Allison Transmission ve Emergency One, Elektrikli Aks Entegrasyonu için İş Birliği Yapıyor

Bu haber 05 Mayıs 2021 - 10:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Allison Transmission ve Emergency One, Elektrikli Aks Entegrasyonu için İş Birliği Yapıyor

Geleneksel, hibrit ve elektrikli araç tahrik çözümleri alanının lider üreticisi Allison Transmission, Birleşik Krallık’ta yangın söndürme ve kurtarma araçları üretimi, servis ve desteğinde lider Emergency One (UK) Ltd. ile stratejik mutabakat anlaşması yaptığını (Memorandum of Understanding-MoU) duyurdu. Anlaşma kapsamında iki şirket, Allison eGen Power™ 100D elektrikli aksı, Emergency One şirketinin itfaiye ve acil durum araç platformuna entegre edecek. Bu anlaşma, Emergency One tarafından şimdiye kadar satışa sunulan araçların yüzde 90’ında Allison tam otomatik şanzıman donanımının kullanıldığı, başarılı bir iş birliğine dayanıyor.

 

Emergency One Genel Müdürü Mike Madsen, konuya ilişkin olarak; “Allison Transmission ile eGen Power elektrikli akslarının E1 EV platformumuza (“EV0” cihazlarımız) entegrasyonu konusundaki iş birliğimizi resmileştirmekten mutluluk duyuyoruz. Bu, bir yandan emisyonları ve karbon ayak izini azaltırken, diğer yandan araç performansını artırarak itfaiye ekiplerimizin ve halkın güvenliğini sağlama yolunda atılan bir başka kritik adım. Mevcut spesifikasyonları ve operasyonel performans kriterlerini karşılamakla kalmayıp bunların ötesine geçen elektrikli itfaiye ve kurtarma araçları üretmeye odaklanıyoruz. İster geleneksel dizel yakıtlı araçlarımız ister yeni nesil elektrik tahrikli platformumuz söz konusu olsun, ortak müşterilerimiz güvenilir, uzun ömürlü çözümler bekliyor ve Emergency One ile Allison ortaklığı tam da bunu sağlıyor. Gelecekte de bu taahhüdümüzü karşılamaya devam edeceğimize inanıyorum” şeklinde açıklamada bulundu.

 

eGen Power 100D elektrikli aks, iki yüksek hızlı elektrikli motoru ve çok vitesli şanzımanı entegre ederek ilave şaft ve destek yapılarına olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Böylece tekerlekler arasına kolayca entegre edilerek batarya için önemli bir yer avantajı sağlıyor. 536 beygir gücü (400 kw) kesintisiz güç ve 738 beygir gücü (550 kw) pik güç çıkışı ile eGen Power 100D, verimlilikten taviz vermeden yüksek ivmelenme kabiliyeti ve yüksek maksimum hız özelliğine sahip yapısı ile sınıfının en güçlü tahrik çözümlerinden biri oluyor. Bu sayede Emergency One’ın itfaiye ve kurtarma araçları, başarısızlık riskinin olmadığı ve her saniyenin önem taşıdığı bir uygulamada benzersiz performans ve güvenilirlik, hızlı ivmelenme ve manevra kabiliyeti sunmaya devam ediyor.

 

Allison Transmission EMEA, APAC ve Güney Amerika Satış Başkan Yardımcısı Heidi Schutte, “Dünyanın en güvenilir ve değerli tahrik çözümlerini sunma taahhüdümüz kapsamında elektrikli ürün portföyümüzü genişletmeye devam ederken bu anlaşma, eGen Power ürün portföyümüz için heyecan verici bir gelişme. Emergency One ile Avrupa’daki birçok itfaiye teşkilatı ve kurtarma ekibi de dahil olmak üzere, ortak müşterilerimize inovatif çözümler sunmak için kurduğumuz uzun süreli ortaklığımıza devam ediyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Allison 3000 Serisi™, Emergency One’ın geleneksel dizel yakıtlı itfaiye ve kurtarma araçlarında standart şanzıman donanımı. Dolayısıyla Emergency One ve Allison şirketlerinin ortaklık kurması ve Emergency One’ın elektrikli itfaiye ve kurtarma kamyonlarına kendini kanıtlamış aynı performans, güvenilirlik ve dayanıklılık seviyesini sağlaması son derece doğal” diye belirtti.

 

Allison eGen Power 100D tork, brüt araç ağırlığı ve çeşitli şasi genişlikleri ile sunulacak olan elektrikli aks serisinin ilk üyesidir.

Allison Transmission hakkında

Allison Transmission (NYSE – New York Borsası: ALSN), orta ve ağır hizmet tipi ticari araçlar ile ABD orta ve ağır taktik savunma araçları için dünyanın en büyük tam otomatik şanzıman üreticisi olmasının yanı sıra elektrikli hibrid ve tam elektrikli tahrik sistemleri dahil olmak üzere ticari araçlar için tahrik çözümleri tedarikçisidir. Allison ürünleri, kamyonlar (dağıtım, atık, inşaat, yangın ve acil durum), otobüsler (okul, transit ve tur otobüsü), karavanlar, arazi araçları ve ekipmanları (enerji, madencilik ve inşaat uygulamaları) ve savunma araçları (tekerlekli ve paletli) gibi çok farklı alanlardaki uygulamalarda kullanılmaktadır. 1915’te kurulan Allison’ın Genel Müdürlüğü Indianapolis, Indiana, ABD’dedir. 80 ülkede faaliyet gösteren Allison Transmission’ın, Hollanda, Çin ve Brezilya’da merkez ofisleri ile Macaristan, Hindistan ve Amerika’da üretim tesisleri yer almaktadır. Allison dünya çapında 1,500 distribütör ve bayi lokasyonuna sahiptir. Allison hakkında daha fazla bilgi için allisontransmission.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Emergency One hakkında

Emergency One (UK) Limited (Emergency One Group’un üyesi), Birleşik Krallık’ın en büyük ve önde gelen uzman itfaiye ve kurtarma araçları ve operasyonel ekipman üreticisidir. İngiltere’nin tüm İtfaiye ve Kurtarma Hizmetleri’nin yanı sıra birçok endüstriyel, havacılık ve uluslararası müşterilerine de ürün ve hizmet sunmaktadır.

Her zaman itfaiye ve kurtarma aracı yeniliklerine öncülük eden Emergency One (UK) Limited, dünyanın ilk tamamen elektrikli (BS EN1846 pompalı) yangın aracı EVOTM‘yi pazara sundu.

Şirket, İskoçya’da 10 dönümlük alanda üç büyük özel tasarlanmış üretim tesisinde ve İngiltere’deki çeşitli uydu konumlarında bulunan 240 kişilik ekibi ile çalışmalarına devam ediyor. Daha fazla bilgi için e1group.co.uk adresini ziyaret edebilirsiniz.