Sanofi Türkiye’den Sektörde Bir İlk!

Bu haber 01 Haziran 2019 - 0:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sanofi Türkiye’den Sektörde Bir İlk!
Sanofi Türkiye sağlıkta dijital dönüşümün öncüsü olarak WhatsApp Business’ı inovatif bir iletişim kanalı olarak kullanmaya başladı.
Sanofi Türkiye, ilaç sektöründe bir ilki gerçekleştirerek WhatsApp Business uygulamasını güncel medikal bilgileri paylaşmak üzere hekimlere sunuyor. Şirketin dijital dönüşüm stratejisi kapsamında 1000’i aşkın dahiliye uzmanı ve endokrinolog bu platform üzerinden ulusal ve uluslararası kaynaklardan bilgilere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşacak. Diyabet biriminin lansmanını yaptığı inovatif iletişim platformu, Sanofi’nin diğer iş kollarında da kullanılacak.

Türkiye’de 60 yılı aşkın süredir sağlık çözümleri sunan dünyanın önde gelen ilaç şirketlerinden Sanofi,Türkiye ilaç sektöründe bir ilk olarak WhatsApp uygulaması üzerinden hekimler için yeni nesil bir iletişim platformunu hayata geçirdi. WhatsApp Business uygulamasınıbaşarılı bir şekilde iç iletişiminde kullanan Sanofi Türkiye, bu başarısından yola çıkarak Sanofi Diyabet İş Birimi ile 1000’i aşkın hekime güncel bilgileri WhatsApp üzerinden hızlı ve etkili bir şekilde sunmayı hedefliyor.

Sanofi Türkiye’nin dijital dönüşüm stratejisi çerçevesinde kullanılan WhatsAppBusinessuygulaması, sağlık sektörü ile ilgili yenilik ve gelişmelerden haberdar olmak isteyen hekimler için bilgiyeulaşmayı kolaylaştıran bir platform olacak.Sanofi Türkiye Diyabet İş birimi, dahiliye uzmanları ve endokrinologlarile bu uygulama üzerinden profesyonel gelişimlerine destek olacak bilgi ve yenilikleri paylaşacak. Hekimler bu platform ile önemli güncel bilgilere, kongrelerden çıktılara ve medikal güncellemelerekısa, özet ve kolay bir şekilde ulaşacak.

Sanofi WhatsAppBusiness’ın hekimler için ilk paylaşımlarıHaziran ayında küresel çapta önem taşıyan birkongreden yapılmaya başlanacaktır.

Sanofi Hakkında
Sağlıkta global bir lider olan Sanofi, hastaların ve tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda tedavi çözümleri keşfeder, geliştirir ve hizmete sunar. Sanofi’nin güç kaynağı olan alanlar şunlardır: Diyabet çözümleri, beşeri aşılar, yenilikçi ilaçlar, tüketici sağlığı, gelişen pazarlar ve SanofiGenzyme. Sanofi, Paris (EURONEXT: SAN) ve New York (NYSE: SNY) borsalarında işlem görmektedir. Detaylı bilgi için: www.sanofi.com.tr