En Ucuz Bilet 2 TL’ye Satıldı

Bu haber 31 Ocak 2019 - 8:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.
En Ucuz Bilet 2 TL’ye Satıldı

2017 yılında 5 milyonu aşkın işlem gerçekleştiren biletall.com, 2018 yılında ise 7,5 milyon işlem gerçekleştirmeyi başardı. Dolu dolu bir sene geçiren şirket aldığı ödüllerle de bu başarısını taçlandırdı. Uzak Rota Seyahat Teknoloji Ödülleri’nde “Yılın Yerli Seyahat Uygulaması” seçilen ve 3 farklı dalda daha ödül alan şirket,geçtiğimiz günlerde de ‘Deloitte Technology Fast 50’de Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden biri olarak ödül aldı. Seyahat alışkanlıklarına ışık tutan online seyahat markası biletall.com 2018 yılı seyahat verilerini de paylaştı.Paylaşılan istatistikler arasında, satılan en ucuz ve en pahalı biletlerden biletlerin satın alındığı cihazlara, yolcuların kadın erkek oranlarından yolculuk süresi en uzun destinasyonlara kadar ilgi çekici birçok detay mevcut.

Yurt içi ve yurt dışına seyahat etmek isteyenlere 500 havayolu, 200 otobüs firması, tren ve feribot biletlerini tek potada buluşturarak en uygun bilet alternatiflerini sunan Biletall açıkladığı rakamlar ile Türkiye’deki istatistiki seyahat bilgilerini de gün yüzüne çıkarttı.

En Ucuz Bileti Yine Biletall Sattı

Paylaşılan verilere göre satın alınan en pahalı otobüs bileti 500 TL ile Adana – Bağdat, en pahalı yurt içi uçak bileti 1498 TL ile Erzurum – İstanbul, en pahalı yurt dışı uçak bileti 22 bin 513 TL ile Adana – New York oldu. Satılan en ucuz biletlere baktığımızda ise 2 TL ile Diyarbakır – Silopi otobüs bileti, 29,99 TL ile Antalya – Adana yurt içi uçak bileti ve 153,1 TL ile İstanbul – Köln yurt dışı uçak bileti karşımıza bileti çıkıyor.

En Uzun Yolculuk 23 Saat 59 Dakika

Yolculuk süresi en uzun bilet verilerine göre ise 23 saat 59 dakikalık Manisa – Ardahan en uzun otobüs yolculuğu oldu. Artvin Hopa Havaalanı – İstanbul Atatürk Havaalanı 6 saat 35 dakika ile en uzun yurt içi uçak yolculuğu olurken 20 saat 20 dakikalık İstanbul – Yeni Zelanda ise en uzun yurt dışı uçak yolculuğu oldu.

Biletler 13.00 – 14.00 Arası Satıldı

En fazla bilet satışı yapılan noktalar yurt içinde Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Mersin olurken, yurt dışında ise Frankfurt, Amsterdam, Paris, Londra ve Dusseldorf şehirleri karşımıza çıkıyor. Biletall aracılığı ile biletler en fazla 13.00 – 14.00 saatleri arasında satın alındı.

Biletlerin yüzde 78’i Mobil Cihazlardan Alındı

Cinsiyete göre yapılan analizlerde ise müşterilerin yüzde 61,62‘sini kadınlar, yüzde 38,38‘ini ise erkekler oluşturuyor. Biletlerin satın alındığı cihazlara baktığımızda ise mobilin liderliğini devam ediyor. Yapılan satın almaların yüzde 78’i mobil üzerinden yapılırken, yüzde 22’si ise masaüstü üzerinden gerçekleştirildi.