ANADOLU EFES SPOR KULÜBÜ’NÜN RESMİ LASTİK TEDARİKÇİSİ, MICHELIN TÜRKİYE OLDU

Bu haber 13 Ocak 2020 - 21:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ANADOLU EFES SPOR KULÜBÜ’NÜN RESMİ LASTİK TEDARİKÇİSİ, MICHELIN TÜRKİYE OLDU

Sportif başarılarının yanı sıra partnerlik anlaşmalarıyla Türk basketboluna öncülük eden Anadolu Efes Spor Kulübü, dünyanın en büyük lastik üreticisi Michelin ile partnerlik anlaşmasını hayata geçirdi. Anlaşma doğrultusunda çeyrek asra yakın zamandır Türk tüketicisiyle birlikte olan Michelin Türkiye, Anadolu Efes Spor Kulübü’nün “Resmi Lastik Tedarikçisi” oldu. Anadolu Efes Spor Kulübü takım otobüsünün lastiklerini sürücülere güvenli ve uzun ömürlü sürüş deneyimi sağlayan MICHELIN X Multi Z ve X Multi D model lastiklerle yenileyecek olan Michelin Türkiye, Anadolu Efes maçlarında hem bilgilendirici hem de eğlenceli etkinlikler de gerçekleştirecek.

2019 – 2020 sezonunda farklı sektörlerden pek çok saygın marka ile partnerlik anlaşmalarına imza atan Anadolu Efes; 171 ülkede, kurulduğu günden bu yana yakıt tüketimini azaltmak, lastik ömrünü uzatmak ve doğaya geri dönüşü en zararsız olan ham maddeyi kullanmak hedefi ile hareket eden Michelin ile, Türk basketbolunun büyümesi için çok önemli bir iş birliğine imza attı.

Gerçekleştirilen resmi lastik tedarikçiliği anlaşması, Anadolu Efes Spor Kulübü ve Michelin gibi iki öncüyü bir araya getirmiş oldu. Bu anlaşma ile birlikte Anadolu Efes Spor Kulübü takım otobüsü, yüzde 15 uzun kilometre performansı, kilometre başına düşük tüketim ve tüm yol koşullarında üstün yol tutuşu sağlayan MICHELIN X Multi Z ve yüzde 20 uzun kilometre performansı sunan X Multi D ile donatılacak.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda “Michelin Uzun Ömürlü Performans” etkinlikleri

Anadolu Efes’in maç günlerinde, Sinan Erdem Spor Salonu’nda pek çok etkinlik gerçekleştirecek Michelin Türkiye’nin en önemli organizasyonu ise sürücüleri bilgilendirecek “Michelin Uzun Ömürlü Performans” etkinlikleri olacak.

Sinan Erdem Spor Salonu otoparkında yapacağı testler doğrultusunda sürücülere lastik ayarları konusunda çok önemli tavsiyeler verecek olan Michelin Türkiye, sürücülerin daha uzun ömürlü ve güvenli sürüş deneyimi ile buluşmasını sağlayacak. Ayrıca Anadolu Efes oyuncuları da Michelin Türkiye’nin sürücüleri bilgilendiren içerik çalışmalarında yer alacak.

Michelin Türkiye, maskotu Bibendum ile Anadolu Efes Spor Kulübü maskotu Çaylak’ı bir araya getirecek eğlenceli etkinlikleri de Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki maçlarda hayata geçirecek.

Michelin Maçın En Uzun Ömürlü Performansı uygulaması devam edecek

Ayrıca Anadolu Efes maçlarındaki en başarılı oyuncuların istatistiklerinin basketbolseverlerle paylaşıldığı “Michelin Maçın En Uzun Ömürlü Performansı” içerikleri de yayınlanmaya devam edecek.

Anadolu Efes Spor Kulübü ve Michelin Türkiye, 2019 – 2020 sezonu boyunca basketbolseverlerin hayatına dokunacak çalışmalar gerçekleştirecek.

Anadolu Efes Spor Kulübü Hakkında

Türkiye’de basketbolun kitlelere yayılması ve sevdirilmesinde en büyük paya sahip olan Anadolu Efes Spor Kulübü, Tuncay Özilhan başkanlığında, Efes Pilsen Spor Kulübü adıyla 1976 yılında Kadıköyspor’un devralınmasıyla kurulmuştur. Yıllar içerisinde Türk basketbol tarihinde pek çok ilke imza atarak ilklerin takımı olmayı başaran Anadolu Efes, 2018-2019 sezonu itibarıyla müzesinde 1 Koraç Kupası, 14 Türkiye Basketbol Ligi Şampiyonluğu, 11 Türkiye Kupası ve 12 Cumhurbaşkanlığı Kupası bulundurmaktadır.

Kısa sürede Türk Basketbolu’nun kilometre taşlarından biri olan Anadolu Efes Spor Kulübü’nün temel amaçlarından biri Türk sporunu ileriye götürmek, Avrupa sahalarında ülkemizi başarı ile temsil ederek basketbolumuzu tüm gençlere sevdirmektir. Şimdiye kadar altyapısından sayısız yıldızlar yetiştiren Anadolu Efes, sporumuza her yıl yeni yetenekleri armağan etmektedir.

Michelin Hakkında

Lider lastik markası Michelin, müşterilerinin hareketliliğini ve sürdürülebilirliğini artırmaya, en uygun lastikleri tasarlamaya ve bunların dağıtımını yapmaya, müşterilerinin ihtiyaçları için hizmet ve çözümler sunmaya, gezileri ve seyahatleri zenginleştirmek ve eşsiz deneyimler yaşatmak için dijital hizmetler, haritalar ve rehberler sağlamaya ve hareketlilik sektörüne hizmet eden son teknoloji malzemeleri geliştirmeye kendini adamıştır. Merkezi Fransa, Clermont-Ferrand’da bulunan Michelin, 170’ten fazla ülkede 117.400 çalışana sahiptir ve 17 ülkede 121 üretim fabrikası ile varlığını sürdürmektedir. Bu tesislerde 2017 yılında yaklaşık 190 milyon lastik üretmiş olan Michelin Grubu, Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya’da gerçekleştirilen operasyonlarla birlikte araştırma, geliştirme ve süreç mühendisliğinden sorumlu bir Teknoloji Merkezine sahiptir