ASO’dan Emse’ye ‘En İyi Ar-Ge Merkezi Ödülü’

Bu haber 10 Şubat 2019 - 22:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ASO’dan Emse’ye ‘En İyi Ar-Ge Merkezi Ödülü’

2017 yılında Ar-Ge merkezi olmaya hak kazanan, ürettiği teknoloji ile kurumsal çözümler sunan Emse, Ankara Sanayi Odası tarafından 2018’in ‘En İyi Ar-Ge Merkezi Ödülü’ne layık görüldü. Emse Ar-Ge İdari Koordinatörü Özlem Tomruk, “Bu ödül, Türkiye’de yerli ve milli teknoloji üretiminin teşvik edilmesi ve ödüllendirilmesi anlamına geliyor” dedi

1980 yılında kurularak sıra çağrı sistemlerinde (sıramatik) Türkiye’nin pazar lideri olan, aynı zamanda LCD ekranlı bilgi sunum panelleri (kiosk), elektronik mesaj panoları, hemşire çağrı sistemleri ve dijital bilgilendirme ekranları üreten, gurur veren yerli teknolojisi iledünyanın en büyüğü İstanbul Havalimanı’nda da ürünleriyle yerini alan Emse, ödüllere doymuyor. 17 Temmuz 2017 tarihinde Ar-Ge merkezi olmaya hak kazanan Emse, Ankara Sanayi Odası (ASO) tarafından ’55. Yıl Ödül Töreni’nde ‘En İyi Ar-Ge Merkezi Ödülü’ne layık görüldü.

Yerli ve milli teknoloji teşvik ediliyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’ın da katılımıyla ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde Emse adına ödülü Ar-Ge İdari Koordinatörü Özlem Tomruk aldı.Ar-Ge merkezi olarak ileri teknoloji sınıfında yer alan başta Havacılık sektöründe kullanılmak üzere yolcu otomasyon cihazları geliştirdiklerini belirten Tomruk, sözlerine şöyle devam etti: “Bunun yanı sıra akıllı belediyeler ve şehirler teknolojisi üzerine 2 adet projemiz bulunuyor. Merkezimizde yılda ortalama en az 5 proje aktif olarak yürütülüyor. Kısacası biz Emse olarak sürekli yeni ürünler geliştirerek kurumsal çözümler sunuyoruz. Başta Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) olmak üzere Almanya, Katar, Fas, Tunus, Ürdün, Kuveyt, Bahreyn, Kazakistan, Gürcistan ve Sudan olmak üzere 32 farklı ülkeye ihracat yapıyoruz. Bu ödül Türkiye’de yerli ve milli teknoloji üretiminin teşvik edilmesi ve ödüllendirilmesi anlamına geliyor. Bu desteğin verdiği güçle çalışmalarımıza daha hızlı bir şekilde dünyayı takip ederek devam edeceğimizi kendim ve ekibim adına söylemek istiyorum.”

 

Editöre Not: 1980 yılında kurulan Emse, sıra çağrı sistemleri (sıramatik), LCD ekranlı bilgi sunum panelleri (kiosk), elektronik mesaj panoları, hemşire çağrı sistemleri ve dijital bilgilendirme ekranları üreten bir mühendislik firması. Havayolu otomasyonunda ciddi ürünler üreten Emse, Türk Hava Yolları (THY) ile yerli havacılık ürünleri geliştirirken sıramatikte ise Türkiye’de pazar lideri konumda. Kurumsal çözümler sunan, sürekli yeni ürünler geliştiren Emse’nin hizmet verdiği kurumlar arasında THY’nin yanı sıra, Ziraat Bankası, Halkbank, Şekerbank, Vakıfbank, Anadolubank, Türk Telekom, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası gibi Türkiye’nin en büyük bankaları bulunuyor. Üretim merkezi Ankara olan Emse, başta Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Almanya, Katar, Fas, Tunus, Ürdün, Kuveyt, Bahreyn, Kazakistan, Gürcistan ve Sudan olmak üzere 32 farklı ülkeye ihracat yapıyor.