BP Türkiye’nin yeni Akaryakıt Bayi Satış Müdürü Ersin Akmanoğlu

Bu haber 09 Ocak 2019 - 21:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BP Türkiye’nin yeni Akaryakıt Bayi Satış Müdürü Ersin Akmanoğlu

2000 senesinden bu yana BP bünyesinde önemli pozisyonlarda görev alan Ersin Akmanoğlu Kasım 2018 itibariyle BP Akaryakıt Türkiye Bayi Satış Müdürlüğü görevine başladı.

Dünyanın en büyük enerji firmaları arasında yer alan BP bünyesinde uzun yıllardır satış ve perakende alanında çeşitli görevler üstlenen Ersin Akmanoğlu,BPAkaryakıt Türkiye Bayi Satış Müdürlüğü görevine atandı. Akmanoğlu, Kasım 2018 itibariyleyeni görevini yürütmeye başladı.

 

Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunu olan Ersin Akmanoğlu, yüksek lisansını Marmara Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi Bölümünde tamamladı.İş hayatına2000 yılında BP Türkiye’de Perakende Satış SahaMüdürü olarak başlayan Akmanoğlu, 2004 yılında Doğu ve Anadolu Bölgeleri Varlık Yönetimi Müdürlüğü görevine geldi. 2006 – 2008 yılları arasında Filo İşletme Koordinatörü olarak görev alan Ersin Akmanoğlu, 2008 – 2012 yılları arasında Ege ve Marmara Bölgeleri Varlık Yönetimi Müdürü, 2012 – 2014 yılları arasında Anadolu Bölge Satış Müdürü, 2014 – 2018 yılları arasında Trakya ve Marmara Bölge Satış Müdürü olarak görev aldı.

 

BP Türkiye’de çalıştığı 19 sene boyunca elde ettiği perakende ve satış tecrübesi ile Akaryakıt Türkiye Bayi Satış Müdürlüğü görevini Erol Varlık’tandevralan Akmanoğlu, evli ve 2 çocuk sahibi.

BP Türkiye Hakkında

106 yıldır akaryakıt dağıtım, pazarlama, rafinaj, madeni yağ üretim ve pazarlama, havacılık yakıtları, petrol ve doğalgaz boru hatları alanlarında Türkiye’de faaliyet gösteriyor. 700 istasyonuyla ülke çapında her gün 300 binin üzerinde müşteriye hizmet veren BP, madeni yağ alanında ise Castrol markasıyla öne çıkıyor. 21. yüzyılın en büyük mühendislik projelerinden, Bakü-Tiflis-Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı’nın en güçlü ortağı olan BP, 2006 yılında bu boru hattını dünya pazarlarına açtı ve hattın geçtiği yerleşimlerde birçok toplumsal kalkınma projesini destekledi. BP, Azerbaycan’ın Hazar Denizi petrollerini, Ceyhan Terminali’nden dünya pazarlarına ulaştıran BTC Boru Hattı’nın da %30,1 pay ile en büyük ortağı ve aynı zamanda ana işletmecisi konumunda. BP Türkiye, Güney Gaz Koridoru Projesi’nin parçası olan TANAP doğalgaz boru hattında da %12 paya sahiptir. BP Türkiye, ülke ekonomisine katkı sağlarken, ürün çeşitliliği ve hizmet kalitesi ile çalışmalarını, “İnsana ve çevreye zarar vermeden” gerçekleştiriyor. Dünya standartlarında ürün ve hizmet kalitesinin sunulduğu istasyonları ile gücünü ispatlayan BP, özenle uyguladığı Sağlık, Emniyet ve Çevre ilkeleri doğrultusunda, sektörüne öncülük ediyor.