Reklamı kapat

Reklamı kapat
Taşıma Postası
Reklam

Karpowership ve PT PAL Endonezya Stratejik İş birliği Anlaşması imzaladı

Karpowership, 5000 MW’lık yeni filosunun ilk 4 Enerji Gemisinin, Endonezya tersanelerinde inşası için PT PAL ile anlaşma imzaladı. Dünyanın en büyük Enerji Gemisi (Powership) filosunun tek sahibi ve operatörü, Karadeniz Holding iştiraki Karpowership ve Endonezya devletinin sahip olduğu lider gemi inşa şirketi PT PAL arasında, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo’nun Ankara ziyareti sırasında, Türkiye Cumhuriyeti Başbakan […]

Karpowership ve PT PAL Endonezya Stratejik İş birliği Anlaşması imzaladı
09 Temmuz 2017 - 7:59 'de eklendi.

1499347076_KaradenizHolding_PTPALImzaToreni_060717__2_

Karpowership, 5000 MW’lık yeni filosunun ilk 4 Enerji Gemisinin, Endonezya tersanelerinde inşası için PT PAL ile anlaşma imzaladı.

Dünyanın en büyük Enerji Gemisi (Powership) filosunun tek sahibi ve operatörü, Karadeniz Holding iştiraki Karpowership ve Endonezya devletinin sahip olduğu lider gemi inşa şirketi PT PAL arasında, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo’nun Ankara ziyareti sırasında, Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve Endonezya Ticaret Bakanı Enggartiasto Lukita’nın tanıklığında Stratejik İş birliği Anlaşması imzalandı.
Endonezya tersanelerinde üretilecek ilk 4 enerji gemisinin inşası için yapılan imza törenine, PT PAL CEO’su Budiman Saleh ve Karpowership CEO’su Orhan Remzi Karadeniz katıldı.

Endonezya ve çevre bölgelerdeki elektrik ihtiyacına yönelik fırsatların izlenmesi ve tanımlanmasına ilişkin bir iş birliği için geçtiğimiz Ekim ayında Karpowership ve PT PAL arasında bir mutabakat anlaşması imzalanmıştı. Bu mutabakat anlaşması, iki şirketin 5000 MW kurulu gücüne sahip bir filo inşası için teknoloji transferi ve lokal malzeme kullanımına olanak sağlıyor.

Anlaşma ile PT PAL, Endonezya’nın farklı adalarına elektrik sağlanması amacıyla kurulu gücü 36-80 MW arası değişen 4 Indo Mermaid Sınıfı Enerji Gemisini inşa edecek. 4 geminin inşası için yaklaşık 600 milyon dolar değerinde bir yatırım yapılacak. Bu stratejik iş birliği ile bugün 845 MW kurulu gücü ile Endonezya’da faaliyet gösteren Karpowership, yatırım hacmini daha da genişleterek operasyonlarını büyütmeye devam edecektir.

Karpowership Hakkında
Karadeniz Holding iştiraki olan Karpowership dünyanın ilk Powership – Enerji Gemisi filosunun tek sahibi, işletmecisi ve inşa eden şirketidir. Orta ve uzun vadeli enerji yatırımları alanında 2200’den fazla çalışanı ile aktif rol oynamaktadır. Bugün, Karpowership kurulu gücü toplamda 2700 MW olan 13 Enerji Gemisine sahiptir ve 5300 MW daha yapım aşamasındadır. Karpowership; Gana, Endonezya, Lübnan ve Zambia’da (Mozambik üzerinden) faaliyet göstermektedir. Karpowership, 2015 yılından beri 845 MW kurulu güce sahip 4 Enerji Gemisi ile Endonezya’da faaliyetlerini yürütmektedir.
www.karpowership.com

PT PAL Hakkında
PT PAL, 1980 yılında Endonezya devleti tarafından kurulmuş olan gemi inşa, genel mühendislik, bakım ve onarım alanındaki ana uzmanlığıyla tanınmış dünyanın en iyi gemi inşa ve mühendislik kuruluşlarından biridir. PT PAL askeri ve ticari gemi inşaatında sektörünün lider oyunculardan biridir.
www.pal.co.id

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Seo Eğitim ve Kursları
SON DAKİKA
Seo Eğitim ve Kursları
İLGİLİ HABERLER