ECS, İSKANDİNAV ÜLKELERİNİN YOLLARINI RENAULT TRUCKS PERFORMANSI İLE AŞIYOR

Bu haber 02 Eylül 2021 - 10:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ECS, İSKANDİNAV ÜLKELERİNİN YOLLARINI RENAULT TRUCKS PERFORMANSI İLE AŞIYOR

İskandinav ülkelerine kara taşımacılığı konusunda uzmanlaşan ECS Uluslararası Nakliyat, filosuna Renault Trucks T serisi çekiciler ile yatırım yapıyor.

1995 yılından günümüze uzanan taşımacılık deneyimleri ile 2006 yılında kurulan ECS Uluslararası Nakliyat’ın operasyonları, neredeyse yüzde yüz İskandinav ülkeleri ağırlıklı olarak devam ediyor. Yol ve ilkim koşulları zorlu olan bu rotalarda Renault Trucks çekicilerin verimliliğinden çok memnun olan ECS, yeni yatırımları ile 10 adet Renault Trucks T 460, X-Low 4×2 çekicilerini teslim alıyor.

 

ECS Uluslararası Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Avni Akyüz ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yaşar Akyüz, yeni araçlarını Koçaslanlar Otomotiv Hadımköy tesisinde teslim alırken Koçaslanlar Otomotiv Genel Müdürü Mesut Süzer ve Hadımköy Şube Müdürü Ahmet Sezer de teslimatta bulundular.

 

Otomotiv yedek parça, makine, gemi sanayi, kimyasal maddeler gibi pek çok yük için parsiyel taşımacılık yapan ECS Uluslararası Nakliyat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Avni Akyüz; “İlk Renault Trucks çekicilerimizi 2016 yılında teslim almıştık ve sonrasında düzenli alımlarımıza devam ettik. Yeni araçlarımız dahil toplam 37 adet araçla filomuzun yüzde 85’i Renault Trucks çekicilerden oluşuyor. Memnuniyetimiz doğrultusunda tek markalı filoya sahip olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Böylece sağladığımız operasyonel kolaylık ile verimliliğimizi de artırıyoruz” diye belirtti.

 

Akyüz, filolarında 800 bin km’de olan Renault Trucks Premium çekicilerini halen kullandıklarına değindi; “Yüksek kilometrelerine rağmen bu araçlarımızda hiçbir sorun yaşamadık. Normalde filomuzu genç tutmaya özen gösteriyoruz ancak performansta düşüş ve araçlarda sorun yaşamadığımız sürece de yenileme yapmaya gerek olmuyor.”

 

Renault Trucks T çekicilerin yakıt tasarrufu yüksek

Zorlu yol ve hava koşullarında yakıt maliyetinin önemine dikkat çeken ECS Uluslararası Nakliyat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yaşar Akyüz ise; “11 litre motora sahip Renault Trucks çekicilerimizin sunduğu yakıt tasarrufu, maliyet tablolarımıza olumlu yansıyor. Koçaslanlar Otomotiv’den aldığımız düzenli servis hizmetinin de etkisiyle yakıt tasarrufunu her zaman en optimum noktada tutabiliyoruz” dedi.

 

Araçlarımızın hepsi, X-Low

Yaşar Akyüz, parsiyel taşımacılığa yönelik mega treyler kullandıkları için Renault Trucks T serisi çekicilerini X-Low olarak tercih ettiklerini belirtti. Maksimum yük taşımacılığı sağlamak üzere bu tercihleri ile avantaj elde ettiklerine değindiler.

 

Avni Akyüz, son olarak 2018’den bu yana düzenli olarak Renault Trucks yetkili bayi Koçaslanlar Otomotiv’den satış sonrası için hizmet aldıklarını ifade etti; “Filoların çok iyi bildiği bir konu ancak yine de belirtmek isteriz. Araç performansı ve verimliliği kadar üreticilerin satış sonrası hizmetleri de lojistik sektörü için hayati önem taşır. Araç ne kadar iyi olursa olsun satış sonrası hizmetler ile desteklenmediğinde bir değeri olmuyor. Aksama olmadan yükümüzü ulaştırmak için zorlu süreçlerimiz var. Bu süreçlerde kesinti yaşanmaması için araçlarımıza büyük rol düşüyor. Renault Trucks ve Koçaslanlar Otomotiv’den aldığımız hızlı ve özenli bakım-onarım hizmetleri sayesinde yolumuzdan hiç geri kalmıyoruz.”

Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan ise; “Araç performansı, satış ve satış sonrası hizmetlerinden duyduğu memnuniyet sebebiyle Renault Trucks ve Koçaslanlar Otomotiv’i tercih eden ECS Uluslararası Nakliyat’a teşekkür ederiz. Filosunun yüzde 85’i Renault Trucks araçlardan oluşan ECS, satış sonrası hizmetlerini de düzenli olarak Koçaslanlar Otomotiv’den alıyor. İstikrarlı tercihlerinde, Koçaslanlar’ın özellikle satış sonrası hizmetlerindeki “Mutlak Müşteri Memnuniyeti” anlayışının da etkili olduğunu biliyoruz. Her zaman sağlıklı bir satış sonrası hizmet sunabilmek için müşterilerimizi anlayarak, güven hissini oluşturarak çözümler sunuyoruz. Müşterilerimize kalıcı avantaj sunmak ve onların işletme maliyetlerini düşürmek üzere yaptığımız tüm çalışmaların ECS Uluslararası Nakliyat’ta olduğu gibi düzenli alımlar ile takdir edilmesi, motivasyonumuz oluyor” şeklinde açıklamada bulundu.

Renault Trucks Hakkında

Yüzyılı aşkın Fransız kamyon bilgi ve deneyim birikiminin mirası üzerine yapılanmış Renault Trucks, taşımacılık profesyonellerine dağıtım, inşaat ve uzun yol faaliyetlerine uyarlanmış geniş bir araç (2,8 tondan 120 tona kadar) ve hizmet yelpazesi sunuyor. Renault Trucks araçları, daha üstün verimlilik ve işletme maliyetlerinin kontrol altında tutulmasını sağlayan düşük yakıt tüketimi ile sağlam ve güvenilirdir. Renault Trucks, kamyon ve çekicilerini 1,500’ün üzerinde servis noktasından oluşan bir bayi ağı aracılığıyla sunmakta ve hizmet vermektedir. Renault Trucks araçlarının tasarımı ve montajı, ayrıca parçaların büyük kısmının üretimi Fransa’da sürdürülmektedir.

 

Renault Trucks dünyanın önde gelen kamyon, otobüs, iş makineleri, deniz ve endüstri motorları üreticilerinden biri olan Volvo Group bünyesinde yer almaktadır. Grup, ayrıca toplam finansman ve hizmet çözümleri sunmaktadır. Yaklaşık 105.000 çalışana sahip Volvo Group’un üretim tesisleri, 18 ülkeye yayılmıştır ve ürünlerini 190’ın üzerinde pazarda sunmaktadır. 2020 yılında Volvo Group satışları, 33.4 Milyar Euro’ya ulaşmıştır (338,4 milyar İsveç Kronu). Volvo Group, genel merkezi İsveç’in Göteborg şehrinde bulunan halka açık bir şirkettir. Volvo hisseleri, Nasdaq Stockholm b Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmektedir.

Koçaslanlar Otomotiv Hakkında

Koçaslanlar Otomotiv 1974 yılında kurulmuş olup, Türkiye’deki değişen ve gelişen taşımacılık sektörünün yapısına uygun hizmet vermeyi hedefleyen, sektörün operasyonel maliyetini düşüren, zamanın etkin kullanılmasını sağlayan, hizmet kalitesini arttıran ağır ticari araç ihtiyacını karşılayacak ürünlerin satış ve satış sonrası hizmetlerinin sağlanmasını misyon edinmiştir.

 

İstanbul / Orhanlı, İstanbul / Hadımköy, Kocaeli ve Bursa’daki bayilik noktaları ile satış, satış sonrası,yedek parça, ikinci el ve finasman seçenekleriyle hizmet vermektedir. 7/24 servis ağı ile ,hızlı ve kaliteli hizmet anlayışı sunmaktadır.

 

Müşteri ihtiyaçlarının paralelinde hareket ederek bulunduğu pazarda faaliyet gösteren Koçaslanlar Otomotiv öğrenen, gelişen, değişime uyum sağlayan, daima rekabetçi yanını muhafaza eden, ticari ilişkide bulunduğu tüm kuruluşların çalışmaktan mutluluk duyduğu bir şirket olmayı temel felsefesi olarak benimsemiştir.