Castrol, İngiltere Premier Lig’inin Resmi Sponsoru oldu

Bu haber 27 Kasım 2021 - 21:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Castrol, İngiltere Premier Lig’inin Resmi Sponsoru oldu

İngiltere Premier Ligi ve Castrol, 2022 yılından itibaren başlayacak yeni bir iş birliğine imza attıklarını duyurdu.

Daha önce FIFA Dünya Kupası ve UEFA Avrupa Şampiyonası ile başarılı futbol sponsorlukları yürüten Castrol; dünyanın dört bir yanında taraftarlarla buluşmak üzere futbolun önde gelen kulüplerini bünyesinde bulunduran Premier Lig’in de sponsorluğunu üstlendi.

Anlaşma çerçevesinde Castrol, Premier Lig “Golden Awards” (Altın Ödülleri) programının sponsoru olacak ve mevcut ödüllere yenilerini ekleyecek. Castrol, taraftarlara; oyuncular, performanslar ve sezon boyunca yaşanan önemli anlar hakkındaki görüşlerini oy kullanarak ifade etme fırsatı verecek.

Castrol, elektrikli araç sıvıları ve yüksek performanslı motor yağları alanındaki ürün yelpazesini ve giderek büyüyen bakım ve onarım hizmetleri servis ağını bu sponsorlukla birlikte yüzbinlerce Premier Lig taraftarına duyurma fırsatı yakalayacak. Aynı zamanda Castrol’ün endüstriyel üretim, denizcilik ve enerji alanlarındaki müşterilerine yönelik ürün ve hizmetleri de bu sponsorluk kapsamında tüketiciyle buluşacak.

Castrol CEO’su Mandhir Singh, konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi: “Futbol sponsorlukları geçmişimizi arkamıza alarak Premier Lig ile iş birliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu iş birliği bize, Castrol’ün mevcut ve yeni inovatif ürün ve hizmetlerini tüketicilere ve kurumsal müşterilere tanıtmak için müthiş bir fırsat sunuyor. Dünyanın dört bir yanındaki tutkulu futbolseverlere yönelik hazırladığımız bazı heyecan verici yeni girişimleri açıklamak için sabırsızlanıyoruz.”

Premier Lig CEO’su Richard Masters ise iş birliğini şu sözlerle değerlendirdi: “En bilinen futbol ve spor müsabakalarından bazılarını destekleme konusunda gurur verici mirasa sahip bir marka olan Castrol ile iş birliği yapmanın heyecanını yaşıyoruz. Castrol, tam anlamıyla uluslararası bir marka ve biz de dünyanın dört bir yanındaki Premier Lig taraftarlarını Castrol ile buluşturmak üzere onlarla çalışmaya başlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Castrol Hakkında

Madeni yağ teknolojisinin ve yeniliğin öncüsü Castrol, dünyada 120 yılı aşkın süredir, Türkiye’de de 67 yıldır faaliyet göstererek zorlu şartlar altında yüksek performans sağlayan, ileri teknolojiye sahip yağlar geliştiriyor.

5 kıtada ve 140 ülkede yer alan Castrol, Türkiye’deki İstanbul merkez ofisinden 10 ülkenin yönetimini yapıyor. Castrol MAGNATEC, Castrol EDGE, Castrol VECTON, Castrol CRB Turbomax ve Castrol POWER1 markaları ile öne çıkan kurum, otomobil, ticari araç ve motosikletler için ürettiği yağlara ek olarak endüstri, deniz, hava ve enerji sektörlerine de madeni yağ üretiyor.

Dünyanın önde gelen araç üreticileri ile ortak mühendislik çalışmaları yürüterek lider araç markalarının orjinal dolum yağı olan Castrol’ün Avrupa ve Afrika’daki 8 üretim tesisinden biri Gemlik’te yer alıyor ve burada üretilen madeni yağlar 24 ülkeye ihraç ediliyor.

Karada, havada, denizde ve hatta uzayda yakalanan teknolojik başarıların merkezinde yer alan yağlar üreten Castrol, 21 kez Dünya Kara Hız Rekoru’nun kırılmasında da rol almıştır. NASA 1960’lardan beri tercih ettiği Castrol teknolojisine, Mars’a 2020 yılında gönderdiği Perseverance Rover aracında da yer vermektedir.