Odeabank’tan COVID-19 salgınıyla ekonomik mücadele için destek paketi

Bu haber 25 Mart 2020 - 12:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Odeabank’tan COVID-19 salgınıyla ekonomik mücadele için destek paketi

Odeabank, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığını ön planda tutarak bankacılık hizmetlerini aksatmayan tedbirlerle faaliyetlerini sürdürüyor. Kamu otoritelerinin yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını ile ilgili tavsiyelerine sıkı sıkıya bağlı kalan Odeabank, toplumsal sağlığı korumak adına alınan önlemleri sürekli güncelliyor. Bu kapsamda Odeabank, koronavirüs salgınının ekonomik etkilerini azaltabilmek amacıyla müşterilerine yönelik ekonomik destek paketini açıkladı.

•Ödeme sıkıntısı çeken tüzel müşterilerin, ihtiyaç duymaları ve talep etmeleri halinde 30 Nisan 2020’ye kadar olan anapara/faiz/taksit ödemeleri ilave bir koşul aranmaksızın 30 Haziran 2020’ye kadar ötelenebilecek.

•Mali bünyesi olumsuz etkilenen sektörler başta olmak üzere ihtiyaç duyan tüzel müşterilere, vaka bazında değerlendirme yapılarak gerekli destek verilecek.

•Bireysel kredi müşterilerinin, talep etmeleri halinde 30 Nisan 2020’ye kadar gelecek taksit ve kredi kartı ödemeleri 3 aya kadar ötelenebilecek.

•Dijital kanallar üzerinden yapılacak EFT/havale işlemlerinden 30 Nisan’a kadar hiçbir banka müşterisinden ücret alınmayacak.

•Talepte bulunmak isteyen bireysel müşteriler 444 8 444 numaralı Odeabank İletişim Merkezi’ne başvurabilir, tüzel müşteriler ise kendi müşteri temsilcileri ile irtibata geçebilirler.

Odeabank’ın salgın nedeniyle daha önce açıkladığı ve halen uygulanmakta olan aksiyonlar ise şunlar:

•Finansal işlemleri kolaylaştırmak adına ATM’lerden günlük standart para çekme limiti 5.000 TL’ye yükseltildi.

•Nisan sonuna kadar yurt içi diğer banka ATM’lerinden ayda 3 kez ücretsiz nakit çekim yapılabilecek.

•Ödeme yöntemi olarak öncelikle temassız kredi kartı kullanımını teşvik etmek adına temassız ödeme limiti 250 TL‘ye çıkarıldı.