Castrol MAGNATEC yer çekimine meydan okuyor

Bu haber 16 Ocak 2023 - 11:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Castrol MAGNATEC yer çekimine meydan okuyor

Castrol MAGNATEC, moleküllerinin mıknatıs gücü sayesinde otomobil motorlarını dururken de korumaya devam ediyor. Halit Ergenç’in sesiyle hayat verdiği yeni reklam filminde, Castrol MAGNATEC’in bu özelliği sayesinde araç dursa bile motora tutunup kritik parçaların çevresinde bir koruma katmanı oluşturduğu vurgulanıyor.

Araç trafiği her geçen gün daha da artıyor. Bunun sonucunda da sürücüler trafikte giderek daha fazla dur-kalk yapmak zorunda kalıyor. Sürekli yavaşlama, hızlanma ve rölantide çalışma, motorun metal yüzeylerinde mikroskobik aşınmaların artmasına neden oluyor. Bu aşınmalar sonucunda da motor parçaları zarar görüyor.

Dünyanın önde gelen madeni yağ markalarından Castrol, araçların ilk günkü performanslarını uzun süre boyunca sürdürmelerine yardımcı olmak amacıyla geliştirdiği Castrol MAGNATEC motor yağı ile araçların motorlarını sadece çalışırken değil dururken de koruyor. DUALOCK teknolojisine sahip Castrol MAGNATEC, mıknatıs gibi birbirine kenetlenen molekülleri sayesinde, motor yağı yerçekimi nedeniyle motordan kartere süzülürken bile motora tutunup güçlü bir koruma katmanı oluşturuyor. Bu sayede de otomobil motorlarını harekete geçtiği andan itibaren durmaksızın koruyor.

DUALOCK teknolojisi ile yüzde 50 daha az motor aşınması

Halit Ergenç tarafından seslendirilen ‘Ters Dönmüş Otomobil’ televizyon reklamı ile Castrol MAGNATEC’in sahip olduğu DUALOCK teknolojisinin motoru nasıl koruduğu anlatılıyor. Mıknatıs gibi birbirine kenetlenen moleküllerin yer çekimine karşı koyarak motorun hassas parçaları çevresinde koruma kalkanı oluşturduğu vurgulanıyor.

Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Pazarlama Direktörü Nilay Tatlısöz, yapılan kampanya ile Castrol MAGNATEC’in görünmez gücünü görünür hale getirmeyi amaçladıklarını söyledi. Türkiye’nin en beğenilen aktörlerinden ve gerek hayata geçirdiği rollerle gerekse de sesiyle hafızalarda yer edinen Halit Ergenç’in seslendirdiği reklam filmi ile Castrol MAGNATEC’in motora sağladığı güveni en iyi şekilde hedef kitleye de aktaracaklarına inandıklarını belirterek, “Yapılan aşınma limiti testlerine göre ortalama bir sürücü yılda yaklaşık 18 bin kez dur-kalk yapıyor ve şehir içi trafikteki zamanının üçte birini de rölantide geçiriyor. Otomobillerin motorunda oluşan aşınmaların büyük çoğunluğu aracın ilk çalıştırılmasında, motorun ısınması sırasında ya da trafikte dur-kalk anında meydana geliyor. Araçların motorlarında oluşan aşınma problemine karşı ürünümüzün sunduğu korumayı farklı ve yaratıcı bir dil ile hedef kitlemize aktarmak istedik. DUALOCK teknolojisine sahip Castrol MAGNATEC, mıknatıs gibi kenetlenen molekülleri ile güçlü bir koruma kalkanı oluşturur, aşınmayı yüzde 50 azaltır ve aracınızın motorunda durmaksızın koruma sağlar” dedi.

Reklam filmini izlemek için: https://youtu.be/z4GN_xMe060

Castrol Hakkında

Madeni yağ teknolojisinin ve yeniliğin öncüsü Castrol, dünyada 120 yılı aşkın süredir, Türkiye’de de 67 yıldır faaliyet göstererek zorlu şartlar altında yüksek performans sağlayan, ileri teknolojiye sahip yağlar geliştiriyor.

5 kıtada ve 140 ülkede yer alan Castrol, Türkiye’deki İstanbul merkez ofisinden 10 ülkenin yönetimini yapıyor. Castrol MAGNATEC, Castrol EDGE, Castrol VECTON, Castrol CRB Turbomax ve Castrol POWER1 markaları ile öne çıkan kurum, otomobil, ticari araç ve motosikletler için ürettiği yağlara ek olarak endüstri, deniz, hava ve enerji sektörlerine de madeni yağ üretiyor.

Dünyanın önde gelen araç üreticileri ile ortak mühendislik çalışmaları yürüterek lider araç markalarının orjinal dolum yağı olan Castrol’ün Avrupa ve Afrika’daki 8 üretim tesisinden biri Gemlik’te yer alıyor ve burada üretilen madeni yağlar 24 ülkeye ihraç ediliyor.

Karada, havada, denizde ve hatta uzayda yakalanan teknolojik başarıların merkezinde yer alan yağlar üreten Castrol, 21 kez Dünya Kara Hız Rekoru’nun kırılmasında da rol almıştır. NASA 1960’lardan beri tercih ettiği Castrol teknolojisine, Mars’a 2020 yılında gönderdiği Perseverance Rover aracında da yer vermektedir.