Otopratik’ten müşteriye yönelik hizmetlerde bir ilk:

Bu haber 04 Ağustos 2021 - 13:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Otopratik’ten müşteriye yönelik hizmetlerde bir ilk:

Araç sahiplerine anında, “online araç bakım fiyat teklifi”

Brisa’nın lastiğin ötesinde hizmetler sunma hedefiyle hayata geçirdiği hızlı araç bakım servis zinciri Otopratik, “online araç bakım fiyat teklifi” hizmetini hayata geçirdi. Türkiye’de sektörde bir ilk olarak hayata geçen hizmet Otopratik’in yenilenen websitesi otopratik.com.tr üzerinden araç sahiplerine sunuluyor.

Araç sahipleri, kendi araç bilgilerini girerek, anında ve kolayca araçlarının bakım ve onarım fiyatlarını görebiliyor. Her marka ve modeldeki binek araç için kullanılabilir olan hizmet, servis fiyatlamasında standart şeffaf fiyat sunarak araç sahiplerinin servis ihtiyaçlarını karşılarken kötü sürprizlerle karşılaşmasını engelliyor. Müşteriler, dilerlerse yine modül üzerinden tüm Türkiye’deki Otopratikler’den anında online randevu oluşturarak fiyat teklifi aldıkları bu hizmetleri alabiliyor.

Türkiye lastik sektörü lideri Brisa, yenilikçi satış, bakım ve servis noktası Otopratik’in mağaza sayısını ve hizmet kapsamını genişletirken, müşteri deneyimini öncü dijital hizmetlerle de iyileştiriyor.

Her marka ve model için anında online bakım fiyat teklifi

Brisa, müşterilerine verdiği üstün deneyimini dijitale de taşımak amacıyla, araç sahiplerinin servis deneyimlerini ve ihtiyaçlarını incelediği bir yıldan uzun süren bir araştırma gerçekleştirdi. Bu araştırma sonucunda müşterilerin en büyük sorunu olan araç servislerine güven konusuna odaklanarak her marka ve model araç sahibinin dijital ortamda araç bakım fiyatını anında öğrenip istediği Otopratik servisinden randevu alabildiği bir sistem geliştirdi. Otopratik.com.tr üzerinden ulaşılabilen sistemde Türkiye’de bir ilk olan bu hizmet sayesinde müşteriler, ihtiyaçları olan hizmetlerin fiyatını anında ve şeffafça öğrenebiliyor. Böylece Otopratik’e hizmet almak için gelmeden önce müşteriler bütçelerini planlayabiliyor ve beklenmeyen masraflarla karşılaşmıyor. Otopratik mağazalarına olan güveni daha da artıran bu uygulama, müşterilerin hayatını kolaylaştırırken, Türkiye’nin neresinde olursa olsun tüm müşterilerin aynı yüksek standartta servis hizmeti almalarını sağlıyor ve aynı kaliteli ürünleri garantili olarak aynı fiyata satın almalarına imkân sunuyor.

Brisa Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Koçdor, Türkiye’de bir ilk niteliğindeki bu dijital hizmet hakkında şunları belirtti: “Brisa olarak, uzun yıllardır, müşterilerimizin yolculuklarında onlara lastiğin ötesinde hizmetlerle eşlik etmek üzere çalışmalarımızı yürütüyoruz. Araç sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını tek bir noktadan karşılayabilmeleri, tek bir marka ile muhatap olarak servis ve bakım hizmetlerini hızlı ve güvenilir bir şekilde uzman ve kaliteli personelden almaları, zamanlarını ve maliyetlerini verimli bir şekilde yönetmeleri için Otopratik noktalarımızı oluşturduk. Otopratik, adı gibi her şeyi pratikleştiriyor. Otopratik’lerde bakım, onarım, akü, lastik, elektrikli araçlar için şarj istasyonları gibi hizmetler veriyoruz. Bu kapsamda geleceğin ihtiyaçlarına ve yükselen trendlere göre dijital yetkinliklerimizi de kullanarak sunduğumuz hizmetleri her geçen gün zenginleştiriyoruz. Hedefimiz hızlı bakım servis kategorisinin öncü markası olarak yolumuza devam etmek.”

Teklif sonrası online randevu ile kapsamlı servis

Otopratik’in bu modülü üzerinden müşteriler ,araç bakımı, akü ve diğer periyodik parça değişimi hizmetleri için bir bütçe aldıktan sonra dilerlerse tüm Türkiye geneline yayılmış Otopratikler arasından kendileri için en uygun noktadan anında online randevu alabiliyorlar. Böylece yağ, lastik, akü, elektrik, klima bakım ve onarım ihtiyaçlarını tek adresten en pratik şekilde karşılayabiliyorlar.

 

 

Brisa hakkında:

Brisa’nın temelleri, Sabancı Holding ve ortaklarının girişimiyle 1974 yılında kurulan Lassa ile atılmıştır. Lastik sektöründe dünyada yaşanan gelişmelere paralel olarak; 1988 yılında Sabancı Topluluğu ile Dünyanın en büyük lastik üreticisi Bridgestone Corporation arasında gerçekleşen ortaklık sonucunda, Brisa bugünkü adını almış ve 30 yılı geride bırakmıştır. Türkiye lastik pazarı lideridir.

1993 yılında ilk Ulusal Kalite Ödülü’nü kazanan Brisa, 1996 yılında da iş mükemmelliği konusunda gösterdiği üstün performans sonucu Avrupa Kalite Büyük Ödülü’nü kazanan ilk Türk şirketi olmuştur. Brisa Kocaeli Üretim tesisleri, 361.000 m2ye ulaşan kapalı alanıyla, dünyanın tek çatı altındaki en büyük lastik fabrikalarından biridir. Bu tesis, aynı zamanda, Bridgestone’un dünya üzerindeki en önemli üretim üslerinden biri olma özelliğini de taşımaktadır. Brisa, Aksaray Organize Sanayi Bölgesi’nde sektörün ilk akıllı uygulamalarla donatılmış fabrikasını kurmuştur. Brisa’nın ürettiği Lassa markası, bugün 80’i aşkın ülkede 80 distribütörüyle faaliyet göstermekte, 610 tabelalı mağazası bulunmaktadır.

Türk ekonomisine olduğu kadar ülkenin toplumsal gelişimine de önem veren Brisa, sürdürülebilirlik faaliyetlerini çevresel, ekonomik ve toplumsal açıdan ele almaktadır. Biyoçeşitliliğe katkıda bulunduğu “Turnalar Hep Uçsun”, eğitime katkısını ortaya koyduğu “Brisa Mensupları Öğrenimi Destekleme Derneği”, trafikte emniyetli sürüşe katkı sağladığı “Lassa Yola Sağlam Çık” ve “Bridgestone #emniyetimiziçin2dakika”, ülkemizin tarım alanında gelişimine destek verdiği “Lassa ile Sevdamız Toprak Yarınlarımız Ortak” ve kültürel bir değer olan “Brisa Müze” ön plana çıkan projeleri arasındadır.

Brisa, Bridgestone, Lassa, Dayton, Kinesis, Firestone lastik markaları, Bandag kaplama markası, ana markaları ile beraber Lastiğim, Otopratik ve Propratik hizmet noktaları, Lastik.com.tr internet satış sitesi, ticari araç filolarına yerinde bakım sağlayan Mobilfix mobil bakım servisi ve Profleet hizmet paketi, Probox mobil satış ve hizmet noktası ve Lastik Oteli lastik saklama hizmetiyle Türkiye ekonomisi ve gelişimine değer katma kararlılığındadır.