Brisa’nın hızlı bakım servis zinciri Otopratik şimdi Kıbrıs’ta

Bu haber 13 Aralık 2022 - 19:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Brisa’nın hızlı bakım servis zinciri Otopratik şimdi Kıbrıs’ta

Lastiğin ötesinde çözümleriyle mobilitenin liderliğini üstlenen Brisa, Kıbrıs’ta hızlı bakım servis zinciri Otopratik’in ilk mağazasını açtı.

Otopratik, profesyonel araç bakım hizmeti verdiği noktalara

Kıbrıs Lefkoşa’yı da ekledi.

 

Bridgestone ve Sabancı Holding iştiraki ve Türkiye lastik pazarı lideri olan Brisa, tek noktada binek ve hafif ticari araçların tüm ihtiyaçlarına yanıt vermek amacıyla hayata geçirdiği Otopratik hızlı bakım servis zincirini genişletiyor. Türkiye genelinde 44 ilde, 85 Otopratik mağazasında her marka ve model araç sahibine hizmet veren Brisa, şimdi de Lefkoşa’da ilk Otopratik mağazasını açtı. 1 Aralık’ta yapılan resmi açılışa Brisa Genel Müdürü Haluk Kürkçü, Brisa Pazarlama ve Uluslararası Pazarlar Genel Müdür Yardımcısı Evren Güzel, Brisa Satış Genel Müdür Yardımcısı Cenk Koçdor, Brisa Uluslararası Pazarlar Direktörü Kemal Yılmaz, Brisa Pazarlama Direktörü Efe Attila, Brisa Satış Direktörü Serkan Seçkin, Brisa Mobilite Çözümleri Satış Direktörü Numan Erdoğan, Ercantan Şirketler Grubundan Tansu Ercantan, Berna Ercantan Defteralı ve Esra Ercantan Yetkili katıldı.

 

 

Başkent Lefkoşa’nın merkezinde yer alan Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda 500 metrekare yerleşim alanına sahip olan Otopratik mağazası aynı anda 3 araca servis hizmeti verebiliyor.

 

Açılışta konuşma yapan Brisa Genel Müdürü Haluk Kürkçü, Otopratik mağazalarının mobilite dönüşümün ve müşterilere lastiğin ötesinde hizmetler sunma çalışmalarının en güzel örneklerinden bir tanesi olduğuna dikkat çekerek, “Bugün gerçekleştirdiğimiz açılış, Brisa’nın Kıbrıs’ta konumunun güçlenmesi adına önemli bir adım. Bu önemli adımı 40 yılı aşkın süredir Brisa’nın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki distribitörüğünü üstlenmiş olan Ercantan İnşaat Şti. Ltd. ile atmış olmak ise Kıbrıs’taki varlığımız adına büyük değer taşıyor. Otopratik hizmetlerini Ercantan İnşaat Şti. Ltd.’nin uzun yıllara dayanan sektör tecrübesi ve bilgi birikimi ile harmanlayarak önemli bir fark yaratacağımıza inanıyorum.” dedi.

 

Ercantan Group Yönetim Kurulu Başkanı Tansu Ercantan ise alanında en profesyonel marka olan Otopratik tabelası altında hızlı araç bakım konseptinde ve lastik hizmetlerinde fark yaratan bir mağaza olmak için ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını belirterek, “Mağazamızda kullandığımız son teknoloji ürünü ekipmanlarımız, her biri alanında uzman ve çözüm odaklı profesyonel çalışanlarımızla yüzde yüz müşteri memnuniyetini hedefliyoruz. İş birliğimizin hem Brisa ve Ercantan ailesine hem de müşterilerimize karşılıklı kazanç sağlayacağına inanıyoruz.” diye konuştu.

 

 

Brisa Otopratik mağazalarında yenilikçi hizmetlerini çeşitlendirerek araç sahiplerinin hayatını kolaylaştırıyor ve geniş ürün ve hizmet yelpazesi ile otomotiv sektöründe çözüm ortağı olmayı hedefliyor.

 

 

 

 

Brisa hakkında:

Brisa’nın temelleri, Sabancı Holding ve ortaklarının girişimiyle 1974 yılında kurulan Lassa ile atılmıştır. Lastik sektöründe dünyada yaşanan gelişmelere paralel olarak; 1988 yılında Sabancı Topluluğu ile Dünyanın en büyük lastik üreticisi Bridgestone Corporation arasında gerçekleşen ortaklık sonucunda, Brisa bugünkü adını almıştır. Türkiye lastik pazarı lideridir.

Brisa Kocaeli Üretim tesisleri dünyanın tek çatı altındaki en büyük lastik fabrikalarından biridir. Aksaray fabrikası ise sektörün ilk akıllı uygulamalarla donatılmış fabrikasıdır. Bu fabrikalarında ürettiği Lassa markalı ürünler, bugün 80’i aşkın ülkede 80 distribütörü, 610 tabelalı mağazası ile dünyada ara. Sahipleriyle buluşmaktadır.

Türk ekonomisine olduğu kadar ülkenin toplumsal gelişimine de önem veren Brisa, sürdürülebilirlik faaliyetlerini Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına katkı sağlayan şekilde ele almaktadır. Biyoçeşitliliğe katkıda bulunduğu “Turnalar Hep Uçsun”, eğitime katkısını ortaya koyduğu “Brisa Akademi” ve “Brisa Mensupları Öğrenimi Destekleme Derneği”, kültürel bir değer olan “Brisa Müze” ön plana çıkan değerleridir. Şirket, CDP Türkiye’de “İklim Değişikliği” ve “Su Güvenliği” Liderleri arasında olup, “Tedarikçi İlişkileri Derecelendirmesi”nde global liderler listesindedir. 2030’da doğrudan emisyonlarını %56 azaltmayı, 2050’de ise net sıfır emisyon hedefini açıklayan Brisa, 1,5 derece senaryosuna göre hazırladığı uzun vadeli emisyon azaltım hedefleri, Bilimsel Temelli Hedefler Girişimi (Science Based Targets Initiative) tarafından onaylanan ilk şirket olmuştur.

Brisa, Bridgestone, Lassa, Dayton, Kinesis, Firestone lastik markaları, Bandag kaplama markası, ana markaları ile beraber Lastiğim, Otopratik ve Propratik hizmet noktaları, Lastik.com.tr internet satış sitesi, ticari araç filolarına yerinde bakım sağlayan Mobilfix mobil bakım servisi ve Profleet hizmet paketi, Probox mobil satış ve hizmet noktası ve Lastik Oteli lastik saklama hizmetiyle Türkiye ekonomisi ve gelişimine katkı sunmaktadır. Şirket sürdürülebilir mobilite odak alanında, Arvento Mobil Sistemler ile, lastik, servis ve telematik iş kollarını bir araya getirerek, filo müşterilerine değer katmak için çalışmaktadır.