sunmaktadır. Sensör teknolojisi, yazılım ve hizmet alanlarındaki tecrübesi ve kendi IoT bulutunu kullanarak müşterilerine; ağa bağlı, farklı alanları bir arada tek bir kaynaktan sağlayabilmektedir. Bosch Grubu’nun stratejik amacı; inovatif ve heyecan uyandıran ürün ve hizmetleriyle ağa bağlı bir yaşam ve yaşam kalitesini dünya genelinde geliştiren yaratıcı çözümler, kısacası ‘Yaşam için Teknoloji’sunmaktır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Seo Eğitim ve Kursları
SON DAKİKA
Seo Eğitim ve Kursları
İLGİLİ HABERLER