SON DAKİKA
Mercedes-Benz Türk, 2020 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 şirket arasında yer aldı • Mercedes-Benz Türk, pandemi gölgesinde geçen 2020 yılında otobüs, kamyon, AR-GE ve diğer alanlardaki hizmet ihracatı ile 2020 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 şirket arasında yer aldı. • Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin takdim ettiği ödülü Mercedes-Benz Türk adına Mercedes-Benz Türk Finans ve Kontrolden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CFO) Tülin Mede Esmer teslim aldı. Türkiye’de 2020 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 şirket arasında yer alan Mercedes-Benz Türk, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin düzenlediği 28. Olağan Genel Kurulu ve “2020 İhracat Şampiyonları Ödül Töreni”nde ödülüne kavuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından takdim edilen ödülü Mercedes-Benz Türk adına Mercedes-Benz Türk Finans ve Kontrolden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CFO) Tülin Mede Esmer teslim aldı. Mercedes-Benz Türk, 2020 yılında 1.1 milyar doların üstünde ihracat gelirine ulaşarak Türkiye ekonomisine katkısını aralıksız sürdürmeye devam ediyor. Marka, pandemi gölgesinde geçen 2020 yılında otobüs, kamyon, AR-GE ve diğer alanlardaki hizmet ihracatı ile 2020 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 şirket arasında yer aldı. 2020 yılında Türkiye’den ihraç edilen her 2 otobüsten 1’i ve ihraç edilen her 10 kamyondan 8’i Mercedes-Benz Türk imzasını taşıyor. Ödül törenine katılan Mercedes-Benz Türk Finans ve Kontrolden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CFO) Tülin Mede Esmer konu hakkında şunları belirtti: “Mart 2020 itibarıyla ülkemizde etkilerini hissettiğimiz Covid-19 pandemisine rağmen; ‘Ekonominin aşısı üretimdir’ diyerek Aksaray Kamyon Fabrikamız ve Hoşdere Otobüs Fabrikamızda sürdürülebilir üretime odaklandık. 2020 yılında Türkiye’den ihraç edilen her 2 otobüsten 1’inin ve her 10 kamyondan 8’inin üretimine imza atmanın yanı sıra AR-GE ve hizmet ihracatımızla ülkemize 1.1 milyar doların üstünde gelir sağladık. Önceki yıllarda olduğu gibi; 2021 yılında da benzer şekilde ülkemizin ihracatına destek olmak istiyoruz.” Mercedes-Benz Türk geleneksel liderliğini sürdürdü Mercedes-Benz Türk, Türkiye’de 2020 yılında üretilen 7.267 adet otobüsten, 3.611 adedini, yaklaşık yarısını, üretmenin gururunu yaşıyor. Şirket, başta Batı Avrupa ülkelerine olmak üzere üretiminin yaklaşık yüzde 89’unu ihraç etti ve 2020 yılında 3.209 adetlik otobüs ihracatı gerçekleştirerek Türkiye’den ihraç edilen her 2 otobüsten 1’inin Mercedes-Benz Türk imzası taşımasını sağladı. Hayatın devamlılığının sağlanmasında büyük bir önemi olan kamyon ürün grubunda 2020 yılında da liderliğini sürdüren Mercedes-Benz Türk, 6.932 adet kamyon satışına imza attı. Türkiye’deki her 10 kamyondan 6’sını üreten Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası; üretimiyle, istihdamıyla, AR-GE faaliyetleri ve ihracatı ile Türkiye’nin ekonomik ve sosyal kalkınmasına önemli katkılar sağlıyor. Mercedes-Benz Türk, 2020 yılında Türkiye’den ihraç edilen her 10 kamyondan 8’inin üretimine de imza attı.
reklam

2021 yılında satılan her 2 Mercedes-Benz otobüsten 1’i servis sözleşmeli

Bu haber 04 Eylül 2021 - 22:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

2021 yılında satılan her 2 Mercedes-Benz otobüsten 1’i servis sözleşmeli

  • Mercedes-Benz Türk, otobüs müşterileri için sunduğu “Servis Sözleşmeleri” ile otobüs servis ihtiyaçlarının tümüne, araca özel çözümlerle yanıt veriyor.
  • Servis Sözleşmeleri kapsamında otobüs sahiplerine ve firmalara “Uzatılmış Garanti Paketi” ve “Bakım-Aşıntı Paketleri” sunuluyor.
  • Yetkili servislerde bakımları yapılan araçların 2.El değeri artarken otobüs sahipleri ve firmalar, kendilerini oluşabilecek sürpriz masraflardan da koruyabiliyor.

Mercedes-Benz Türk, müşterilerinin satış ve satış sonrasındaki beklentilerini karşılayarak, ihtiyaçlarına yönelik en doğru hizmetleri sunmaya, “Servis Sözleşmeleri” ile devam ediyor. Servis sözleşmeleri kapsamında otobüs sahiplerine ve firmalara, “Uzatılmış Garanti Paketi” ve “Bakım-Aşıntı Paketleri” sunuluyor. Sunulan bu hizmetler birçok avantajı beraberinde getiriyor.

Uzatılmış Garanti Paketi ile maliyetler önceden belirlenebiliyor

Uzatılmış Garanti Paketi, hem yeni alınan araçlar hem de garantisi devam eden, hâlihazırda hizmet veren otobüsler için sunuluyor. Bu paket sayesinde otobüs sahipleri ve firmalar, gelecekte sürpriz arızalar ile karşılaşma riskine karşın, aylık cüzi ödemelerle kendini güvence altına alırken araçlarının yıllık onarım maliyetini önceden belirleyebilme imkânına kavuşuyor. Ayrıca gelecekteki yedek parça ve işçilik zamlarından etkilenmenin önüne geçiliyor.

Araçların bakımı, Türkiye’deki yetkili servislerde orijinal yedek parça güvencesi ve kalitesiyle gerçekleştiği için aracın 2.El değeri de korunuyor.

Bakım-Aşıntı paketleri birçok avantaj sunuyor

Bakım-Aşıntı Paketleri, iki farklı paket olarak kullanıcılara sunuluyor. Sunulan “Ekonomik Paket” ve “Temel Paket” sayesinde araç sahipleri ve firmalar bütçelerine en uygun paketi seçebiliyorlar. Ekonomik Paket seçimi yapan araç sahipleri ve firmalar, otobüslerinin 3 yıllık bakım maliyetlerini şimdiden planlamış oluyor. Hatta peşin veya kredili alım seçeneğini seçen müşteriler, bu maliyetleri o günün kurundan Türk Lirası’na sabitlerken gelecekteki kur artışından ve olası yedek parça ve işçilik zamlarından etkilenmenin önüne geçebiliyor. 3 yıllık bakım-aşıntı giderlerinin tamamını en baştan ödemek istemeyen müşterilere ise 3 yıl boyunca peşin fiyatına aylık eşit taksitler halinde ödeme imkânı sunuluyor. Örneğin; 3 yıllık süre boyunca 18 adet bakım almayı tercih eden şehirler arası müşteriler, güncel kur değerine göre her 60.000 km’de bir yapılan bakımlara KDV dahil ortalama 7.200 TL ödeme yapıyor.

Temel Paket ise Ekonomik Paket’in haricinde fren balata ve diskleri, debriyaj seti ve volan, tahrik kayışları gibi aşıntı giderlerini de kapsayan bir paket. Bakım paketine ek bir ödeme sayesinde aşıntı kapsamı için de avantajlı fiyatlara olası yedek parça ve işçilik zamlarından etkilenmeden ulaşılabiliyor.

2021 yılında satılan her 2 Mercedes-Benz otobüsten 1’i servis sözleşmeli

2021 yılı içerisinde satışı gerçekleşen sıfır kilometre Mercedes-Benz marka 84 adet şehirler arası ve 22 adet şehir içi otobüsü, “Servis Sözleşmeleri”nden yararlandı. Sıfır kilometre araçların yanı sıra halen hizmet veren birçok otobüs de bu imkanlardan yararlanıyor. Örneğin; Türkiye’nin ilk karayolu taşıma şirketi olarak 95 yıldır faaliyetlerine devam eden Kamil Koç Otobüsleri A.Ş, filosuna bu yıl katılan sıfır kilometre ve hizmet vermekte olan toplam 44 araç için uzatılmış garanti, bakım ve aşıntı paketi satın aldı. Şehirler arası firmaların yanı sıra şehir içinde havalimanı yolcu taşımacılığı yapan Havaist firması da bünyesinde yer alan araçlar için “Servis Sözleşmeleri”’ni tercih etti.

Tek tek yaptırılan bakımlara kıyasla fiyat avantajı, sürpriz arızalara karşı kendini koruma, daha yüksek ikinci el değeri ve aracın kullanıldığı süre boyunca karşılaşacağı servis giderlerini baştan planlayarak aylık sabit taksitlerle ödeme imkânı ile servis sözleşmelerini tercih eden firmalar, araçlarını başta Mercedes-Benz Türk A.Ş. ve tüm Türkiye çapındaki 26 yetkili servisine emanet ederek, fatura takibi ile uğraşmadan ve servis giderlerini düşünmeden yolcularına daha iyi hizmet vermeye odaklanıyor.

reklam
Mercedes-Benz Türk, 2020 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 şirket arasında yer aldı • Mercedes-Benz Türk, pandemi gölgesinde geçen 2020 yılında otobüs, kamyon, AR-GE ve diğer alanlardaki hizmet ihracatı ile 2020 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 şirket arasında yer aldı. • Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin takdim ettiği ödülü Mercedes-Benz Türk adına Mercedes-Benz Türk Finans ve Kontrolden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CFO) Tülin Mede Esmer teslim aldı. Türkiye’de 2020 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 şirket arasında yer alan Mercedes-Benz Türk, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin düzenlediği 28. Olağan Genel Kurulu ve “2020 İhracat Şampiyonları Ödül Töreni”nde ödülüne kavuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından takdim edilen ödülü Mercedes-Benz Türk adına Mercedes-Benz Türk Finans ve Kontrolden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CFO) Tülin Mede Esmer teslim aldı. Mercedes-Benz Türk, 2020 yılında 1.1 milyar doların üstünde ihracat gelirine ulaşarak Türkiye ekonomisine katkısını aralıksız sürdürmeye devam ediyor. Marka, pandemi gölgesinde geçen 2020 yılında otobüs, kamyon, AR-GE ve diğer alanlardaki hizmet ihracatı ile 2020 yılında en fazla ihracat yapan ilk 10 şirket arasında yer aldı. 2020 yılında Türkiye’den ihraç edilen her 2 otobüsten 1’i ve ihraç edilen her 10 kamyondan 8’i Mercedes-Benz Türk imzasını taşıyor. Ödül törenine katılan Mercedes-Benz Türk Finans ve Kontrolden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CFO) Tülin Mede Esmer konu hakkında şunları belirtti: “Mart 2020 itibarıyla ülkemizde etkilerini hissettiğimiz Covid-19 pandemisine rağmen; ‘Ekonominin aşısı üretimdir’ diyerek Aksaray Kamyon Fabrikamız ve Hoşdere Otobüs Fabrikamızda sürdürülebilir üretime odaklandık. 2020 yılında Türkiye’den ihraç edilen her 2 otobüsten 1’inin ve her 10 kamyondan 8’inin üretimine imza atmanın yanı sıra AR-GE ve hizmet ihracatımızla ülkemize 1.1 milyar doların üstünde gelir sağladık. Önceki yıllarda olduğu gibi; 2021 yılında da benzer şekilde ülkemizin ihracatına destek olmak istiyoruz.” Mercedes-Benz Türk geleneksel liderliğini sürdürdü Mercedes-Benz Türk, Türkiye’de 2020 yılında üretilen 7.267 adet otobüsten, 3.611 adedini, yaklaşık yarısını, üretmenin gururunu yaşıyor. Şirket, başta Batı Avrupa ülkelerine olmak üzere üretiminin yaklaşık yüzde 89’unu ihraç etti ve 2020 yılında 3.209 adetlik otobüs ihracatı gerçekleştirerek Türkiye’den ihraç edilen her 2 otobüsten 1’inin Mercedes-Benz Türk imzası taşımasını sağladı. Hayatın devamlılığının sağlanmasında büyük bir önemi olan kamyon ürün grubunda 2020 yılında da liderliğini sürdüren Mercedes-Benz Türk, 6.932 adet kamyon satışına imza attı. Türkiye’deki her 10 kamyondan 6’sını üreten Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası; üretimiyle, istihdamıyla, AR-GE faaliyetleri ve ihracatı ile Türkiye’nin ekonomik ve sosyal kalkınmasına önemli katkılar sağlıyor. Mercedes-Benz Türk, 2020 yılında Türkiye’den ihraç edilen her 10 kamyondan 8’inin üretimine de imza attı.