Castrol, Motobike İstanbul 2024’te motosiklet severlerle buluştu

Bu haber 01 Nisan 2024 - 23:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Castrol, Motobike İstanbul 2024’te motosiklet severlerle buluştu

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticisi Castrol, 20-23 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’ndeki gerçekleştirilen Motobike İstanbul 2024’teki standında yer alan deneyim alanıyla motosiklet severlerin ilgi odağı oldu.

Madeni yağ pazarının lider markalarından Castrol, 125’inci yılında yenilenen marka kimliği ve ‘Onward, Upward, Forward’ vizyonu doğrultusunda belirlediği odak alanlarda güçlü bir şekilde yer almaya devam ediyor. Bu doğrultuda 20-23 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen ve uzun bir aradan sonra tekrar katıldıkları Motobike İstanbul 2024’teki standında yenilenen marka kimliğini ziyaretçilerle paylaşırken kurduğu deneyim alanıyla da ürünlerini motosiklet severlerin beğenisine sundu.

 

Castrol META (Orta Doğru, Türkiye ve Afrika) Pazarlama Direktörü Onur Dede, yeni stratejilerini belirlerken önceliği tüketicilerin değişen ihtiyaçlarını anlamaya verdiklerini belirterek “Tüketicilerimizin ilerlemesini hızlandırmaya ve değişen dünyada karşılaşacakları sorunların üstesinden gelmeye yardımcı olmaya devam ediyoruz. PET-DER raporlarının da gösterdiği gibi motosiklette pazar liderliğimizi sürdürüyoruz. Yeni stratejimiz doğrultusunda, odaklandığımız tüm alanlarda, ana madeni yağ işimizi büyütmek için çok daha etkin bir şekilde yer alacağız. Motobike İstanbul 2024 de bizim için bu yüzden çok önemliydi ve gördüğümüz ilgiden çok memnun kaldık” dedi.

Standı ziyaret edenlerden bir kişi KTM 125 DUKE kazandı

Farklı deneyim alanlarından oluşan stantta bulunan MotoGP sürücülerinin antrenman yaptığı simülatör ile reflekslerini ölçmek ve kuvvetlendirmek için kullanılan refleks duvarı da motosiklet severlerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Standı ziyaret ederek etkinliklere katılım sağlayarak kişisel bilgileri ile kaydolanlar arasında Milli Piyango İdaresi’nin verdiği izinle 27 Mart günü gerçekleştirilen çekilişle de bir kişi KTM 125 Duke Siyah 2024 model motosiklet kazandı.

POWER1 ile tüm motosikletlerde olağanüstü performans

Motobike İstanbul 2024’teki Castrol standında ayrıca dünyanın bir numaralı motosiklet motor yağı olan POWER1 da ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Hem Tam Sentetik beşi bir arada hem de Sentetik Teknolojili üçü bir arada formülleriyle, tüm motosikletler için olağanüstü performans ve koruma sağlayan POWER1, gücün sürekliliğini sağlayan teknolojisi

 

ile en üstün sürüş keyfini yaşamak isteyen motosiklet sürücüleri için tasarlandı. Power Release Technology™ ile güçlendirilmiş Castrol POWER1 4T 10W, sürtünmeyi azaltarak motosiklet sürücülerine gaza dokundukları andan itibaren daha hızlı ve mükemmel ivmelenme sunmasıyla da rakiplerinden ayrışıyor.

Castrol Hakkında

Madeni yağ teknolojisinin ve yeniliğin öncüsü Castrol, dünyada 125 yıldır, Türkiye’de de 67 yıldır faaliyet göstererek zorlu şartlar altında yüksek performans sağlayan, ileri teknolojiye sahip yağlar geliştiriyor.

5 kıtada ve 140 ülkede yer alan Castrol, Türkiye’deki İstanbul merkez ofisinden 10 ülkenin yönetimini yapıyor. Castrol MAGNATEC, Castrol EDGE, Castrol VECTON, Castrol CRB Turbomax ve Castrol POWER1 markaları ile öne çıkan kurum, rotomobil, ticari araç ve motosikletler için ürettiği yağlara ek olarak endüstri, deniz, hava ve enerji sektörlerine de madeni yağ üretiyor.

Dünyanın önde gelen araç üreticileri ile ortak mühendislik çalışmaları yürüterek lider araç markalarının orjinal dolum yağı olan Castrol’ün Avrupa ve Afrika’daki 8 üretim tesisinden biri Gemlik’te yer alıyor ve burada üretilen madeni yağlar 24 ülkeye ihraç ediliyor.

Karada, havada, denizde ve hatta uzayda yakalanan teknolojik başarıların merkezinde yer alan yağlar üreten Castrol, 21 kez Dünya Kara Hız Rekoru’nun kırılmasında da rol almıştır. NASA 1960’lardan beri tercih ettiği Castrol teknolojisine, Mars’a 2020 yılında gönderdiği Perseverance Rover aracında da yer vermektedir.