SON DAKİKA
Mercedes-Benz Türk, 2020 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 şirket arasında yer aldı • Mercedes-Benz Türk, pandemi gölgesinde geçen 2020 yılında otobüs, kamyon, AR-GE ve diğer alanlardaki hizmet ihracatı ile 2020 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 şirket arasında yer aldı. • Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin takdim ettiği ödülü Mercedes-Benz Türk adına Mercedes-Benz Türk Finans ve Kontrolden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CFO) Tülin Mede Esmer teslim aldı. Türkiye’de 2020 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 şirket arasında yer alan Mercedes-Benz Türk, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin düzenlediği 28. Olağan Genel Kurulu ve “2020 İhracat Şampiyonları Ödül Töreni”nde ödülüne kavuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından takdim edilen ödülü Mercedes-Benz Türk adına Mercedes-Benz Türk Finans ve Kontrolden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CFO) Tülin Mede Esmer teslim aldı. Mercedes-Benz Türk, 2020 yılında 1.1 milyar doların üstünde ihracat gelirine ulaşarak Türkiye ekonomisine katkısını aralıksız sürdürmeye devam ediyor. Marka, pandemi gölgesinde geçen 2020 yılında otobüs, kamyon, AR-GE ve diğer alanlardaki hizmet ihracatı ile 2020 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 şirket arasında yer aldı. 2020 yılında Türkiye’den ihraç edilen her 2 otobüsten 1’i ve ihraç edilen her 10 kamyondan 8’i Mercedes-Benz Türk imzasını taşıyor. Ödül törenine katılan Mercedes-Benz Türk Finans ve Kontrolden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CFO) Tülin Mede Esmer konu hakkında şunları belirtti: “Mart 2020 itibarıyla ülkemizde etkilerini hissettiğimiz Covid-19 pandemisine rağmen; ‘Ekonominin aşısı üretimdir’ diyerek Aksaray Kamyon Fabrikamız ve Hoşdere Otobüs Fabrikamızda sürdürülebilir üretime odaklandık. 2020 yılında Türkiye’den ihraç edilen her 2 otobüsten 1’inin ve her 10 kamyondan 8’inin üretimine imza atmanın yanı sıra AR-GE ve hizmet ihracatımızla ülkemize 1.1 milyar doların üstünde gelir sağladık. Önceki yıllarda olduğu gibi; 2021 yılında da benzer şekilde ülkemizin ihracatına destek olmak istiyoruz.” Mercedes-Benz Türk geleneksel liderliğini sürdürdü Mercedes-Benz Türk, Türkiye’de 2020 yılında üretilen 7.267 adet otobüsten, 3.611 adedini, yaklaşık yarısını, üretmenin gururunu yaşıyor. Şirket, başta Batı Avrupa ülkelerine olmak üzere üretiminin yaklaşık yüzde 89’unu ihraç etti ve 2020 yılında 3.209 adetlik otobüs ihracatı gerçekleştirerek Türkiye’den ihraç edilen her 2 otobüsten 1’inin Mercedes-Benz Türk imzası taşımasını sağladı. Hayatın devamlılığının sağlanmasında büyük bir önemi olan kamyon ürün grubunda 2020 yılında da liderliğini sürdüren Mercedes-Benz Türk, 6.932 adet kamyon satışına imza attı. Türkiye’deki her 10 kamyondan 6’sını üreten Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası; üretimiyle, istihdamıyla, AR-GE faaliyetleri ve ihracatı ile Türkiye’nin ekonomik ve sosyal kalkınmasına önemli katkılar sağlıyor. Mercedes-Benz Türk, 2020 yılında Türkiye’den ihraç edilen her 10 kamyondan 8’inin üretimine de imza attı.
reklam

TEMSA’dan 2 şirkete 4 adet Maraton Teslimatı

Bu haber 27 Temmuz 2021 - 13:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TEMSA’dan 2 şirkete 4 adet Maraton Teslimatı

TEMSA’dan Tokat Seyahat ve Yeni İnan Turizm’e Maraton teslimatları

TEMSA, normalleşme ile araç teslimlerine hız verdi. Yenilenen modeli Maraton ile şehirlerarası ulaşım şirketlerinden tam not alan şirket, Tokat Seyahat’e 2 adet Maraton, Yeni İnan Turizm’e 2 adet Maraton VIP olmak üzere toplamda 4 adet otobüs teslim etti.

TEMSA Ulaşım Araçları, ihraç ettiği otobüslerle yurtdışında atağa geçerken yurtiçinde de araç parkını genişletmeyi sürdürüyor. Kısıtlamaların esnetilmesiyle birlikte filolarını büyütmeye giden şirketlerin tercihi yine TEMSA oldu. TEMSA son olarak, geçtiğimiz hafta Tokat Seyahat’e 2 adet Maraton, Yeni İnan Turizm’e 2 adet Maraton VIP olmak üzere toplamda 4 adet otobüs teslimatı gerçekleştirdi.

Şehirlerarası otobüs şirketlerinin filolarını yenilemeye hazırlanan TEMSA Maraton, yenilenen yüzü, çevre dostu motoru, düşük yakıt tüketimi, güvenlik ve konfor düzeyi ile büyük beğeni topladı.

30 YIL ARADAN SONRA YENİLENEN İŞ BİRLİĞİ

Teslimat töreninde açıklamalarda bulunan TEMSA Satış Direktörü Baybars Dağ, kısıtlamaların kalkmasıyla sektörün sezon coşkusunu tam anlamıyla yaşayacağına dikkat çekerek, “Aşılanma sürecindeki hızlanma ile geleceğe yönelik umutlar da büyüyor. Bu umutlar yeni yatırımları da getiriyor. Bu sefer yeni yatırımın bizi en çok mutlu eden tarafı ise Tokat Seyahat ile 30 yıldır ara verdiğimiz iş birliği sürecinin tekrar başlaması oldu. Bundan sonraki süreçte Tokat Seyahat ve bölge otobüsçüleri ile iş birliklerimizin artacağına inanıyorum” dedi.

 

 

YENİLENEN MARATONU ÇOK BAŞARILI BULDUK

Yeni Maraton yatırımını firma bünyesinde hizmet veren bireysel otobüsçülerin gerçekleştirdiğini belirten Tokat Seyahat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arat, “Özarı Tekstil’in firmamızın filosunda çalıştırdığı iki otobüsü daha var. Bu otobüslerle birlikte 4 otobüsleri oldu. Yeni Maraton araçları inceledim ve çok beğendim. Fiyat bakımından diğer markalarla eş değer tuttuğunuzda gerçekten çok başarılı” dedi.

Özarı Tekstil Şirketi sahiplerinden Taha Özyurt ise, Maraton otobüslerin yeniliklerini çok beğendiklerini de ifade ederek, “Yeni yatırım sürecinde elimizde iki adet Maraton otobüs vardı. Bu otobüsleri takasa vererek sıfır Maraton aldık. İncelediğimizde artık araçla ilgili yaşanabilecek hiçbir sıkıntı kalmadığını gördük. Bundan sonraki yatırımlarımızı ise sürece göre değerlendireceğiz” diye konuştu.

YENİ İNAN TURİZM’E 2 ADET MARATON VIP

Niğde merkezli Yeni İnan Turizm filosuna 2 adet TEMSA Maraton VIP otobüs ekledi. Firmaların pandemi sürecinin getirdiği ekonomik kayıpları işletme sürecinde elde edecekleri avantajlarla giderme gayreti içerisinde olduklarına vurgu yapan TEMSA Satış Direktörü Baybars Dağ, “Bu noktada TEMSA Maraton VIP otobüsler, yeni tasarlanmış Euro 6 motoruyla düşük yakıt tüketimi ve geniş bagajıyla tercihte öne çıkıyor. Maraton VIP otobüslerde yolcu konforu da üst düzeye taşınmış durumda. Sahadan gelen olumlu yorumlar da bizleri çok memnun ediyor. Yeni Maraton VIP otobüslerin Yeni İnan Turizm ailesine hayırlı olmasını ve bol kazanç getirmesini diliyorum” dedi.

FİLOYU TEMSA İLE YENİLEYECEK

Yeni İnan Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Resul Çelik ise, “Daha önce de filomuzda bulunan Maraton otobüsleri 41 koltuklu yeni teknolojiye sahip otobüslerle yeniledik. Yenilenen Maraton’un, Euro 6 motorla birlikte yakıt tüketiminin daha düşük olması, peronda yolcunun gözüne hoş gelmesi, koltukların konforu, mesafe genişliğinin yolcuyu memnun edecek düzeyde olması bizi tekrar TEMSA Maraton araç yatırımına yöneltti. Maraton araçlarımızı teslim aldıktan sonra Adana’dan Niğde’ye kadar sanki bir sinema salonunda oturur gibi geniş görüş açısı ile seyahat yapmanın keyfini bizzat yaşadım. Ayrıca, bagajın büyük olması özellikle bölge insanımızın beraberindeki eşyayı taşıyabilmesi açısından çok önemli. Önümüzdeki dönem 5 adet daha yatırım planımız var. Elimizdeki 2012-2013 model araçları 2021 model ile değiştirmek istiyoruz. Şu anda öne çıkan tek marka da TEMSA gözüküyor” diye konuştu.

reklam
Mercedes-Benz Türk, 2020 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 şirket arasında yer aldı • Mercedes-Benz Türk, pandemi gölgesinde geçen 2020 yılında otobüs, kamyon, AR-GE ve diğer alanlardaki hizmet ihracatı ile 2020 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 şirket arasında yer aldı. • Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin takdim ettiği ödülü Mercedes-Benz Türk adına Mercedes-Benz Türk Finans ve Kontrolden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CFO) Tülin Mede Esmer teslim aldı. Türkiye’de 2020 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 şirket arasında yer alan Mercedes-Benz Türk, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin düzenlediği 28. Olağan Genel Kurulu ve “2020 İhracat Şampiyonları Ödül Töreni”nde ödülüne kavuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından takdim edilen ödülü Mercedes-Benz Türk adına Mercedes-Benz Türk Finans ve Kontrolden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CFO) Tülin Mede Esmer teslim aldı. Mercedes-Benz Türk, 2020 yılında 1.1 milyar doların üstünde ihracat gelirine ulaşarak Türkiye ekonomisine katkısını aralıksız sürdürmeye devam ediyor. Marka, pandemi gölgesinde geçen 2020 yılında otobüs, kamyon, AR-GE ve diğer alanlardaki hizmet ihracatı ile 2020 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 şirket arasında yer aldı. 2020 yılında Türkiye’den ihraç edilen her 2 otobüsten 1’i ve ihraç edilen her 10 kamyondan 8’i Mercedes-Benz Türk imzasını taşıyor. Ödül törenine katılan Mercedes-Benz Türk Finans ve Kontrolden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CFO) Tülin Mede Esmer konu hakkında şunları belirtti: “Mart 2020 itibarıyla ülkemizde etkilerini hissettiğimiz Covid-19 pandemisine rağmen; ‘Ekonominin aşısı üretimdir’ diyerek Aksaray Kamyon Fabrikamız ve Hoşdere Otobüs Fabrikamızda sürdürülebilir üretime odaklandık. 2020 yılında Türkiye’den ihraç edilen her 2 otobüsten 1’inin ve her 10 kamyondan 8’inin üretimine imza atmanın yanı sıra AR-GE ve hizmet ihracatımızla ülkemize 1.1 milyar doların üstünde gelir sağladık. Önceki yıllarda olduğu gibi; 2021 yılında da benzer şekilde ülkemizin ihracatına destek olmak istiyoruz.” Mercedes-Benz Türk geleneksel liderliğini sürdürdü Mercedes-Benz Türk, Türkiye’de 2020 yılında üretilen 7.267 adet otobüsten, 3.611 adedini, yaklaşık yarısını, üretmenin gururunu yaşıyor. Şirket, başta Batı Avrupa ülkelerine olmak üzere üretiminin yaklaşık yüzde 89’unu ihraç etti ve 2020 yılında 3.209 adetlik otobüs ihracatı gerçekleştirerek Türkiye’den ihraç edilen her 2 otobüsten 1’inin Mercedes-Benz Türk imzası taşımasını sağladı. Hayatın devamlılığının sağlanmasında büyük bir önemi olan kamyon ürün grubunda 2020 yılında da liderliğini sürdüren Mercedes-Benz Türk, 6.932 adet kamyon satışına imza attı. Türkiye’deki her 10 kamyondan 6’sını üreten Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası; üretimiyle, istihdamıyla, AR-GE faaliyetleri ve ihracatı ile Türkiye’nin ekonomik ve sosyal kalkınmasına önemli katkılar sağlıyor. Mercedes-Benz Türk, 2020 yılında Türkiye’den ihraç edilen her 10 kamyondan 8’inin üretimine de imza attı.