Huzurevlerine yüz siperliği desteği

Bu haber 08 Mayıs 2020 - 23:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği (ARED), tamamen yerli üretimle salgına karşı verilen mücadeleye destek vermeye devam ediyor. ARED, ürettiği 2 bin 500’e yakın yüz siperliğini, öncelikli olduğunu tespit ettiği 5 şehirdeki 30 yaşlı bakım evine dağıttı. ARED, daha önce de sağlık çalışanlarını operasyon sırasında virüsten koruyacak olan Koronavirüs Ventilasyon Siperlerini üretip 40 ildeki 125 hastaneye bağışlamıştı

Türkiye’de 9 milyar dolarlık büyüklük ile 125 bin kişiye istihdam sağlayan endüstriyel reklamcılık sektörü, Koronavirüs salgınıyla mücadeleye destek vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay entübasyon işlemi sırasında sağlık çalışanlarını korumak için Koronavirüs Ventilasyon Siperi üreten Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği (ARED), şimdi de huzurevi sakinlerini korumak için yüz siperliği üretip dağıtımını gerçekleştirdi.

5 büyük şehirde tamamlandı

Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle Koronavirüs Ventilasyon Siperleri’nin Nisan ayında 125 hastaneye bağışlandığını belirten ARED Başkanı Ahmet Özdemirel, şöyle konuştu: “Tedarikçi ve üretici üyelerimizin destekleriyle salgınla mücadeleye destek vermeyi sürdürüyoruz. 2 bin 500’e yakın yüz siperliği üretip İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir ve Antalya’daki 30 noktada huzurevlerine dağıtımını gerçekleştirdik. Söz konusu çalışmayla yaş almış değerli huzurevi sakinleri ve çalışanlarını virüsten korumak istedik. Gelecekte de salgın sürecinde elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz.”

ARED Hakkında:

Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği (ARED) endüstriyel reklam sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcilerini bir çatı altında toplamak, üyelerinin hak ve çıkarlarını korumak, sektörün sorunlarına çözüm bulmak, endüstriyel reklam sektörünü özel ve resmi kurum ve kuruluşlarda, yurtdışında temsil etmek amaçlarıyla 2000 yılında kuruldu. Endüstriyel reklamcılık dünyasının temsilcilerinden oluşan ARED, kar amacı gütmeden faaliyetlerini sektörü geliştirmek için yürütüyor. ARED, global basım işleri federasyonu FESPA ile ortak olarak Avrasya bölgesinde baskı dünyasının en büyük fuarı olan FESPA Eurasia’yı 2013 yılından bu yana düzenliyor.