SON DAKİKA
Mercedes-Benz Türk, 2020 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 şirket arasında yer aldı • Mercedes-Benz Türk, pandemi gölgesinde geçen 2020 yılında otobüs, kamyon, AR-GE ve diğer alanlardaki hizmet ihracatı ile 2020 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 şirket arasında yer aldı. • Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin takdim ettiği ödülü Mercedes-Benz Türk adına Mercedes-Benz Türk Finans ve Kontrolden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CFO) Tülin Mede Esmer teslim aldı. Türkiye’de 2020 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 şirket arasında yer alan Mercedes-Benz Türk, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin düzenlediği 28. Olağan Genel Kurulu ve “2020 İhracat Şampiyonları Ödül Töreni”nde ödülüne kavuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından takdim edilen ödülü Mercedes-Benz Türk adına Mercedes-Benz Türk Finans ve Kontrolden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CFO) Tülin Mede Esmer teslim aldı. Mercedes-Benz Türk, 2020 yılında 1.1 milyar doların üstünde ihracat gelirine ulaşarak Türkiye ekonomisine katkısını aralıksız sürdürmeye devam ediyor. Marka, pandemi gölgesinde geçen 2020 yılında otobüs, kamyon, AR-GE ve diğer alanlardaki hizmet ihracatı ile 2020 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 şirket arasında yer aldı. 2020 yılında Türkiye’den ihraç edilen her 2 otobüsten 1’i ve ihraç edilen her 10 kamyondan 8’i Mercedes-Benz Türk imzasını taşıyor. Ödül törenine katılan Mercedes-Benz Türk Finans ve Kontrolden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CFO) Tülin Mede Esmer konu hakkında şunları belirtti: “Mart 2020 itibarıyla ülkemizde etkilerini hissettiğimiz Covid-19 pandemisine rağmen; ‘Ekonominin aşısı üretimdir’ diyerek Aksaray Kamyon Fabrikamız ve Hoşdere Otobüs Fabrikamızda sürdürülebilir üretime odaklandık. 2020 yılında Türkiye’den ihraç edilen her 2 otobüsten 1’inin ve her 10 kamyondan 8’inin üretimine imza atmanın yanı sıra AR-GE ve hizmet ihracatımızla ülkemize 1.1 milyar doların üstünde gelir sağladık. Önceki yıllarda olduğu gibi; 2021 yılında da benzer şekilde ülkemizin ihracatına destek olmak istiyoruz.” Mercedes-Benz Türk geleneksel liderliğini sürdürdü Mercedes-Benz Türk, Türkiye’de 2020 yılında üretilen 7.267 adet otobüsten, 3.611 adedini, yaklaşık yarısını, üretmenin gururunu yaşıyor. Şirket, başta Batı Avrupa ülkelerine olmak üzere üretiminin yaklaşık yüzde 89’unu ihraç etti ve 2020 yılında 3.209 adetlik otobüs ihracatı gerçekleştirerek Türkiye’den ihraç edilen her 2 otobüsten 1’inin Mercedes-Benz Türk imzası taşımasını sağladı. Hayatın devamlılığının sağlanmasında büyük bir önemi olan kamyon ürün grubunda 2020 yılında da liderliğini sürdüren Mercedes-Benz Türk, 6.932 adet kamyon satışına imza attı. Türkiye’deki her 10 kamyondan 6’sını üreten Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası; üretimiyle, istihdamıyla, AR-GE faaliyetleri ve ihracatı ile Türkiye’nin ekonomik ve sosyal kalkınmasına önemli katkılar sağlıyor. Mercedes-Benz Türk, 2020 yılında Türkiye’den ihraç edilen her 10 kamyondan 8’inin üretimine de imza attı.
reklam

Türkiye’de Üretilen En Güçlü Traktör Yeni New Holland TR6s Çorlu Tarım Fuarı’nda Tanıtıldı

Bu haber 05 Ağustos 2021 - 19:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Türkiye’de Üretilen En Güçlü Traktör Yeni New Holland TR6s

Çorlu Tarım Fuarı’nda Tanıtıldı

Türk otomotiv sektörünün ilk üretici kuruluşu ve tarım mekanizasyonu alanında lider firması TürkTraktör, ülkemizde ürettiği gücü ile lider yeni nesil ‘Yerli Dev’ New Holland TR6 Serisi’ni yeniledi. Yeni kabin ve kaporta tasarımı, daha çevreci emisyon değerlerine sahip Stage 5 motoru ve ileri teknoloji donanımlarıyla Yeni New Holland TR6s, Çorlu Tarım Fuarı’nda tanıtıldı.

 

Çiftçinin “Yerli Dev” ismini taktığı modeli yenilerken de TürkTraktör’ün yine kendisiyle yarıştığını dile getiren TürkTraktör Ticari Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Canbeyli, Türkiye’de üretilen en güçlü traktör unvanına sahip New Holland TR6s serisinin üreticinin gözdesi olmaya devam edeceğini söyledi. Yerli Dev isminin hakkını veren yeni nesil çevreci motorun aynı zamanda yüksek güç üreterek profesyonel çiftçilerin en büyük yardımcısı olacağını belirten Canbeyli; “TürkTraktör olarak 65 yıllık köklü geçmişimiz, yüksek üretim ve Ar-Ge kabiliyetlerimizle Türkiye’de tarım sektörüne yenilikler sunmaya devam ediyoruz. Tarım mekanizasyonundaki öncülük misyonumuz doğrultusunda büyük ve modern tarımsal ekipman kullanımına uygun en güçlü modelimizi yeniledik. Verimli ve sürdürülebilir tarımın gereği olarak; birim alanda daha düşük yakıt tüketimi ve operatör giderlerini hedeflerken, bir yandan da zamandan tasarruf sağlayabilen bir ürün ortaya çıkarmak istedik. Düşük emisyon değeri sunan Stage 5 motorlu Yeni New Holland TR6s serisini ülkemiz tarımına kazandırmış olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Çiftçilerimize hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

 

Daha Çevreci ve Güçlü Motor Seçenekleri

TürkTraktör’ün 2014 yılında ülkemiz tarımına kazandırdığı ve o günden beri profesyonel çiftçilerin tercihi olan New Holland TR6s serisi, farklı kapasite taleplerine en iyi şekilde cevap veren 116 ile 145 beygir nominal motor gücüne sahip 125s, 135s, 145s, 160s ve 170s olmak üzere 5 farklı model yelpazesi sunuyor. Yenilenen New Holland TR6s serisinin bakım gerektirmeyen ECOBlue HI-eSCR 2 Emisyon düşürme teknolojisine sahip Stage 5 motoru, 4 ve 6 silindirli seçenekleriyle çevreci ve ekonomik yöntemlerle FTP (Fiat Powertrain) tarafından üretiliyor.

 

Yeni New Holland TR6s serisinde verimliliği artırmayı amaçlayan TürkTraktör, bunun için Common-Rail yakıt enjeksiyon sistemini kullanıyor. Bu sisteme ek olarak ekstra 34 beygire kadar güç artışı gerçekleştiren Motor Güç ve Yol Modu Güç Yönetim Sistemleri, tarla işleri ile yol sürüşlerinde yeni serinin daha tasarruflu hareket etmesini sağlıyor.

 

Yeni New Holland TR6s serisi, sahip olduğu yüksek motor gücünü 16 ileri ve geri yarı otomatik şanzımanı sayesinde tekerleklere mükemmel bir uyumla aktarıyor. Ön aksta süspansiyon sistemi yer alan versiyonları da dahil olmak üzere 6 silindirli olan tüm modellerde TR6s serisini daha tasarruflu hale getiren ve standart olarak sunulan 17 yol vitesi bulunuyor.

 

TerralockTM Sistemiyle Maksimum Çekiş Gücü

Yeni New Holland TR6s serisinin en önemli yeniliklerinden biri olan TerralockTM sistemi sayesinde, motor gücünün en verimli şekilde kullanılması ve tekerleklere aktarılması sağlanıyor. Zemin şartlarına göre çekiş kontrolünü ve diferansiyel kilitlerinin otomatik olarak kontrol edilmesine imkan yaratan TerralockTM sistemi, böylece yüksek çekiş gücü, düşük yakıt tüketimini kullanıcılarına bir arada sunuyor. Bir önceki 4 silindirli serisine göre Yeni New Holland TR6s serisinin zemine tutunma kabiliyetini daha iyi bir seviyeye getirebilmek amacıyla dingil açıklığı 255 mm artırılarak 2.642 mm seviyesine çıkartıldı. Bu değişimle birlikte ağır ekipman kullanılacağı durumlarda daha dengeli bir yapı oluşturabilmesi için dingil açıklığı mesafesi, 4 ve 6 silindirli modellerde ortak bir yapı üzerine inşa edildi. Ayrıca traktör ile ağır ekipman kullanımının daha kolay bir hale gelebilmesi amacıyla arka hidrolik kolların kaldırma kapasitesi de 6.218 kilograma yükseltildi.

 

Kabin Süspansiyonu ve Düşük Ses Seviyesiyle Maksimum Konfor

HorizonTM adı verilen 69dBA’lık oldukça düşük ses seviyesi ile yeni kabin tasarımı, tüm versiyonlarında standart olarak sunulan kabin süspansiyonu ile birlikte kullanıcılarına en konforlu sürüş deneyimini sunuyor. Opsiyonel olarak tercih edilebilen TerraglideTM ön aks süspansiyonu sayesinde operatörün daha da konforlu bir sürüş yapabilmesine imkan sağlanırken, traktörün yüksek yol hızlarına çıkabilmesi de mümkün oluyor.

 

Yeni projektör tipi farlar, LED tavan aydınlatma lambaları, mükemmel bir ön görüş sunan tek parça cam, yeni ön cam güneşliği ve standart olarak gelen ISOBUS soketi sayesinde New Holland Yeni TR6s serisi, kullanışlılığı ve modern görünümü en üst seviyeye çıkarıyor.

reklam
Mercedes-Benz Türk, 2020 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 şirket arasında yer aldı • Mercedes-Benz Türk, pandemi gölgesinde geçen 2020 yılında otobüs, kamyon, AR-GE ve diğer alanlardaki hizmet ihracatı ile 2020 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 şirket arasında yer aldı. • Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin takdim ettiği ödülü Mercedes-Benz Türk adına Mercedes-Benz Türk Finans ve Kontrolden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CFO) Tülin Mede Esmer teslim aldı. Türkiye’de 2020 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 şirket arasında yer alan Mercedes-Benz Türk, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin düzenlediği 28. Olağan Genel Kurulu ve “2020 İhracat Şampiyonları Ödül Töreni”nde ödülüne kavuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından takdim edilen ödülü Mercedes-Benz Türk adına Mercedes-Benz Türk Finans ve Kontrolden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CFO) Tülin Mede Esmer teslim aldı. Mercedes-Benz Türk, 2020 yılında 1.1 milyar doların üstünde ihracat gelirine ulaşarak Türkiye ekonomisine katkısını aralıksız sürdürmeye devam ediyor. Marka, pandemi gölgesinde geçen 2020 yılında otobüs, kamyon, AR-GE ve diğer alanlardaki hizmet ihracatı ile 2020 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 şirket arasında yer aldı. 2020 yılında Türkiye’den ihraç edilen her 2 otobüsten 1’i ve ihraç edilen her 10 kamyondan 8’i Mercedes-Benz Türk imzasını taşıyor. Ödül törenine katılan Mercedes-Benz Türk Finans ve Kontrolden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CFO) Tülin Mede Esmer konu hakkında şunları belirtti: “Mart 2020 itibarıyla ülkemizde etkilerini hissettiğimiz Covid-19 pandemisine rağmen; ‘Ekonominin aşısı üretimdir’ diyerek Aksaray Kamyon Fabrikamız ve Hoşdere Otobüs Fabrikamızda sürdürülebilir üretime odaklandık. 2020 yılında Türkiye’den ihraç edilen her 2 otobüsten 1’inin ve her 10 kamyondan 8’inin üretimine imza atmanın yanı sıra AR-GE ve hizmet ihracatımızla ülkemize 1.1 milyar doların üstünde gelir sağladık. Önceki yıllarda olduğu gibi; 2021 yılında da benzer şekilde ülkemizin ihracatına destek olmak istiyoruz.” Mercedes-Benz Türk geleneksel liderliğini sürdürdü Mercedes-Benz Türk, Türkiye’de 2020 yılında üretilen 7.267 adet otobüsten, 3.611 adedini, yaklaşık yarısını, üretmenin gururunu yaşıyor. Şirket, başta Batı Avrupa ülkelerine olmak üzere üretiminin yaklaşık yüzde 89’unu ihraç etti ve 2020 yılında 3.209 adetlik otobüs ihracatı gerçekleştirerek Türkiye’den ihraç edilen her 2 otobüsten 1’inin Mercedes-Benz Türk imzası taşımasını sağladı. Hayatın devamlılığının sağlanmasında büyük bir önemi olan kamyon ürün grubunda 2020 yılında da liderliğini sürdüren Mercedes-Benz Türk, 6.932 adet kamyon satışına imza attı. Türkiye’deki her 10 kamyondan 6’sını üreten Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası; üretimiyle, istihdamıyla, AR-GE faaliyetleri ve ihracatı ile Türkiye’nin ekonomik ve sosyal kalkınmasına önemli katkılar sağlıyor. Mercedes-Benz Türk, 2020 yılında Türkiye’den ihraç edilen her 10 kamyondan 8’inin üretimine de imza attı.