DAF, yeni nesil dağıtım kamyonlarının saha testini başlatıyor

Bu haber 09 Şubat 2022 - 11:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

DAF, yeni nesil dağıtım kamyonlarının saha testini başlatıyor

DAF Trucks, lider müşterilerle birlikte tamamen yeni nesil dağıtım kamyonlarının geliştirilmesinde son aşama olarak kapsamlı saha testlerini başlattı. Bu kamyonlar; en yüksek kalite, güvenlik, verimlilik ve sürücü konforu seviyeleriyle Yeni Nesil XF, XG ve XG‘ın rakipsiz DNA’sını taşıyacak.

Yeni Nesil XF, XG ve XG⁺’ın piyasaya sürülmesi tüm Avrupa’da muazzam bir başarı niteliğindeydi. İlk test sürüşlerinden sonra seriler, ticaret basınından büyük övgü topladı ve kısa bir süre sonra “International Truck of the Year 2022” ödülünü kazandı. Üretimin resmi olarak Kasım ayının başlarında başlamasından önce yaklaşık 20.000 ünitelik etkileyici bir siparişle bu üçlü seri, Hollandalı kamyon üreticisinin 93 yıllık geçmişindeki tüm rekorları kırdı.

Sınırları zorlayacak
Sahada test edilen Yeni Nesil DAF dağıtım kamyonları; yeni Avrupa Kütle ve Boyut yönetmelikleri göz önünde bulundurularak geliştirilen ilk ticari araçlar olan ödüllü, yeni uzun mesafe ve ağır hizmet kamyonlarıyla aynı platformu kullanır. Yeni dağıtım kamyonları serisi, tıpkı diğer modeller gibi yol güvenliği, verimlilik ve düşük emisyonların yanı sıra sürücü konforu açısından sınırları zorlayacak.

Geleceği Başlatın
Ürün Geliştirme genel müdürü Ron Borsboom, “Ezber bozan XF, XG ve XG+ ile DAF, uzun mesafe ve ağır yük taşımacılığında geleceğin kapısını aralıyor,” yorumunu yaptı. “Şimdi, bölgesel ve ulusal dağıtımın geleceğini başlatma yolundayız. Üstün araç verimliliği, sürüş ve yol tutuşunun yanı sıra doğrudan görüş, oturma konumu, ergonomi, malzeme ve estetik görünüm alanlarında adeta yeni bir kulvar açılacak.”

DAF, yılın ikinci yarısında Yeni Nesil dağıtım kamyonlarını tanıtacak. Yeni seri, popüler ve çok yönlü DAF CF kamyonların geniş yelpazesine ek olarak satışa sunulacak.

 

Fotobijschrift
DAF Trucks, lider müşterilerle birlikte tamamen yeni nesil dağıtım kamyonlarının geliştirilmesinde son aşama olarak kapsamlı saha testlerini başlattı.

DAF Trucks N.V. — hafif, orta ve ağır hizmet tipi kamyonlar tasarlayan ve üreten global bir teknoloji şirketi olan PACCAR Inc. şirketinin bağlı kuruluşudur. DAF, her taşıma uygulamasına yönelik doğru aracı sunmak için çekici ünitelerinden ve mesleki yapılandırmalara sahip kamyonlardan oluşan eksiksiz bir seri sunar. Ayrıca DAF, lider bir hizmet sağlayıcısıdır. MultiSupport onarım ve bakım sözleşmeleri, PACCAR Financial’ın sunduğu finansal hizmetler ve PACCAR Parts’ın sunduğu birinci sınıf parça teslim hizmeti buna dahildir.