İzmir’de Kazanan Grinchuk Şampiyon Yücebaş

Bu haber 30 Ekim 2019 - 21:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.


Drift Otomobil Sporları Kulübü tarafından TOSFED himayesinde ulusal statüde düzenlenen Apex Masters Türkiye Drift Şampiyonası 2019 yılının final yarışı İzmir Ülkü Park Yarış Pisti’nde gerçekleştirildi. PWR Balata, RedBull.com, Motul, King Racing sponsorluğu ve Spor Toto, Power FM katkıları ile desteklenen şampiyona en iyi 32 eşleşmesine sahne oldu. Yarışa katılan lisanslı 7 takım ve 26 sporcunun güçlü otomobilleri ile bol dumanlı kapı kapıya mücadelelerinde, puanları Letonya Cumhuriyeti’nden Raivis Graudins verdi.

Nefes nefese geçen büyük mücadeleler seyircilere heyecan dolu anlar yaşattı. 4.500 seyirci katılımıyla gerçekleşen final yarışında pilotların performansları izleyenlere heyecan ve duman dolu görsel şölen yaşattı. Gerçekleştirilen sıralama turlarında günün birincisi 96 puan ile Kuzey Kıbrıs’tan gelen ve bu sene TOSFED lisansı ile yarışan tecrübeli pilot İbrahim Yücebaş olurken, ikinci genç ve yetenekli sporcu Ege Bilaloğlu ve üçüncü ise Ukrayna’dan gelen Red Bull sporcusu Alexandr Grinchuk oldu.

Yapılan antrenman turları sonrasında, pilotlarla tanışma ve padok ziyaretine ilgi büyük oldu ve ardından İzmir Ülkü Park Yarış Pisti’nin keskin virajlarında kapı kapıya bol dumanlı geçen mücadeleleri seyirciler de heyecanla takip etti. Seyirciler arasından çekiliş ile seçilen kişiler yarışma esnasında Drift Taksi deneyimi yaşama şansına sahip oldu. Final eşleşmesinde karşı karşıya gelen Alexandr Grinchuk ile Doğukan Manço arasındaki mücadele sonrasında birincilik kupasını kaldıran isim Alexandr Grinchuk olurken, Doğukan Manço ikinciliği ve İbrahim Yücebaş da üçüncülüğü elde ettiler.

Bu sonuçlarla birlikte gerçekleştirilen sezon finali ile şampiyonanın sürücüler klasmanında İbrahim Yücebaş şampiyonluğa ulaşırken, takımlarda ise birinci B Plan Racing oldu.