Castrol ile TÜMOSAN arasında 2 yıllık yeni bir anlaşma imzalandı

Bu haber 13 Nisan 2022 - 16:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Castrol ile TÜMOSAN arasında 2 yıllık yeni bir anlaşma imzalandı

Castrol-TÜMOSAN iş birliğinde yeni dönem

Dünyanın lider madeni yağ üreticilerinden Castrol ile ürettiği araçlarla çiftçilerin büyük destekçilerinden biri olan TÜMOSAN, iş birliklerinin içeriğini geliştirerek 2 yıllık yeni bir anlaşma imzaladı. Castrol ve TÜMOSAN bu anlaşma kapsamında araştırma – geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra ilk dolum ve artan satış sonrası talebin karşılanması için de birlikte çalışacaklar.

 

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticilerinden Castrol ile Türkiye’nin ilk yerli traktör markalarından ve geliştirdiği araçlarla çiftçilerin üretimdeki büyük destekçilerinden TÜMOSAN, 2002 yılından bu yana süren iş birliklerini geliştirerek iki yıllık yeni bir anlaşma imzaladı. Yeni anlaşma ile Castrol, TÜMOSAN’da yapılacak araştırma–geliştirme çalışmalarında rol alırken, ilk dolum ve satış sonrası Türkiye çapındaki 387 yetkili serviste gerçekleştirilecek bakımlardaki ürün talebini de karşılamayı hedefliyor.

Konya’da bulunan fabrikasında dizel motor, traktör, araç üstü ekipman ve forklift üretimi gerçekleştiren TÜMOSAN ile iş birliklerini devam ettirmekten dolayı mutlu olduklarını belirten Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Ayhan Köksal, “Castrol olarak her zaman müşterilerimizi işimizin merkezine koyuyoruz. Paydaşlarımızın ihtiyaçlarını önceden anlayarak sahip olduğumuz global gücümüzle birleştirip çözümler sunuyoruz. Araştırma-geliştirme konusunda sektöründe ülkemizin önde gelen firmalarından biri olan TÜMOSAN’da çalışan mühendislerle birlikte, üretilen araçların en iyi performansı göstermesini sağlayacak çalışmalarda aktif rol alıyoruz. Bu sayede TÜMOSAN’ın ürettiği ve zorlu koşullarda çalışan taşıt ve ekipmanın önemli parçalarının korunabilmesi için en doğru yağın kullanılarak araçların uzun süre ilk günkü performanslarını sürdürmelerine yardımcı oluyoruz. Ayrıca yeni nesil traktörlerin motorlarında kullanılacak madeni yağların geliştirilmesi konusunda da birlikte çalışıyoruz” dedi.

 

TÜMOSAN Genel Müdürü Halim Tosun “Bu iş birliğiyle, kalitesiyle araç sahiplerinin beğenisini ve takdirini kazanmış Castrol madeni yağlarını Türkiye’nin dört bir köşesindeki müşterilerimizle buluşturmayı ve onlara daha kaliteli, üstün performans sağlayan bir yol deneyimi sunmayı amaçlıyoruz. TÜMOSAN olarak yenilikçi hizmet anlayışımızı daha fazla noktada tüketicilerimizle buluşturacak, kaliteli hizmet anlayışımızla müşterilerimize değer katmaya devam edeceğiz. Yaptığımız bu anlaşma da her zaman kaliteli hizmet sözümüzün önemli bir örneğidir” dedi.

Castrol Hakkında

Madeni yağ teknolojisinin ve yeniliğin öncüsü Castrol, dünyada 120 yılı aşkın süredir, Türkiye’de de 67 yıldır faaliyet göstererek zorlu şartlar altında yüksek performans sağlayan, ileri teknolojiye sahip yağlar geliştiriyor.

5 kıtada ve 140 ülkede yer alan Castrol, Türkiye’deki İstanbul merkez ofisinden 10 ülkenin yönetimini yapıyor. Castrol MAGNATEC, Castrol EDGE, Castrol VECTON, Castrol CRB Turbomax ve Castrol POWER1 markaları ile öne çıkan kurum, otomobil, ticari araç ve motosikletler için ürettiği yağlara ek olarak endüstri, deniz, hava ve enerji sektörlerine de madeni yağ üretiyor.

Dünyanın önde gelen araç üreticileri ile ortak mühendislik çalışmaları yürüterek lider araç markalarının orjinal dolum yağı olan Castrol’ün Avrupa ve Afrika’daki 8 üretim tesisinden biri Gemlik’te yer alıyor ve burada üretilen madeni yağlar 24 ülkeye ihraç ediliyor.

Karada, havada, denizde ve hatta uzayda yakalanan teknolojik başarıların merkezinde yer alan yağlar üreten Castrol, 21 kez Dünya Kara Hız Rekoru’nun kırılmasında da rol almıştır. NASA 1960’lardan beri tercih ettiği Castrol teknolojisine, Mars’a 2020 yılında gönderdiği Perseverance Rover aracında da yer vermektedir.