Goodyear EfficientGrip Performance 2 ile daha fazla kilometre

Bu haber 04 Haziran 2020 - 7:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.


Goodyear, en yakın rakibinden %20 daha uzun kilometre performansına sahip yeni nesil yaz lastiği EfficientGrip Performance 2’yi pazara sundu[i]

Goodyear, EfficientGrip Performance 2 ile yüksek performans lastiklerinde sektör liderliğini bir kez daha kanıtladı. EfficientGrip Performance lastiklerinin yeni nesli olarak pazara sunulan EfficientGrip Performance 2, 15 ile 19 jant arasında değişen ebatlarıyla sınıfının en uzun kilometre performansı ile ıslak ve kuru zeminlerde en kısa fren mesafesini birleştiriyor…

Yeni EfficientGrip Performance 2 lastikleri bir önceki nesile kıyasla %50 daha uzun kilometre performansı sunuyor. Ayrıca bağımsız test kuruluşu TÜV SÜD tarafından gerçekleştirilen ve en yakın 4 rakibiyle kıyaslandığı testlere göre en yakın rakibine kıyasla hem kilometre performansı %20 daha yüksek hem de ıslak ve kuru zeminlerde en kısa fren mesafesine sahip[ii].

Goodyear EMEA Ürün Geliştirme Müdür Yardımcısı Xavier Fraipont, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Yeni EfficientGrip Performance 2, lastiklerinden hem en uzun kilometre hem de yüksek performans bekleyen tüketiciler için kusursuz bir çözüm sunuyor. Tasarım ve mühendislik ekibimiz tarafından elde edilen teknolojik çözümler ve ilerlemeler sayesinde, sürücüler EfficientGrip Performance 2 lastiklerimizle daha uzun kilometre performansına sahip olmanın rahatlığını yaşayacaklar. Bu başarıyla gurur duyuyoruz. Bu sayede yalnızca sürücüler yüksek performans sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda lastikten daha uzun süre faydalanarak çevreye de katkıda bulunacaklar” diye konuştu.

Lastiğin yüksek performans sunarken aynı zamanda daha uzun kilometre imkanı sunmasının ardında yenilikçi özellikleri yatıyor:

Esnekliği ve dayanıklılığı yüksek sırt hamuru ıslak ve kuru zemin performansından taviz vermeden, zorlu zemin koşullarından kaynaklanan yıpranmaları azaltır.

Desenindeki yüksek sayıdaki esnek bloklar frenleme esnasında yol üstündeki suyu süpürerek hızla tahliye eder, ıslak zeminlerde fren mesafesini kısaltır.
Genişletilmiş merkez bloklar virajlarda ve ani manevralar sırasında yüksek araç hakimiyeti ve güvenlik sağlar.
Goodyear EfficientGrip Performance 2, ilk etapta 31 farklı ebatla piyasaya çıkıyor.

Goodyear hakkında:

Dünyanın en büyük lastik şirketlerinden The Goodyear Tire & Rubber Company’nin, 21 ülkede 47 fabrikası, ABD ve Lüksemburg’da iki inovasyon merkezi ve bünyesinde yaklaşık 63.000 çalışanı bulunmaktadır. The Goodyear Tire & Rubber Company’nin Türkiye’deki iştiraki olarak 1961 yılında kurulan Goodyear Lastikleri Türk A.Ş.; 2.000’e yaklaşan çalışanı ile Adapazarı ve İzmit fabrikalarında Goodyear, Fulda, Sava, Debica ve Kelly markaları çatısı altında, tüketici lastikleri ve ticari lastikler üretmektedir. İstanbul Sanayi Odası’nın sıralamasında Türkiye’nin en büyük ilk 100 şirketi arasında yer alan Goodyear Lastikleri T.A.Ş. aynı zamanda Türkiye’nin en büyük ihracatçıları arasındadır. Hisseleri Borsa İstanbul’da “GOODY” sembolüyle işlem gören Goodyear Lastikleri Türk A.Ş.’nin ürünleri ve faaliyetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.goodyear.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

[i] En iyi rakibine göre %20/11.000 kilometre daha uzun menzile sahip Yaz YP segmentindeki rakiplerinin son dört tasarımı karşısında yapılan menzil kıyaslaması (diş derinliği yasal sınırına ulaşana kadar yapılan denemeler) sonucunda. Goodyear’ın talebiyle TÜV SÜD Product Service GmbH tarafından Kasım 2019’da test edildi. Test edilen lastik ebadı: 205/55R16 91V; Test aracı: VW Golf Mk7; Test yeri: Almanya. Rapor numarası: 713171748. Raporun tamamını görüntülemek için: https://www.goodyear.eu/en_gb/consumer/tire-test-reports/tire-test-reports-summer.html. Varsayılan yıllık ortalama kilometre: 13,000km (ADAC, Rapor: Avrupa’da binek araçla yolculuğun faydaları).

[ii] Yeni ürün, tüm rakiplerine göre hem kuru hem de ıslak zeminlerde daha kısa fren mesafesi sunuyor. Yaz YP segmentindeki ana rakiplerinin son dört tasarımına kıyasla. Goodyear’ın talebiyle TÜV SÜD Product Service GmbH tarafından Kasım 2019’da test edildi. Test edilen lastik ebadı: 205/55R16 91V; Test aracı: VW Golf Mk7; Test yeri: ATP Papenburg (DE), GPG Mireval (FR), TÜV SÜD PS Garching (DE), Neubiberg (DE), Denburg (DE). Rapor numarası: 713171748. Raporun tamamını görüntülemek için: https://www.goodyear.eu/en_gb/consumer/tire-test-reports/tire-test-reports-summer.html

iii Kurum içi tahminler. bir önceki nesil EfficientGrip Performance’a kıyasla. Lastik ebadı: 205/55R16 91V; Araç: VW Golf Mk7; Test lokasyonu: Lüksemburg ve Fransa.