BÜYÜK FIRSAT!

Bu haber 03 Mart 2019 - 12:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

RUSYA PAZARINA GİRMEK İSTEYEN

TÜRK MARKALARI İÇİN

BÜYÜK FIRSAT!

Ekonomisindeki büyüklük, doğal kaynaklar açısından dünyanın en zengin ülkelerinden olması, bu kaynakların getirisinin yüksek oluşu ve tüketim gücü, Rusya’yı, markaların gözdesi haline getirdi. Pazar payını, şube sayısını artırmayı düşünenlerin yanı sıra, pazarlama aktiviteleri planlayan pek çok marka var. Rusya, Türkiye’nin sabit sermaye yatırımı yaptığı ülkelerden olma özelliğini taşıyor. Özellikle son dönemde çeşitli sektörlerde yatırım yapmış ve bir bölümü markalaşmış Türk firmaları Rusya pazarındaki faaliyetlerini hızla büyütüyor.

Medyafors Fuarcılık Türkiye’den sonra tüm dünyadaki franchise fuarlarının kapılarını Türk marklarına açıyor. “Rusya pazarına en kolay giriş noktası!” sloganıyla Moskova CEC Expo Center’da düzenlenecek olan Buybrand Expo,18-20 Eylül 2019 tarihlerinde düzenlenecek.

2003 yılında kurulan Buybrand Expo uluslararası franchising fuarı, Avrasya’daki en yetkili franchising platformlarından biridir. Etkinliğe, dünyanın dört bir yanından yüzlerce marka ve binlerce yatırımcı katılıyor. Buybrand uluslararası franchising fuarı 17 yıldır franchising alanında ki trendleri belirliyor ve franchising ile ilgili yeni iş geliştirme koşullarını yaratıyor. Katılımcı markalar arasında; uluslararası markalar, federal ve bölgesel düzeyde Rus franchise’ları, B2B şirketleri öne çıkmaktadır.

2018 fuar sonuç raporuna göre; Fuarda 60 milyar ruble ziyaretçi yatırım gerçekleştirildi, 33 farklı ülkeden deneyimli veya ilk kez franchise yatırımı gerçekleştirmek isteyen 10 bin ziyaretçi ve iş adamları bu fuarda buluştu. 17 ülkeden 204 marka fuara katıldı.

17 yıl boyunca 1270 şirket ve 40’tan fazla ülkeden 110.000’in üzerinde girişimci Buybrand Expo’ya katıldı. Fuar sonucunda Rusya ve yurt dışında 15.000’den fazla yeni işletme açıldı.

Medyafors Fuarcılık Yön. Krl. Üyesi ve Uluslararası İlişkiler Direktörü̈ Ferzan Erem Escobedo; “Rusya’da tekstil, mağazacılık, gıda ve hizmet sektörleri çok hızlı büyüyor. Bunun en büyük nedeni de pazardaki potansiyel. Rotayı Rusya pazarına çeviren ve orada büyüyen Türk markalarının da sayısı oldukça fazla.. Rusya, sadece Türkiye için değil, tüm dünya için çok önemli bir ticaret ve yatırım bölgesi. Rus insanının tüketiminin artması ve ülke ekonomisinin verilerinin çok güçlü olması pazarın cazibesini artırıyor. Türk firmalarımızı Medyafors güvencesiyle Rusya’ya Buybrand Expo Franchise Fuarı’na katılmaya ve yeni iş anlaşmalarına imza atmaya davet ediyoruz. ”dedi.