DS TECHEETAH İÇİN PARİS’TE BÜYÜK UMUTLAR

Bu haber 03 Mayıs 2019 - 22:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

DS TECHEETAH İÇİN PARİS’TE BÜYÜK UMUTLAR

İki hafta önce Roma’da koşulan ABB FIA Formula E’nin 2018/2019sezonunun Avrupa’daki ilk yarışında ilk cepten start alan DS TECHEETAH pilotu André Lotterer zafere çok yakındı. DS TECHEETAH takımı Roma E-Prix yarışından da aldığı puanlarla Paris E-Prix yarışına Markalar Klasmanında lider olarak geldi.

Şampiyonanın Avrupa’daki ikinci yarışına Markalar Klasmanında lider olarak gelen DS TECHEETAH,ev sahibi DS Automobiles için Paris E-Prix yarışında iyi bir yarış çıkartmayı hedefliyor. Paris doğumlu ve DS TECHEETAH pilotu Jean-Éric Vergne,Çin’de zafere ulaşırken takım arkadaşı André ise Roma E-Prix yarışında zafere çok yakındı. Takım,Paris’te DS Automobiles’in yüzünü güldürecek bir sonuç için yarışacak.

Tamamen elektrikli araçlar yarış serisi üreticilere açık hale geldiği günden bu yana DS Performance’ın E-TENSE teknolojisi geride kalan dört sezon boyunca birçok önemli başarıya imza attı. Sezon 5 için yeni nesil Gen2 otomobillerinin devreye alınmasının ardından DS, seride yer alan tek Fransız üretici olarakDS TECHEETAH ile birlikte serideki konumunu daha da güçlendirdi.

Les Invalides kompleksindeki Napolyon’un mezarı çevresinde oluşturulan Paris pisti,1.920 metre uzunluğundave 14 virajdan oluşuyor.

DS TECHEETAH Takım Müdürü Mark Preston: “Paris bizim için bir başka özel yarış daha olacak, çünkü DSev sahibi ve Jean-Éric burada büyüdü. İyi bir kondisyona sahibiz ve Paris’ten iyi bir sonuç almayı bekliyoruz. Bugüne kadar iki kere podyum keyfi yaşadık. İlki geçen yıl Paris’te Jean-Éric’in kazandığı yarış idi ve ikincisiniise bu yılın başlarında Sanya’da yaşadık. Bu yarışta podyum zaferlerimize bir yenisi eklemeyi umut ediyorum.” dedi ve ekledi: “Roma’da Markalar Klasmanında liderliğe yükseldik. Ayrıca yoğun rekabetin yaşandığı ve puan farklarının oldukça yakın olduğu şampiyonanın Pilotlar Klasmanında her iki pilotumuzda şampiyon olmaya aday. Her zaman sezonun ikinci bölümünün heyecan verici olacağını düşündük ve kesinlikle haklıydık.”

DS Performance Müdürü Xavier Mestelan Pinon: “Paris işte geliyoruz. Paris E-Prix yarışı ABB FIA Formula E şampiyonasındaki tek Fransız üretici olan DS Automobiles için çok önemli. Takımlar Klasmanında lider olarak Paris’e geldik ve E-TENSE yüzümüz Jean-Éric Vergne geçtiğimiz yıl Paris E-Prix yarışını kazanmıştı. Bu durum doğal olarak üzerimizdeki baskıyı daha da artırıyor, ancak pilotlarımız Jean-Éric Vergne ve André Lotterer ile birlikte ve DS E-TENSE FE19 aracımızda yapmış olduğumuz en güncel iyileştirmelerle iyi bir sonuç alacağımıza inanıyoruz. Bu şampiyonada zafere ulaşmak ve puan toplamak kadar sezon boyunca aracı ve teknolojiyi geliştirmeye devam etmek de çok önemli.Sezonun Avrupa ayağında her iki haftada bir yarış yapıyoruz, bu nedenle çok kıymetli puanlar toplamak için birçok fırsat var.” dedi.

André Lotterer, #36: “Sezon boyunca her zaman ön sıralarda yer alıyoruz ve bunu uzun soluklu bir maraton olarak görüyoruz. Elbette kazanmak istiyorum ve sonunda gerçekleşeceğini umuyorum. Bu uzun soluklu bir şampiyona ve bizim akıllıca hareket etmemiz gerekiyor. Paris’teki yarışı dört gözle bekliyorum.Bu, ikinci ev yarışımız ve bu çok özel şehirde zafere ulaşmak için sabırsızlanıyorum.”

Jean-Éric Vergne, #25: “Sizin için çok önemli olan şehirlerde yarışmak her zaman özeldir.Özellikle Formula E ileşehir merkezlerinde yarışırken. Yaşanan Notre Dame yangın trajedisi ile herkes için daha da özel olacak.Geçen yıl Paris E-Prix yarışını kazanmak yarıştaki en unutulmaz anlarımdan biriydi. Umarım bu yıl bunu tekrar edebilirim ve hedef kesinlikle bu.”

 

 

 

 

 

 

DS TECHEETAH HAKKINDA

DS TECHEETAH Formula-E takımı, tamamen elektrikli araçların sokak yarışlar serisi olan ABB FIA Formula E’de yer alan bir Çin yarış takımıdır. Takım, SECA (Şanghay) Limited’e aittir.

Takım Jean-Éric Vergne ile 2017/2018 Pilotlar Klasmanı Şampiyonluğunu kazanırken, André Lottererile birlikte Formula-E 2017/2018 Takımlar Klasmanında ikinci oldu.

Tamamen elektrikli araçların yer aldığı şampiyonanın 2018/2019 sezonuna da dahil olan TECHEETAH, DS TECHEETAH olmak için DS Automobiles ile ortaklık kurdu.

DS AUTOMOBILES HAKKINDA

Avangard ruhuyla 1955 DS’in olağanüstü mirasına dayanan ve 2015 yılında kurulan DS Automobiles, otomotiv endüstrisinde Fransız lüks uzmanlık bilgi birikimini otomotiv endüstrisine uygulamayı hedefliyor. DS Automobiles, Groupe PSA’nın Premium markasıdır.

Kişiliğini dışa vurmayı amaçlayan ve en son teknolojiler konusunda istekli olan müşteriler için tasarlanan ikinci nesil DS modelleri, zarafet ve ileri teknolojiyi bir araya getiriyor. DS markası, DS 7 CROSSBACK ve DS 3 CROSSBACK SUV’lar ile birlikte tümü E-TENSE imzasını taşıyan elektrikli versiyonlar ile de sunulan altı otomobili dünya çapında piyasaya sürüyor.

DS Automobiles, talepkar müşteriler için benzersiz marka deneyimine yönelik özel hizmet programı olan “ONLY YOU, DS Deneyimi” hizmetini yarattı.

32 ülkede bulunan DS markası, 2019 yılı başında dünya genelinde 400 DS STORE’u ve DS SALON’undan oluşan ve sürekli gelişen özel bir dağıtım ağı oluşturdu.