Mercedes-Benz’in elektrikli markası Mercedes-EQ’nun yüzü Kıvanç Tatlıtuğ

Bu haber 23 Nisan 2022 - 13:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İki yıldız aynı kampanyada buluştu

Mercedes-Benz’in elektrikli markası Mercedes-EQ’nun yüzü Kıvanç Tatlıtuğ

  • Mercedes-Benz’in lüks sınıftaki tamamen elektrikli otomobil alt markası Mercedes-EQ’nun Türkiye’deki marka yüzü başarılı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ oldu.
  • Mercedes-Benz’in 2029’dan itibaren sadece elektrikli otomobil üretme ve sıfır karbon emisyonu vizyonunu ortaya koyduğu sürdürülebilirlik temalı reklam filmi için kameraların karşısına geçen Kıvanç Tatlıtuğ, reklam filminde kullanılan 649 km menzile sahip tamamen elektrikli EQS’i özel hayatında da sürmeye devam edecek.

Mercedes-Benz markasının tamamen elektrikli modelleri, Mercedes-EQ alt markası altında Türkiye’de satışa sunulmaya devam ediyor. Tamamen elektrikli ilk modeli EQC’nin ardından 2022’de satışa sunulan EQS, markanın lüks sınıfındaki ilk elektrikli temsilcisi. Mercedes-EQ markasının bu sene içinde satışa sunulması planlanan diğer modelleri, EQA, EQB ve EQE olacak.

Mercedes-Benz, elektrikli alt markası Mercedes-EQ’nun Türkiye’deki kampanyası için ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile anlaştı. Kariyerinde pek çok dizi ve sinema filminde rol alan sevilen oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, aynı zamanda doğa sevgisi ve çevre duyarlılığı ile tanınıyor.

Kıvanç Tatlıtuğ’un oynadığı ve “Dünya, bu senin için” sloganıyla “22 Nisan Dünya Günü”nde başlatılan kampanya kapsamında hazırlanan reklam filmi, sosyal medya, televizyon ve sinemalarda gösterilirken, kampanyaya özel outdoor ve basılı mecralar için de ayrı çekimler gerçekleştirildi. Otomobil tutkusuyla da bilinen Tatlıtuğ, kampanya kapsamında bir yıl boyunca kendine tahsis edilen tamamen elektrikli EQS modelini kullanacak.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=NFFVIOJTs9I

KÜNYE

Reklamveren: Mercedes-Benz Türkiye

Reklamveren Yetkilileri: Emre Kurt, Çağla Tören Ahi, Ecem Tali

Reklam Ajansı: Publicis Emil

Kreatif Direktör: Ercan Akkaya

Kreatif Grup Direktörü: Emre Gülver

Kreatif Ekip: Emre İnsar, Mustafa Geyik, Berkay Özden

Müşteri İlişkileri Direktörü: Müge Yıldırım

Müşteri İlişkileri Ekibi: Bilge Azazi, Burcu Gürbüz, Sarp Tosun

Strateji Ekibi: Kadriye Dal, Alara Özçam

Prodüksiyon Lideri: Arzu Köksal

Prodüksiyon Ekibi: Eren Bakırcı, Özlem Uzun, Sevinç Öktem

Sosyal Medya Grup Direktörü: Işıl Şahin Olkun

Sosyal Medya Ekibi: Muzaffer Kocaman, Ceren Gören

Grafik: Erkan Özcan

Redaktör: Aliye Uçar

Yönetmen: Burak Çaldır

Yapım Şirketi: Filmpark

Post Prodüksiyon Şirketi: Roots

Müzik Şirketi: Jingle Jungle

Fotoğrafçı: Koray Birand

Yapım Şirketi: PPR

Mecralar: TV, Sinema, Outdoor, Dergi, Dijital

 

Mercedes-EQ hakkında:

1886’dan günümüze süregelen, öncü olma geleneğini anımsatan, geleceği gösteren bir mobilite misyonuyla Mercedes-EQ, Mercedes-Benz’in tamamen elektrikli otomobil ve teknoloji alt markası. Sıfır emisyon, sessiz ve yepyeni elektrikli sürüş keyfi sunan tam elektromobilite, tamamen elektrik gücü ile geleceğe dönük ve çevreci olan Mercedes-EQ markası, bunun yanında sportif hızlanma, esnek ve güçlü menzil ve en yeni, öncü teknolojik donanımlar gibi avantajları barındırıyor. Çevre dostu otomobiller, sürüş keyfinden ödün vermeden, kalkış anından itibaren maksimum tork ile çarpıcı derecede güçlü ve kademesiz hızlanma sunuyor.

2024 yılına kadar her segmentte elektrikli bir otomobil alternatifi sunmaya hazırlanan Mercedes-Benz, 2030 yılına kadar, koşulların izin verdiği tüm pazarlarda sadece tamamen elektrikli otomobil üretmek için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu doğrultuda 2022 – 2030 yılları arasında elektrikli otomobillere yapılan yatırımların artarak toplamda 40 milyar Euro’yu aşması planlanıyor. Mercedes-Benz Group, 2022 yılına kadar elektrikli araç filosu için 10 milyar Euro, dünya çapındaki pil üretimi için ise 1 milyar Euro’dan fazla yatırım yaptı. Yakın gelecekte, 3 kıtada toplam 6 fabrikada elektrikli araç üretimine başlanıyor. Pil üretimi için de 20 milyar Euro değerinde pil hücresi için ön çalışmalar tamamlanmış durumda.

Elektrikli otomobillerde sunulan menzil konusunda çalışmalarını sürdüren Mercedes-Benz, Vision EQXX konsept otomobilinde tek bir şarj ile 1.000 km’yi aşan menzili, gerçek yol koşullarında sunarak otomotiv mühendisliğinin geleceğine ışık tutuyor.

Mercedes-EQ markası kapsamında Türkiye’de satışa sunulan ilk model, 2020’nin sonlarında yollara çıkan tamamen elektrikli EQC oldu. Markanın lüks sınıftaki tamamen elektrikli ilk sedan otomobili EQS ise Türkiye’de 2022 yılında satışa sunuldu. EQS, lüks ve üst sınıfta elektrikli otomobil modüler mimarisine sahip ilk model olmasıyla dikkat çekiyor. Teknoloji ve inovasyon konusundaki öncü yenilikleriyle yepyeni tasarım özelliklerini birleştiren EQS, hem sürücü hem de yolcuya odaklanıyor. Hızlı şarj istasyonlarında sadece 31 dakikada[i] yüzde 80’e kadar şarj olabilen EQS, tam şarj ile azami 649 km menzil sunabiliyor. Mercedes-EQ markasının EQC ve EQS’ten sonra Türkiye’de sunacağı diğer modeller, sportif bir sedan olan EQE ve kompakt sınıftaki SUV modelleri EQB ve EQA olacak.

[i] Şarj süresi 400V besleme gerilimi ve minimum 500A akıma sahip bir DC hızlı şarj istasyonu kullanıldığında yüzde 10-80 tam şarja karşılık gelmektedir.