BOM Karting Takımı Podyum Parolasıyla Uşak’ta Piste Çıkıyor

Bu haber 11 Haziran 2022 - 22:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BOM Karting Takımı Podyum Parolasıyla Uşak’ta Piste Çıkıyor

Borusan Otomotiv Motorsport’un genç sporcuları motor sporlarının geleceğine kazandırmak amacıyla başlattığı karting projesi kapsamında kurulan BOM Karting Takımı, Türkiye Karting Şampiyonası’nın 2. Ayak yarışına çıkmaya hazırlanıyor.

 

Motor sporlarının altyapısının gelişimine katkıda bulunmak amacıyla 2020’de kurulan BOM Karting Takımı, 11-12 Haziran’da Uşak Belediyesi Yarış Pisti’nde gerçekleştirilecek 2. Ayak yarışlarına çıkmak için gün sayıyor.

 

Aytaç Biter ve Rüzgar Evci’nin BOM Karting ile İlk Yarışı

BOM Karting takımı Mini Kategoride Teoman Hoskin, Senior Kategoride ise Kerim Sulyak ve Ayda Biter ile mücadele edecek. Borusan Otomotiv Motorsport (BOM) ile Türkiye’de ve dünyada birçok yarış serisi ile şampiyonayı takip etmiş defalarca şampiyonluklar yaşamış tecrübeli pilot Aytaç Biter Master Kategoride ve henüz 9 yaşındaki yetenekli pilot Rüzgar Evci ise Mini Kategoride, BOM Karting takımıyla ilk defa Uşak’ta piste çıkacak.

 

BOM Karting takımının sponsorları Borusan Otomotiv, Borçelik, Borusan Lojistik, Borusan Oto, Porland, Supsan ve Glasurit’tir.

 

BOM Karting Takımı Hakkında:

2020 yılında genç sporcuları motor sporlarının geleceğine kazandırmak amacıyla kurulan BOM Karting Takımı, aynı sene içinde pandemi nedeniyle iptal edilen yarışları fırsat bilerek bir sonraki sezona yarış disiplininde antrenmanlar yaparak hazırlandı. 2021 Türkiye Karting Şampiyonası’nda takımlar ikincisi olan BOM Karting, Mini kategori Kadınlar birinciliği ve Senior Kadınlar kategorisi ikinciliğini elde etmiştir. BOM Karting Takımı, 2022 yılında da Türkiye Karting Şampiyonası’nda yarışmaya devam etmektedir.

 

Borusan Otomotiv Motorsport Hakkında:

Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), 2008 yılında Türkiye’de motor sporlarının gelişimine ve Türkiye’nin yurt dışında tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla Borusan Otomotiv tarafından kurulmuştur. Milli sporculardan oluşan ekibi ile Türkiye dışında; 4 kıtada, 20 farklı ülkede, 36 farklı pistte 400’e yakın yarışta start almıştır. Borusan Otomotiv Motorsport, yurt içinde 10 Türkiye Pilotlar Şampiyonluğu ve 4 Takımlar Şampiyonluğu, yurt dışında WTCC (Dünya Şampiyonası) Takımlar beşinciliği, ETCC (Avrupa Kupası) Pilotlar ikinciliğini ve İtalya Endurance Champions Cup Pilotlar Şampiyonluğu elde etmiştir. Borusan Otomotiv Motorsport bünyesinde sosyal sorumluluk bilinci ile kurulan BOM Akademi, 2015 yılından itibaren TOSFED ve GSGM lisanslı eğitim kurumu olarak 2000’den fazla katılımcıya sertifikalarını teslim etmiştir.

 

  • Borusan Otomotiv Motorsport (BOM)

www.borusanotomotivmotorsport.com

 

@borusanotomotivmotorsport @bomotorsport @BO_Motorsport

Borusan Otomotiv Motorsport Borusan Otomotiv Motorsport

 

  • BOM Karting