DKV Mobility’nin LNG ağı 300 istasyona ulaştı

Bu haber 28 Mart 2022 - 22:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sürdürülebilir mobilitede önemli adım!

DKV Mobility’nin LNG ağı 300 istasyona ulaştı

Avrupa’nın önde gelen mobilite hizmetleri sunucusu DKV Mobility alternatif yakıt tedarik ağını büyütmeye devam ediyor.

28.03.2022. Taşımacılık sektörü iklim dostu iş süreçlerine geçtikçe konvansiyonel yakıtlara alternatif olarak LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) ve Yeşil LNG (sıvılaştırılmış biyo doğal gaz) öne çıkıyor. Dizel yakıtla kıyaslandığında, taşımacılık ve lojistik şirketleri CO2 salımlarını LNG ile %20, Yeşil LNG ile %90 oranında azaltabiliyorlar. Bu nedenle, Avrupa’nın lider mobilite hizmetleri sunucusu DKV Mobility LNG sunan istasyon ağını sürekli büyütüyor.

 

DKV Mobility şimdi müşterilerine Avrupa’nın on ülkesinde LNG temin edebilecekleri 300’den fazla istasyon sunuyor. Bu ülkeler arasında Almanya, Avusturya, Belçika, Hollanda, İtalya, Fransa, İspanya, Polonya, İsveç ve Finlandiya yer alıyor. Avrupa’daki LNG istasyonlarının üçte ikiden fazlasını ağına katan DKV Mobility böylece müşterilerine markadan bağımsız en büyük LNG ağını sunan şirket oldu.

 

DKV Mobility Enerji ve Araç Hizmetleri Genel Müdürü Sven Mehringer, bu gelişmeyi değerlendirirken, “LNG istasyonlarının sayısında 300’e ulaşarak sektörümüzde enerji dönüşümüne verdiğimiz güçlü destek kapsamında önemli bir aşamayı daha geride bıraktık,” dedi.

 

DKV Mobility alternatif yakıtlara yönelik olarak artan talebi karşılamak için yılda 5.000 yakıt istasyonunu birbirine bağlıyor. Bu ağda LNG, CNG, LPG veya hidrojen gibi alternatif yakıtlar sunan, birden fazla yakıt türü satan istasyonlar da bulunuyor. Alternatif yakıtlara geçişi aktif bir şekilde teşvik eden DKV Mobility’nin kurumsal amacı mobilite sektöründe verimli ve sürdürülebilir bir geleceğe geçişi desteklemek olarak belirlendi.

 

 

Daha fazla bilgi için: https://www.dkv-euroservice.com/tr/

 

 

DKV Mobility hakkında: DKV Mobility 85 yılı aşkın bir süredir, 1400’ün üzerinde çalışanıyla lojistik ve nakliye sektörüne hizmet sunan lider firmalar arasındadır. DKV Mobility, Avrupa filolarının optimize edilmesi ve yönetilmesi için nakitsiz yol yardım hizmetlerinden, markadan bağımsız geçerlilik noktalarına, otoyol ödemelerinden KDV iadelerine kadar çok geniş hizmetler sunmaktadır. 2020 yılında firma 9,3 milyar € işlem hacmine ulaşmıştır. Şu anda 213.000’i aşkın müşterisi 5,1 milyon adet kart ve otoyol cihazını aktif olarak kullanmaktadır. 2021 yılında, DKV CARD 17. defa üst üste en iyi yakıt ve hizmet kartı kategorisinde birincilik ödülü almıştır.