Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Taşıma Postası
Reklam

Aras Kargo8 yılda 6 bin tonluk karbon salınımını engelleyecek

Çevre dostu uygulamalar ile birçok şirkete örnek olacak projelere imza atan Aras Kargo,2011 yılında araç filosunakattığı doğa dostu elektrikli araçlarla binlerce tonluk karbon salınımını engelliyor. Bugüne kadar yaklaşık 140 bin ağacı doğaya kazandıran ve TURMEPA ile gerçekleştirdiği iş birliği ile deniz kıyılarından 500 kg atık toplayarakekolojik dengenin korunmasına önemli katkılar sağlayan şirket, doğada yüzde 100 […]

Aras Kargo8 yılda 6 bin tonluk karbon salınımını engelleyecek
02 Haziran 2017 - 10:39 'de eklendi.

Elektrikli Araçlar 2
Çevre dostu uygulamalar ile birçok şirkete örnek olacak projelere imza atan Aras Kargo,2011 yılında araç filosunakattığı doğa dostu elektrikli araçlarla binlerce tonluk karbon salınımını engelliyor. Bugüne kadar yaklaşık 140 bin ağacı doğaya kazandıran ve TURMEPA ile gerçekleştirdiği iş birliği ile deniz kıyılarından 500 kg atık toplayarakekolojik dengenin korunmasına önemli katkılar sağlayan şirket, doğada yüzde 100 çözünürlüğü olan malzemeler kullanıyor.

Gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmak isteyen Aras Kargo, çevre dostu ürünler ve doğaya saygılı iş süreçleri geliştirmek amacıylatüm çalışanlarıyla var gücüyle çalışıyor. Karbon ayak izini azaltabilmekiçin2011’de Türkiye’nin en büyük yüzde 100 elektrikli araç filosunu kuran ve mevcut araçlarını gençleştiren Aras Kargo, 8 yıl sonunda 5.787 tonkarbon salınımına engel olacak. Aras Kargo bu sayede yaklaşık 18 bin yeni ağacın doğada oluşturacağı faydayı yaratacak.

Aras çalışanları Türkiye kıyılarını temizliyor

Aras Kargo’nun 2014 senesinde doğayı koruma vizyonu doğrultusundaoluşturduğu “Doğa Dostu Araslar”platformu, TURMEPA(Deniz Temiz Derneği) ile birçok ortak çalışmaya imza atıyor. Üç sene önce başlayan bu işbirliği kapsamında “Doğa Dostu Araslar”, 2016 yılında İstanbul Kınalıada, Samsun Atakent, İzmir Çiğli ve Fethiye kıyılarındaki 500 kiloya yakın atığın denizlere karışmasını engellediler. Toplanılan 233 kilogram cam ile 23,3 litre yakıt, 145 kilogram plastik ile 3480 kwh enerji, 58 kilogram metal ile 75,4 kilogram hammadde ve 38 kilogram kağıt ile 950 litre su tasarrufu sağladı. 2017’nin ilk kıyı temizliğide geçtiğimiz günlerde Büyükada’da gerçekleştirildi ve 100 kilogram atık toplandı. Bunun yanı sıra “2015 yılında yaş aralığı 8-12 olan 52 minik Aras, TURMEPA’nınNakkaştepe’deki merkezinde bulunan Sualtı Atık Sergisi’ni gezip Eğitim Atölyesi’nde deniz ve çevre koruma eğitimi aldı.

5 yılda 140 bin ağaç dikti

Aras Kargo, doğa mirasına sahip çıkmak için Çekül işbirliği ile hayata geçirdiği Yeşile Hayat Hayata Yeşil Projesi’yle Sivas Divriği, Elazığ Sivrice, İzmir Seferihisar ve İstanbul Kemerburgaz’da 5 yıl içerisinde bölge topografyasına uygun yaklaşık 140 bin ağaç dikti.

Transfer merkezlerinde kullandığı LED aydınlatma ve fotosel sistemleri sayesinde ise yüzde 25 enerji tasarrufu sağlayan Aras Kargo, ayrıca doğada yüzde 100 çözünürlüğü olan malzemeler kullanarak yeşil bir yaşam için büyük gayret gösteriyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER