ŠKODA Yenilikçi Yaklaşımıyla COMPANYBEST 2020 Ödülü’nü Kazandı

Bu haber 18 Ekim 2021 - 12:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ŠKODA Yenilikçi Yaklaşımıyla

COMPANYBEST 2020 Ödülü’nü Kazandı

 

ŠKODA, Avrupa’nın en büyük bağımsız otomotiv jürisi AUTOBEST tarafından COMPANYBEST 2020 Ödülü’nü layık görüldü. 32 ülkeden gazetecinin yer aldığı jüri, Çek üreticiyi uluslararası pazarlardaki hızlı gelişimi ve üretime yenilikçi konseptleri adapte etmesi sayesinde ödüllendirdi.

 

Bununla birlikte Mladá Boleslav’da aynı üretim hattında MQB ve MEB altyapılarını kullanan araçların paralel üretimi ve Kvasiny fabrikasındaki dijitalleşme projesi dProduction da jüri tarafından büyük ilgi gördü. ŠKODA markası, kapsamlı çalışmaların ardından OCTAVIA ve KAROQ modeliyle birlikte tamamen elektrikli aracı ENYAQ iV’yi aynı üretim hattında üretmeye başladı. Kvasiny fabrikasında ise çalışanlara kalite kontrol ve üretim adımlarında rehberlik eden kağıtsız dijitalleşme projesi dProduction, örnek olarak gösterildi.

 

ŠKODA AUTO, bu başarılarıyla birlikte prestijli COMPANYBEST 2020 Ödülü’ne layık görüldü. Markanın uluslararası pazarlarda daha fazla pazar payı elde etmesinin yanı sıra modellerinin çekici tasarımı, müşteri odaklı olarak genişleyen ürün gamı ve markanın karakteristiğini belirleyen “Simply Clever” pratik fikirler de övgü topladı.

 

Pandemi nedeniyle gecikmeli olarak gerçekleştirilen ödül töreni Barselona’da yapıldı ve marka adına ödülü ŠKODA AUTO Kurumsal ve İç İletişim Başkanı Tomáš Kotera aldı.

 

ŠKODA 2019 yılında da AUTOBEST tarafından ödüllendirilmişti. Dijital asistan Laura, sürücü ve yapay zeka arasında kurduğu başarılı etkileşim sayesinde Yılın İnovasyonu olarak gösterilmiş ve SMARTBEST Ödülü’nün sahibi olmuştu.

 

Yüce Auto

* ŠKODA Türkiye Distribütörü Yüce Auto bir Doğuş Otomotiv ortaklığıdır.

* Orhan Yüce tarafından kurulan Yüce Grubu, otomotiv sektöründe 60 yılı aşan bir geçmişe sahiptir.

* Otomobil Distribütörleri Derneği’nin de kurucusu olan Orhan Yüce, aynı zamanda derneğin 2010 yılına kadar “Onursal Başkan”lığını da yapmıştır.

* Yüce Auto, ISO 9001 ve VW Grup TÜV kalite yönetimi sertifikalarına sahiptir.

* Yüce Auto A.Ş. Türkiye genelinde 47 Yetkili Satış & Servis, 6 Yetkili Servis ve Yedek Parça Satış Noktası ile hizmet vermektedir.

* 2020 yılında 24 bin 175 araç teslim eden Yüce Auto, bu adetle %4.0 pazar payı elde etmiştir.

* 2019 yılında ŠKODA Distribütörleri arasında Satış Sonrası Hizmetler dalında yılın ithalatçısı ödülünü almıştır.

 

ŠKODA Auto

* 100 yılı aşkın geçmişiyle dünyanın en eski otomobil üreticileri arasında yer alan ŠKODA, 1895’te üretimine önce bisiklet ve motosikletle başladı.

* ŠKODA, 16 Nisan 1991 tarihinden itibaren bir Volkswagen Group markasıdır.

* Marka, bugün dünya çapında 10 farklı modelin üretim ve satışını gerçekleştiriyor: CITIGO iV, FABIA, RAPID, SCALA, OCTAVIA, SUPERB, KAMIQ, KAROQ, KODIAQ ve ENYAQ iV

* 2020 yılında ŠKODA, dünya çapında 1 milyonun üzerinde araç teslimatı gerçekleştirdi.

* 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 ve 2020’de bir takvim yılı içerisinde 1 milyondan fazla araç satan Skoda tarihinde bir rekor kırdı.

* ŠKODA Auto, 100’ün üzerinde pazarda yer alırken, dünya çapında 42 binin üzerinde kişi istihdam etmektedir.