CEVA Logistics, Hamburg’da Airbus Üretim Tedarik Sözleşmesi İmzaladı

Bu haber 28 Şubat 2021 - 16:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CEVA Logistics, Hamburg’da Airbus Üretim Tedarik Sözleşmesi İmzaladı

  • CEVA Logistics, A320 ailesi yapısal montajı için üretim tedarikinden sorumlu olmanın yanı sıra hem Hamburg’daki uçak iskeleti aksanlarının donanımından hem de A330 ve A350 aksanlarının üretiminden ve donanımından sorumlu olacak olup 50.000 metrekareden büyük bir alana kurulu depoyu yönetecek.
  • CEVA, hâlihazırda Hamburg’da yedek parça ve bileşenleri yönetiyor.
  • Bu kapsamlı program sayesinde CEVA, havacılık lojistiğinin global lideri olarak konumunu daha da güçlendiriyor.

 

Uluslararası havacılık sektöründe büyük atılımlar yapan CEVA Logistics, uçak üreticisinin Hamburg, Almanya’daki montaj tesisinde Airbus için üretim tedarik sürecini yönetmek üzere sözleşme imzaladı.

 

CEVA, toplamda 58.631 m2 alana kurulu birkaç tesiste, Airbus adına üretim tedarik lojistiği sürecinden sorumlu olacak. Inbound, yerine yerleştirme-depolama, toplama, hazırlama, pazar, dahili nakliye, kullanım noktasına teslimat, iadeler, boş kutuların taşınması ve dış sevkiyat verilecek hizmetler arasında.

 

Lojistikte YALIN prensiplerden yola çıkan gelişmeler

Bu yeni sözleşme kapsamında CEVA, tesislerdeki verimlilik oranını daha da arttırmak için YALIN prensiplerden yola çıkarak lojistik alanında gelişmeler ve projeler başlatarak hayata geçirmek istiyor.

2020 yılında Airbus için yapılan ve CEVA’nın başarıyla yürüttüğü yedek parça ve bileşen sözleşmesi, bu yeni sözleşmenin imzalanmasında kilit rol oynadı.

 

CEVA’nın CEO’su Mathieu Friedberg konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Yeni Airbus sözleşmesinin imzalanmasıyla CEVA, havacılık lojistiği alanındaki kapasitesini ve kararlılığını bir kez daha göstermiş oldu. Her iki şirket, geçmişten bu yana başka projelerde başarıyla iş birliği yapmakta ve bunun son örneği, yakın zamanda Hamburg’da gerçekleştirilen yedek parça ve bileşen sözleşmesi. CEVA’nın bu sektördeki engin uzmanlık bilgisiyle birleşen yenilikçi operasyon ve teslimat çözümleri, bu yeni sözleşmesinin yapılmasında önemli rol oynadı” dedi.

İşletme Devrinde İstihdamın Korunması (TUPE) mevzuatı uyarınca, Hamburg’daki tesislerin mevcut personeli CEVA bünyesine katılacak.

 

CEVA Logistics Hakkında

Tüm dünyada üçüncü parti lojistik hizmetleri alanında örnek gösterilen CEVA Logistics, büyük ya da orta ölçekli ulusal ve çokuluslu şirketler için nakliye ve tedarik zinciri çözümleri sağlar ve yürütür. 160’ı aşkın ülkedeki 1000’den fazla tesisinde görev yapan 78,000 çalışanı sayesinde CEVA Logistics, hem Kontrat Lojistiği hem de Navlun Yönetimi alanlarında geniş bir hizmet yelpazesi sunar. CEVA Logistics şirketinin deneyimli uzmanları, hangi sektör söz konusu olursa olsun karmaşık ve hızla değişen tedarik zinciri ihtiyaçlarını karşılamak için uçtan uça ve taleplere göre uyarlanmış çözümleri sorunsuzca tasarlanmaya odaklanmaktadır. CEVA Logistics, sevkiyat ve lojistik sektörünün global lideri konumundaki CMA CGM Grup bünyesindedir.