DAF, Amazon Birleşik Krallık’a beş CF Electric kamyon teslim ediyor

Bu haber 25 Mart 2022 - 18:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

DAF, Amazon Birleşik Krallık’a beş CF Electric kamyon teslim ediyor

DAF, Amazon Birleşik Krallık’a beş CF Electric çekici teslim ediyor. 37 ton GCW değerine sahip tamamen elektrikli bu araçlar, Amazon’un orta kilometre (middle mile) teslimat filosuna katılarak ürünleri sıfır egzoz borusu emisyonuyla taşıyacak. Beş DAF CF Electric kamyon, Amazon’un Avrupa’da faaliyet gösteren ilk elektrikli orta kilometre kamyonu niteliğinde.

Bu araçlar, Amazon’un filosunun elektrikli hale gelmesine yönelik yolda bir kilometre taşı niteliği taşıyor ve Amazon’un 2030 yılına kadar teslimatlarının %50’sini net sıfır karbonla yapma hedefi olan Shipment Zero‘nun bir parçasını oluşturuyor. Bu beş araç dizel kamyonların yerini alacak, bu sayede 1 milyon 600 bin kilometreye yakın yol yenilenebilir elektrikle çalışan araçlarla katedilecek ve yaklaşık 170 ton CO2 gazının salınması önlenmiş olacak.

DAF Trucks Filo Satış Müdürü Eelco van Veen, “DAF CF Electric’i Amazon’un filosuna katmaktan ve Amazon’un Climate Pledge taahhüdüne olan bağlılıklarını desteklemekten heyecan duyuyoruz,” şeklinde konuştu. “DAF CF Electric kamyon, sıfır emisyonla orta kilometre dağıtımı alanında sektörde önemli bir adım teşkil ediyor. Taşıma sektöründe hava kalitesini iyileştirmeye ve CO2 emisyonlarını azaltmaya yönelik artan talebe yanıt olarak geliştirildi. Akıllı planlama ve hızlı şarj özellikleri sayesinde CF Electric, günde 500 kilometre kadar yol gidebiliyor. Bu rakam da operatörleri gerçek anlamda memnun edecek nitelikte.”

AMAZON FİYAT TEKLİFİ EKLEYİN

DAF CF Electric: çekici ve kamyon
DAF CF Electric, maksimum manevra kabiliyeti için yönlendirilen arka dingilli 4×2 çekici (GCW: 37 ton) ve 6×2 kamyon (GVW: 28 ton) olarak sunulur. 210 kW (240 kW maksimum güç) elektrik motoru, gücünü 350 kWh (315 kWh etkin) akü grubundan alır. Tam şarj, 250 kW kapasiteli bir şarj istasyonu kullanılarak yaklaşık 75 dakika sürer.


Fotoğraf başlığı

Amazon, Birleşik Krallık’taki orta kilometre teslimat filosuna beş adet DAF CF Electric çekiciyi ekliyor.

PACCAR Inc. şirketinin bağlı kuruluşu olan DAF Trucks N.V.; hafif, orta ve ağır hizmet tipi kamyonlar tasarlayan ve üreten global bir teknoloji şirketidir. Geniş kapsamlı bir çekici ünitesi ve iş kamyonu yelpazesine sahip olan DAF, her taşımacılık uygulamasına uygun bir araç sunar. Ayrıca DAF; MultiSupport onarım ve bakım sözleşmeleri, PACCAR Financial aracılığıyla sunduğu finansal hizmetler ve PACCAR Parts aracılığıyla sunduğu birinci sınıf yedek parça teslim hizmeti gibi hizmetleriyle lider bir hizmet sağlayıcısıdır.