Yılın İş İnsanları Ödül Töreni”ne Volvo Trucks desteği

Bu haber 28 Ocak 2019 - 11:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nce düzenlenen “Yılın İş İnsanları Ödül Töreni”ne Volvo Trucks desteği

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nce (MESİAD) düzenlenen ve ülke ekonomisine, istihdamına somut katkıda bulunan kişi ve kurumların ödüllendirildiği Yılın İş İnsanları Ödül Töreni Volvo Trucks ana sponsorluğunda gerçekleşti. Ödül töreninin düzenlendiği ve lojistik sektörü için önemli bir konuma sahip Mersin, Volvo Trucks’ın en güçlü olduğu şehirlerden biri.

Türkiye distribütörlüğünü Temsa İş Makinaları’nın yürüttüğü Volvo Trucks, MESİAD tarafından bu yıl 12.si düzenlenen ve ülkeye çevresel, ekonomik ya da sosyal katkıda bulunan kişi ve kurumların ödüllendirildiği Yılın İş İnsanı Ödül Töreni’ninin ana sponsorluğunu üstlendi. 18 Ocak tarihinde, Mersin Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen tören Ak Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan (Önerimiz tam unvanı ile kullanmak. Ancak müşteriden gelen brief doğrultusunda sadece milletvekili unvanını kullandık.), Mersin Valisi Ali İhsan Su, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Onur Turhan, Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (Çukurova SİFED) Başkanı Süleyman Sönmez ile birlikte sanayi ve üretim dünyasından çok sayıda iş insanının ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla yapıldı.

Birçok sanayii kuruluşunun ve şirketin bulunduğu Mersin ili ve çevresi, diğer ülke sınırlarına ve limanlara yakın olması sebebiyle lojistik sektörü ve ülke ekonomisi için kritik öneme sahip bir bölge. Frigo taşımacılık ve uluslararası nakliye firmalarının birçoğunun merkezinin yer aldığı Mersin, Volvo Trucks için de kritik önem arz ediyor. Uluslararası nakliye sektörünün tercih ettiği, Volvo kamyonların amiral gemisi olarak anılan, Volvo FH serisi; performansı, dayanıklılığı ve yakıt verimliliğinin yanı sıra kullanıcısına sunduğu yüksek konfor ve güvenlik donanımları ile ön plana çıkıyor. Bunların yanı sıra Volvo kamyonların tamamının Euro 6 uyumlu olması ve ülkelere giriş çıkış standartlarına sahip olması büyük önem taşıyor.

Yılın İş İnsanı ile birlikte çevre ve katı atık, teşvik, girişimcilik, yatırımcılık da dahil olmak üzere toplamda 9 kategoride ödülün dağıtıldığı törende Volvo Trucks’a, hem törene hem de bölge ekonomisine katkılarından dolayı Mersin Üniversitesi Rektörü Ahmet Çamsarı tarafından Volvo Trucks Kamyon Satış Grup Müdürü Kıvanç Kızılkaya’ya teşekkür plaketi takdim edildi.