SON DAKİKA

Taşıma Postası
Adanaspor Akhisar Belediyespor Alanyaspor Antalyaspor Beşiktaş Bursaspor Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Gaziantepspor Gençlerbirliği İstanbul Başakşehir Kardemir Karabükspor Kasımpaşa Kayserispor Konyaspor Osmanlı Spor Trabzonspor

Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne Üyeliği Her İki Tarafın Ortak Çıkarınadır

Bu haber 08 Mayıs 2018 - 20:45 'de eklendi ve 5 views kez görüntülendi.

Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne Üyeliği Her İki Tarafın Ortak Çıkarınadır

YASED Başkanı Ahmet Erdem, 9 Mayıs Avrupa Günü’nde yayınladığı kutlama mesajında, Avrupa Birliği (AB) ile ilişkilerin karşılıklı güven ortamı yaratılarak, yapıcı bir diyalog ve Türkiye’yi AB’ye daha da yakınlaştırma hedefi ile yürütülmesinin her iki tarafın ortak çıkarına olduğunu söyledi.

Uluslararası Yatırımcılar Derneği – YASED Başkanı Ahmet Erdem, 9 Mayıs Avrupa Günü’ne ilişkin kutlama mesajında, “İnsanlık tarihinin en önemli barış projelerinden biri olan Avrupa bütünleşmesi fikrinin atıldığı 9 Mayıs 1950 tarihli Schuman Deklarasyonu’nun yıldönümü, tüm Avrupa’da, ‘Avrupa Günü’ olarak kutlanıyor. Türkiye’nin, Avrupa Birliği’ne (AB) üyeliğini destekleyen YASED olarak, tüm Avrupa yurttaşlarının Avrupa Günü’nü kutluyoruz” dedi.

Karar vericilerin Türkiye ile AB arasındaki ekonomik ve siyasi iş birliğini geliştirecek yapıcı politikalar yürütmesinin ve Türkiye’nin de yapısal reformlara devam etmesinin önemine vurgu yapan Erdem, “AB – Türkiye ilişkilerinin olumlu bir şekilde devam ettirilmesi, ikili ilişkilerin Türkiye’nin AB’ye üyelik perspektifinde geliştirilmesi her iki tarafın çıkarınadır. Türkiye, AB için ekonomik, ticari, yatırım ve bölgesel güç perspektifinde vazgeçilemez stratejik bir ortaktır. AB’nin, Türkiye’nin tam üyelik hedefini destekleyen bir politika izlemesi halinde oluşacak güven ortamı, Türkiye’nin AB muktesebatına uyumunu hızlandıracak ve üyelik hedefine ulaşılmasını sağlayacaktır ” dedi.

Etiketler :
Seo Eğitim ve Kursları
Seo Eğitim ve Kursları
Seo Eğitim ve Kursları
SON DAKİKA