GT4 Avrupa Serisi Son Ayağında Borusan Otomotiv Motorsport Rüzgarı Esti

Bu haber 07 Ekim 2022 - 13:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

GT4 Avrupa Serisi Son Ayağında

Borusan Otomotiv Motorsport Rüzgarı Esti

Rekabetin üst düzeyde olduğu yarışların ilk gününe 30’uncu sırada başlayan Berkay Besler ve Will Burns’un mücadeleyi 27 geçiş yaparak Silver kategoride 2’nci olarak tamamlaması damgasını vurdu. Büyük heyecana sahne olan ikinci gün yarışlarında ise Berkay ve Will ikilisi Silver kategorisini 3’üncü tamamlayarak aynı hafta sonunda üst üste podyuma çıkma başarısı gösterdi.

İspanya’nın Barselona Pisti’nde gerçekleşen GT4 Avrupa Serisi 6’ncı ayağının ilk yarışında Berkay Besler ve Will Burns, 30’uncu sırada başladıkları yarışı olağanüstü bir performansla 27 geçiş yaparak genel klasmanda 3’üncü, Silver kategoride ise 2’nci olarak tamamladılar. Yağız Gedik ve Jason Tahincioğlu ikilisi ise araçlarında yaşadıkları sorun sebebiyle ilk günü genel klasmanda 41’inci, Pro-Am kategorisinde ise 16’ncı olarak bitirdiler.

 

2 Ekim Pazar günü yapılan ikinci yarışlarda ise Berkay Besler ve William Burns Silver kategoride yarışı 3’üncü, genel klasmanda ise 5’inci sırada tamamladılar ve böylece iki günde de podyuma çıkma başarısı göstererek İspanya’da Türk Bayrağını göndere çektirdiler. Yağız ve Jason ikilisi ise ikinci günü genel klasmanda 29’uncu Pro-Am kategorisinde ise 14’üncü olarak bitirdiler.

Otomobil sporlarını geliştirmek, genç sporcuları desteklemek ve Türkiye’yi yurt dışında temsil etmek hedefiyle ilerlemeye devam edeceklerini belirten Borusan Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kocabıyık, Türkiye’yi GT4 Avrupa Serisi’nde beş yıldır kesintisiz olarak temsil eden ilk ve tek takım olduklarına dikkat çekti. Kocabıyık, “2008’den bu yana ülkemizi uluslararası arenada gururlandıran onlarca genç ve yetenekli sporcu yetiştirmekten çok mutluyuz. 2022 sezonunu da toplam beş ülkede altı ayrı pistte mücadele ederek 4 kupayla tamamladık. Sezonun son ayak yarışlarında iki gün üst üste podyuma çıkarak bizlere büyük bir mutluluk yaşatan tüm takımı tebrik ederim. Önümüzdeki yılda yine aynı motivasyonla ve yeni gelecek BMW M4 GT4 yarış otomobillerimizle birlikte mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

 

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan Borusan Otomotiv Motorsport’un diğer sponsorları Shell, Borusan Lojistik, Borçelik, Borusan Oto, Gedik Piliç, Supsan ve Glasurit’tir.

 

Borusan Otomotiv Motorsport Hakkında:

Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), 2008 yılında Türkiye’de motor sporlarının gelişimine ve Türkiye’nin yurt dışında tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla Borusan Otomotiv tarafından kurulmuştur. Milli sporculardan oluşan ekibi ile Türkiye dışında; 4 kıtada, 20 farklı ülkede, 36 farklı pistte 400’e yakın yarışta start almıştır. Borusan Otomotiv Motorsport, yurt içinde 10 Türkiye Pilotlar Şampiyonluğu ve 4 Takımlar Şampiyonluğu, yurt dışında WTCC (Dünya Şampiyonası) Takımlar beşinciliği, ETCC (Avrupa Kupası) Pilotlar ikinciliğini ve İtalya Endurance Champions Cup Pilotlar Şampiyonluğu elde etmiştir. Borusan Otomotiv Motorsport bünyesinde sosyal sorumluluk bilinci ile kurulan BOM Akademi, 2015 yılından itibaren TOSFED ve GSGM lisanslı eğitim kurumu olarak 2000’den fazla katılımcıya sertifikalarını teslim etmiştir.