Doğuş Otomotiv’in Audi, Seat ve Volkswagen için tercihi 5 yıl daha Castrol

Bu haber 07 Nisan 2022 - 0:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Doğuş Otomotiv’in Audi, Seat ve Volkswagen için tercihi 5 yıl daha Castrol

Dünyanın lider madeni yağ markalarından Castrol, önde gelen araç üreticileriyle Türkiye’deki stratejik iş birliklerini sürdürmeye devam ediyor. Doğuş Otomotiv, araçları için Castrol madeni yağlarını tavsiye edecek.

Dünyanın lider madeni yağ markalarından Castrol, Türkiye’nin lider otomotiv distribütörü Doğuş Otomotiv ile iş birliğini 5 yıl daha uzattı. 25 yılı aşkın süredir devam eden bu iş birliği kapsamında; Doğuş Otomotiv Audi, Seat ve Volkswagen markalı araçlarda Castrol’ün ürünlerini tercih ederken, yetkili servislerde de Castrol ürün kullanımı öneriliyor.

Doğuş Otomotiv ile iş birliklerinin 5 yıl daha sürecek olmasından dolayı mutlu olduğunu belirten Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Ayhan Köksal, “Türkiye’nin en önemli otomotiv distribütörleri ile çeyrek asrı aşkın süredir devam eden iş birliğimiz hem değerli markalara hem de Castrol’e güç katıyor. İş birliğimizin her geçen yıl daha da güçlenerek devam etmesi, tüketicilerimizin otomobillerinden daha fazlasını istemelerinin bir sonucu. Castrol olarak ürünlerimizle, araçların motorlarının en zorlu şartlarda bile gerçek performanslarını ortaya çıkarmasını sağlıyoruz” dedi.

Doğuş Otomotiv İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu ise, “Doğuş Otomotiv olarak Castrol ile çeyrek asrı aşkın devam eden iş birliğinden çok memnunuz. Araçların sağlığına ve ömrüne katkıda bulunan en önemli unsurlardan biri olan madeni yağların seçimini doğru yapmak önemli. Ana üreticimiz Volkswagen Grubu gibi, teknoloji ve yeniliğe yatırım yapan, sürdürülebilirliğe önem veren Castrol ile daha uzun yıllar çalışmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Yetkili servisler için geliştirilmiş dünyanın ilk karbon nötr sertifikalı ürün grubu: Castrol EDGE Professional

Castrol, 120 yıldır sürtünme ile mücadele ederek enerji verimliliği sağlıyor ve emisyonun azaltılmasına katkı sağlıyor. En son teknolojilerle geliştirilen günümüz motorları daha küçük hacimlerine rağmen daha yüksek performans sağlıyor. Ancak bu durum motorun içinde daha yüksek basınca ve daha fazla sürtünmeye yol açıyor. Yetkili servisler için özel geliştirilmiş dünyanın ilk karbon nötr sertifikalı ürün grubu olan Sıvı Titanyum ile güçlendirilmiş Castrol EDGE Professional ise motorun içindeki yüksek basınç altında şekil değiştirerek daha güçlü oluyor ve metallerin birbirleriyle temasını engelleyerek sürtünmeyi azaltıyor. Böylece motorun gerçek performansını ortaya çıkarmasına yardımcı oluyor. Castrol, sertifikalı karbon nötr ürün portföyü ve Castrol EDGE Professional ürün serisi ile Doğuş Otomotiv müşterilerine verdiği en üst kalitede hizmeti sürdürmeyi hedefliyor.

Castrol Hakkında

Madeni yağ teknolojisinin ve yeniliğin öncüsü Castrol, dünyada 120 yılı aşkın süredir, Türkiye’de de 67 yıldır faaliyet göstererek zorlu şartlar altında yüksek performans sağlayan, ileri teknolojiye sahip yağlar geliştiriyor.

5 kıtada ve 140 ülkede yer alan Castrol, Türkiye’deki İstanbul merkez ofisinden 10 ülkenin yönetimini yapıyor. Castrol MAGNATEC, Castrol EDGE, Castrol VECTON, Castrol CRB Turbomax ve Castrol POWER1 markaları ile öne çıkan kurum, otomobil, ticari araç ve motosikletler için ürettiği yağlara ek olarak endüstri, deniz, hava ve enerji sektörlerine de madeni yağ üretiyor.

Dünyanın önde gelen araç üreticileri ile ortak mühendislik çalışmaları yürüterek lider araç markalarının orjinal dolum yağı olan Castrol’ün Avrupa ve Afrika’daki 8 üretim tesisinden biri Gemlik’te yer alıyor ve burada üretilen madeni yağlar 24 ülkeye ihraç ediliyor.

Karada, havada, denizde ve hatta uzayda yakalanan teknolojik başarıların merkezinde yer alan yağlar üreten Castrol, 21 kez Dünya Kara Hız Rekoru’nun kırılmasında da rol almıştır. NASA 1960’lardan beri tercih ettiği Castrol teknolojisine, Mars’a 2020 yılında gönderdiği Perseverance Rover aracında da yer vermektedir.